fbpx
devstyle.pl - Blog dla każdego programisty
devstyle.pl - Blog dla każdego programisty
< 1 minut

AppPool recycle w IIS 6.0


20.02.2009

Podczas tworzenia aplikacji w ASP.NET dość regularnie z różnych powodów musimy wpisywać komendę IISRESET. Wykonanie tej komendy trwa, podniesienie się usług po tak brutalnym potraktowaniu – również. Za dawnych czasów pracy nad ITCore wklepywanie owego złowieszczego polecenia było czynnością regularną niczym WDECH/WYDECH… ale taki już urok developerskiej pracy z MOSS.

Wówczas ratunkiem okazał się miniskrypcik, który zamiast ubijać całego IISa restartował jedynie wybraną pulę aplikacji. Trwa to NIEPORÓWNANIE krócej. Dzisiaj ponownie poczułem potrzebę dołożenia czegoś takiego do swego “developerskiego toolboxa” i… zajęło mi sporo czasu odnalezienie go. Zatem zamieszczam go poniżej dla narodu i dla siebie samego przybywającego z bliżej nieokreślonej przyszłości:

%windir%\system32\cscript.exe c:\windows\system32\iisapp.vbs /a “<app_pool_name>” /r

Nie przegap kolejnych postów!

Dołącz do ponad 9000 programistów w devstyle newsletter!

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu wysyłania na wskazany przez Ciebie adres e-mail informacji handlowych o nowościach, promocjach, produktach i usługach związanych z serwisem devstyle.pl. Będzie to marketing bezpośredni, do realizacji którego wykorzystamy Twoje telekomunikacyjne urządzenia końcowe. Administratorem Twoich danych osobowych będzie DEVSTYLE spółka z ograniczona odpowiedzialnością z siedzibą w Białymstoku (15-215) przy ul. Konopnickiej 14/8, NIP: 5423453088 (dawniej Maciej Aniserowicz prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą, NIP 5422824401). Przysługuje Tobie prawo do cofnięcia zgody, żądania wglądu do Twoich danych, wniesienia sprzeciwu co do ich przetwarzania, sprostowania, usunięcia i ograniczenia przetwarzania. Więcej informacji o tym jak przetwarzamy Twoje dane znajdziesz na devstyle.pl/RODO. Powered by ConvertKit
Notify of
Gutek

To ja jeszcze dodam, ze MS dostarcza w swojej nowej maszynie wirtualnej od WSS skrypt do warm up strony po zrobiebiu app pool reset.
Skrypt mozna znalezc tutaj:
http://blogs.msdn.com/joelo/archive/2006/08/13/697044.aspx
lub w maszynie
takze dostepna jest aplikacja:
http://www.harbar.net/articles/apm.aspx
Gutek

dario-g

Use force Luke…. te… tfuu…. zainstaluj Vistę ;)

Gutek

Viste ;) juz fors i zainstaluj Slevin (http://www.imdb.com/title/tt0425210/)
Gutek

Kola

W IIS7 wygląda to trochę inaczej:
@SET APPCMD=”c:\windows\system32\inetsrv\appcmd.exe” – deklaracja ściezki
%APPCMD% recycle APPPOOL “

Kurs Gita

Zaawansowany frontend

Szkolenie z Testów

Szkolenie z baz danych

Facebook

Książka

Zobacz również