fbpx
devstyle.pl - Blog dla każdego programisty
devstyle.pl - Blog dla każdego programisty
3 minut

Rejestracja zakończona + kolejna niespodzianka


16.08.2010

Zapisy do konkursu “Daj się poznać” zostały oficjalnie zakończone. Lista uczestników, planowana początkowo na 5-6, MAKSYMALNIE 15 pozycji, zawiera aż… 79 projektów! Tak ogromna liczba zgłoszeń niesamowicie mnie zaskoczyła (i, nie ma co ukrywać, uradowała). Odnotowuję to jako wielki sukces. Bez żadnej kampanii marketingowej, bez medialnego wsparcia wielkich korporacji oraz bez (mimo wszystko) przesadnego wysiłku udało się zebrać tak imponującą grupę. Przecież nawet w tak promowanym (w tym i oczywiście przeze mnie), reklamowanym i “ekskluzywnym” konkursie jak Imagine Cup przez długie lata ciężko było zebrać więcej 20-30 zgłoszeń.

Może to dać do myślenia… czyżby polskie środowisko programistyczne było tak zaniedbane, że ludzie tylko czekają na jakąkolwiek akcję aby rozwijać swoje umiejętności? Że konkurs organizowany przez jednego średnio-popularnego blogera przyciąga takie rzesze, i to w wakacje? Okazuje się, że firmy mają u nas wielkie pole do popisu – widocznie do zagospodarowania mamy zaskakująco dużo sił i zaangażowania. Sam nie wiem co o tym myśleć, ale… na szczęście ten post nie ma być refleksyjny, na podsumowania i przemyślenia przyjdzie jeszcze czas:).

Bardzo cieszy fakt, że zgłoszone blogi prezentują naprawdę wysoki poziom. Mam wielką nadzieję, że wiele spośród tych perełek będzie rozwijanych także po zakończeniu konkursu. Miło jest też obserwować jak uczestnicy śledzą i komentują nawzajem swoje poczynania. Z kolei ambicja autorów projektów zdecydowanie może zaimponować.

Nadszedł teraz czas na dokładne przemyślenie sposobu wyłonienia zwycięzców. Nie ukrywam, że jest to dla mnie nie lada orzech do zgryzienia. Mam jednak nadzieję, że do końca września wszystko będzie już sensownie zaplanowane, ustalone i gotowe do ogłoszenia. (jeśli ktoś ma jakiś realny i praktyczny pomysł na końcową ankietę dostępną dla każdego to czekam na sugestie)

Dla uczestników mam kolejną bardzo miłą niespodziankę. W celu podtrzymania motywacji dodaję do listy nagród jeszcze jedną, TRZECIĄ już, licencję na MSDN Ultimate. Co Wy na to? DO ROBOTY! ;). Jednocześnie do tabelki z nagrodami dopisałem informację o liczbie licencji każdej z pozycji, ponieważ niektórzy sponsorzy sypnęli więcej niż jedną sztuką.

Na koniec powtórzę jeszcze raz najważniejsze linki:

Ja osobiście stworzyłem sobie maszynę wirtualną dedykowaną pod ten konkurs, gdzie w przeglądarce mam dodane do ulubionych wszystkie blogi i strony projektów wraz z subskrypcjami RSS. Poniżej pliki do zaimportowania do przeglądarki:

Gdyby okazało się, że coś nakręciłem i w którymś miejscu popełniłem błąd – czy to przekręciłem nazwisko, czy URL, czy po prostu kogoś brakuje – to czekam na info i momentalnie postaram się to poprawić. Proszę o wyrozumiałość, mam teraz w swoim gnieździe nie lada zamieszanie i niejednokrotnie wstawienie odpowiednich danych musiałem czynić w tempie ekspresowym:).

0 0 votes
Article Rating
28 Comments
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
nilphilus
13 years ago

Mnie też to mile zaskoczyło, bo jest kogo podglądać ;-)

Ale dobra, muszę dzisiaj też notkę napisać, bo zrzucać potem więcej na jeden tydzień to zły pomysł – ale tak… musiałem kupić Dark Messiah w sobotę (za całe 12zł) i jakoś zapomniałem o świecie :D

Marcin Koch
13 years ago

Biorę udział w tym konkursie i zachodzę w głowę, jak chcesz rozwiązać problem oceny pracy poszczególnych uczestników. Problemów z tym jest co najmniej kilka:
– co zrobić z "wygrywa ten kto ma więcej znajomych" (otwarte głosowanie)?
– co zrobić z "towarzystwem wzajemnej adoracji" (mam na myśli sporą przewagę środowiska .NET nad innymi w tym konkursie)? Jak technologie spoza tego kręgu mają się przebić i rywalizować w przypadku głosowania zamkniętego (np tylko dla uczestników, ale bez prawa głosu na samego siebie)?
– jeśli nie powyższe, to kto w takim razie ma decydować?

