fbpx
devstyle.pl - Blog dla każdego programisty
devstyle.pl - Blog dla każdego programisty
2 minut

Słowo na niedzielę, o wyjątkowości początkujących


21.03.2010

Cykl częściowo wybronił się w komentarzach pod ostatnim postem, zatem pozostaje – tyle że prawdopodobnie dawkowany będzie z mniejszą częstotliwością:).

Dziś cytat z naszej rodzimej mądrej głowy… Poniżej zaprezentowane zjawisko jest baaardzo częste. Ja sam nie byłem wyjątkiem i przez pierwsze kilka lat programowania z moich ust dość regularnie wymykało się zdanie: “no tak, całkiem fajny wzorzec/praktyka/porada/standard/… , ale w MOIM PRZYPADKU nie znajduje zastosowania“.

The more junior you are, the more often you find your design is this one-in-a-hundred exception-to-the-rule situation

Po jakimś czasie dotarło do mnie, że to być może ja jadę pod prąd jednokierunkową ulicą, a nie wszyscy inni…. i obserwowanie zanikania tego zjawiska było czasami doprawdy fascynujące.

Teraz zanim sformułuję tezę “no jasne, to faktycznie może działać w 95% przypadków, ale nie u mnie“, bardzo uważnie przyglądam się gdzie JA popełniłem błąd powodując, że szeroko stosowanego i polecanego rozwiązania nie da się u mnie zaaplikować.

Źródło: Krzyszfof Koźmic na Twitterze.

Nie przegap kolejnych postów!

Dołącz do ponad 9000 programistów w devstyle newsletter!

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu wysyłania na wskazany przez Ciebie adres e-mail informacji handlowych o nowościach, promocjach, produktach i usługach związanych z serwisem devstyle.pl. Będzie to marketing bezpośredni, do realizacji którego wykorzystam Twoje telekomunikacyjne urządzenia końcowe. Administratorem Twoich danych osobowych będzie Maciej Aniserowicz prowadzący działalność gospodarczą w Białymstoku (15-215) przy ul. Konopnickiej 14/8, NIP 5422824401. Przysługuje Tobie prawo do cofnięcia zgody, żądania wglądu do Twoich danych, wniesienia sprzeciwu co do ich przetwarzania, sprostowania, usunięcia i ograniczenia przetwarzania. Więcej informacji o tym jak przetwarzam Twoje dane znajdziesz na devstyle.pl/RODO. Powered by ConvertKit

Comments are closed.

Kurs Gita

Zaawansowany frontend

Szkolenie z Testów

Szkolenie z baz danych

Facebook

Książka

Zobacz również