fbpx
devstyle.pl - Blog dla każdego programisty
devstyle.pl - Blog dla każdego programisty
2 minut

Odpinanie się debuggera od IIS podczas debuggowania ASP.NET


19.11.2010

Każdy programista ASP.NET musi od czasu do czasu podpiąć się pod IIS debuggerem. Niekiedy nawet kilkadziesiąt razy dziennie. Właśnie jednego z takich dni niesamowicie irytowało mnie to, że w pewnym momencie debuggowanie po prostu… ustawało. Jakby aplikacja kończyła działanie. Ruszyłem na poszukiwania rozwiązania.

A rozwiązanie okazało się proste i logiczne. Domyślnie IIS pinguje aplikację co X sekund i oczekuje na odpowiedź. A debuggowany proces na takie zaczepki nie odpowiada. W razie braku odpowiedzi IIS uznaje, że aplikacja się zbiesiła i w napadzie dzikiej wściekłości pokazuje kto jest prawdziwym szefem. Skraca jej żywot. Bezczelnie ubija pulę. Na śmierć.

Zachowanie samo w sobie jest właściwie pożądane, ale raczej nie podczas procesu tworzenia systemu. Na szczęście zmiana/wyłączenie go jest bardzo proste (jak wszystko… tylko trzeba się tam dokopać i znaleźć odpowiednie ustawienie). W okienku zaawansowanych ustawień puli aplikacji wystarczy zmienić opcję “Ping enabled” na false, i możemy trzymać podpiętego debuggera dowolnie długo:

iis-ping

Happy asp-debugging!

Nie przegap kolejnych postów!

Dołącz do ponad 9000 programistów w devstyle newsletter!

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu wysyłania na wskazany przez Ciebie adres e-mail informacji handlowych o nowościach, promocjach, produktach i usługach związanych z serwisem devstyle.pl. Będzie to marketing bezpośredni, do realizacji którego wykorzystamy Twoje telekomunikacyjne urządzenia końcowe. Administratorem Twoich danych osobowych będzie DEVSTYLE spółka z ograniczona odpowiedzialnością z siedzibą w Białymstoku (15-215) przy ul. Konopnickiej 14/8, NIP: 5423453088 (dawniej Maciej Aniserowicz prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą, NIP 5422824401). Przysługuje Tobie prawo do cofnięcia zgody, żądania wglądu do Twoich danych, wniesienia sprzeciwu co do ich przetwarzania, sprostowania, usunięcia i ograniczenia przetwarzania. Więcej informacji o tym jak przetwarzamy Twoje dane znajdziesz na devstyle.pl/RODO. Powered by ConvertKit
Notify of

Kurs Gita

Zaawansowany frontend

Szkolenie z Testów

Szkolenie z baz danych

Facebook

Książka

Zobacz również