Będziesz miał z tym pewnie sporą zagwozdkę;) Konkurs z małego wakacyjnego wyzwania przerodził się w batalię z całym tłumem głodnych sukcesu programistów;)

Grzegorz Wodniczak
13 years ago

Życzę wszystkim powodzenia! :)

procent
13 years ago

@Marcin Koch:
Zobaczymy co z tego wyjdzie. Decyduje, jak napisałem w regulaminie, szeroko rozumiana "społeczność" czyli tak naprawdę każdy. Moim zdaniem jasne jest, że większe szanse w konkursie mają projekty .NET, w końcu na pewno większość "publiczności" to .netowcy. Tak czy siak mam teraz trochę czasu na zastanowienie się nad tym i poinformuję, gdy już wymyślę co i jak.

Grzegorz Wodniczak
13 years ago

Co do wyłaniania zwycięzców: Tak jak wspomniał przedmówca – otwarta ankieta raczej mija się z celem, bo tylko zachęci do chorej rywalizacji pomiędzy uczestnikami i nerwowego rozsyłania wiadomości po znajomych z prośbą o głos. Zdecydowanie lepiej stworzyć jakieś neutralne jury, które decydowałoby o ewentualnym przydziale nagród. Grunt, żeby brało ono pod uwagę nie tylko stopień zaawansowania stworzonego projektu, ale także (w jakimś sensie) sumienność, ambicje i postęp poczyniony w trakcie tych 10 tygodni. Miejmy nadzieję, że wymyślisz jakieś rozwiązanie. :)

PS. Apel do uczestników – pamiętajmy, to tylko zabawa. ;) Najważniejsza w tym wszystkim będzie zdobyta wiedza i doświadczenie.

procent
13 years ago

@Grzegorz Wodniczak:
Na "oficjalne jury" jest już moim zdaniem zdecydowanie za późno. Wątpię abym znalazł teraz chętnych do sumiennego przejrzenia wszystkich zgłoszonych blogów wraz ze wszystkimi zgłoszonymi źródłami, jest tego po prostu zbyt dużo.
Co do kryteriów to mi osobiście chodzi właśnie o wspomniane "sumienność, ambicje i postęp poczyniony w trakcie tych 10 tygodni".
Pod Twoim apelem podpisuję się wszystkimi pięcioma kończynami.

Nilphilus
13 years ago

Jeżeli ktoś ma zamiar oszukiwać to apele nie zdadzą się na nic, ale myślę, że zauważysz jeżeli czyjaś praca była taka sobie, mało wnoszące notki (tak jak na przykład moje :D ) i średnio albo prawie w ogóle rozwinięty projekt, a mimo to dostał dużo głosów – co oznaczało by tylko jedno.

Nilphilus
13 years ago

Masz błąd w liście nagród, teraz masz 3 licencje, a nie dwie;-)

procent
13 years ago

@Nilphilus:
Tak jak napisałem w poście, jest to kolejna niespodzianka dla uczestników – od wczoraj na liście są 3 licencje i jest to poprawna liczba:).

Nilphilus
13 years ago

Przeczytaj mnie jeszcze raz, a potem sprawdź ten link: http://www.maciejaniserowicz.com/page/Konkurs-daj-sie-poznac.aspx ;-)

procent
13 years ago

@Nilphilus:
Pierwsza pozycja: "MSDN Ultimate x2", druga pozycja: "MSDN Ultimate", w sumie 3… więc nadal jednak nie rozumiem.

Nilphilus
13 years ago

aaa.. ślepy jestem :D
przeleciałem to tylko wzrokiem i zwróciłem uwagę na x2 i jakoś pominąłem drugą więc zwracam honor ;-)

Troyan
13 years ago

"konkurs organizowany przez jednego średnio-popularnego blogera przyciąga takie rzesze, i to w wakacje?"

dla mnie to nie jest duże zaskoczenie. Większość uczestników to pewnie pasjonaci, którzy w ciągu roku zmagają się ze studiami/pracą, a w wakacje mają czas w końcu się czegoś nauczyć :). Tak jest w moim przypadku, bo choć to stwierdzenie jest absurdalne to… uczelnia hamuje mnie w rozwoju ;) (wiem wiem, mocne słowa i sam nie w 100% się z nimi zgadzam).

Michał Franc
13 years ago

Ale Grupa .Net cię mobilizuje Troyan :D

Wg mnie rzetelna ocena prac jest niemożliwym zadaniem … traktujcie to jak zabawę ;]

Marcin Koch
13 years ago

Wracając do sprawy głosowania – może faktycznie otwarta ankieta, ale prawo głosu mają tylko Ci, którzy w jakiś sposób istnieją w "społeczności", czyli np. prowadzą bloga, udzielają się na forach, itp. W ankiecie trzeba by obok głosu podać namiary na swoje "dokonania". Niestety weryfikacja tych informacji to jest dodatkowa (spora) robota dla organizatora.

Michał Franc
13 years ago

Maciek jak potrzebujesz pomocy to ja bardzo chętnie pomogę przy organizacji . Jeżeli zostanie zaakceptowany pomysł z osobami "udzielającymi się" to trzeba ustalić jednoznaczne kryterium kto jest a kto nie jest osobą udzielającą się :d

czaja
czaja
13 years ago

A ja proponuję inne rozwiązanie. Stworzyć ankietę w ten sposób aby mogli głosować w niej tylko uczestnicy konkursu, przy czym oczywiście żaden z nich nie będzie mógł głosować na siebie :)

nirud
nirud
13 years ago

a ja proponuję wam jakiegoś rodzaju eliminację wstępną, czyli podział 79 projektów na kilka etapów (min. 2). Niech zostanie wyłonione 5,10,15 najlepszych projektów poprzez głosowanie samych użytkowników – pewność, że zostaną naprawdę dobre projekty a potem ankieta ogólna. Od głosowania znajomych nie da się raczej uciec, ale takie podwójne głosowanie pozwoli przynajmniej na wyeliminowanie części słabszych (a nie koniecznie mało popularnych) projektów

troyan
13 years ago

Nirud – motto konkursu "Daj się poznać" w przypadku twojego rozwiązania upada. Jeżeli ktoś odpadnie już w pierwszym etapie to jego projekt zostanie zapomniany. A to chyba nie o to chodzi. Poza tym różne projekty na różnym etapie rozwoju mają różne możliwości. Wiem, że to trochę stronnicze co piszę, ale wystartowałem w tym konkursie żeby się pokazać, a nie żeby wygrać, bo przygodę z wykorzystywaną przeze mnie technologią rozpocząłem wraz z początkiem lipca, więc ni jak mam się do kogoś kto wykorzystuje technologię, którą zna od lat. No, ale ja nie o tym ;P Głównym celem tego konkursu było pokazanie swojej pracy i siebie.

Nilphilus
13 years ago

Ten pomysł wcale nie zmienia nic jeśli chodzi o idee konkursu, bo cały czas dajesz się poznać – a wygrana jak napisałeś jest rzeczą drugorzędną, więc nie masz się o co martwić. Z drugiej strony, jeżeli mamy traktować uczestników jak potencjalnych oszustów co jest wg. mnie bez sensu to i te rozwiązania ma swoje wady, bo równie dobrze mogliby głosować na osoby które wg. nich nie dostaną więcej głosów. Więc się tym nie martwcie, ryzyko jest zawsze, że znajdzie się czarna owca, ale nawet ona musiałaby włożyć sporo pracy w to aby wygrać.

Siranen
Siranen
13 years ago

Jak to mówią kij ma 2 końce :
– Ocena przez ilość kliknięć czyli ludzi(społeczności) bardzo prosta furtka do wrzucenia na wykop itd. Czyli jak to wcześniej pisał – do pokonania przez nawet 2 osoby o zmiennym IP :)
– Ocena przez sumienność – JAK ? Ilość postów , ilość twitów , ilość commitów , ukończenie projektu – tyle technologi co tu jest , ktoś powie , że ASP.MVC to dobra technologia bo służy budowie super zawansowanych stron WWW a ja powiem że XNA jest rewelacyjne bo ….
– Ocena przez Jury – teraz zbieraj spektrum osób co wógle mają czas na ocenę całości … jak Maciej wspomniał , nie da rady

Ja proponuje metodę na – 10 tygodni pracy , potem 1 tydzień na takie podsumowanie – niech i będzie to max 5 stron , o tym co było do zrobienia , co udało się zrobić , dowolna interpretacja projektu – kod , grafika , screenshoty , wykresy … Czyli zrobić taką jakby sesje plakatową – w tym czasie Organizator :) wymyśla pytania – niech będzie ich z 10 (Najtrudniejsze w projekcie , Co udało ci się uzyskać z projektu).
Mając takie coś , niech każda z firm co funduje nagrody ( nie wiem jak to ma się do takich firm jak JetBrains, ale dać ostateczną opinię osobą co stoją za tym konkursem).

Nie mam nic przeciwko – fundujesz nagrodę tzn. że ma prawo wyboru tego kto ma ją uzyskać. Nie musisz wcale znać się na x językach , liczy się "sprzedaż" produktu który powstał w " 10 tygodni " ( nie które to kontynuacje , wznowienia po X czasie)

Nie mniej – napewno coś wymyślisz.

Dawid
Dawid
13 years ago

Szkoda, że rejestracja już zakończona.
Zbyt późno się dowiedziałem, a też chętnie bym wystartował ;)

Może załapię się na drugą edycję ;-)

 Grzegorz Wodniczak
13 years ago

Jak tam myślenie? ;)

procent
13 years ago

@Grzegorz Wodniczak:
Póki co – średnio. Kłębią się różne pomysły po głowie, ale muszę po prostu usiąść i je spisać/uporządkować. A potem znaleźć sposób na wdrożenie ich w życie:).
Tak jak napisałem, postaram się do końca września mieć wszystko ustalone.

Kurs Gita

Zaawansowany frontend

Szkolenie z Testów

Szkolenie z baz danych

Książka

Zobacz również