fbpx
devstyle.pl - Blog dla każdego programisty
devstyle.pl - Blog dla każdego programisty
2 minut

Zagadka abstrakcyjnie zapieczętowana


19.03.2008

Czy wiemy co to “abstract class”? WIEMY! A wiemy co to “sealed class”? WIEMY! Teoretycznie – dwa przeciwieństwa. Jedno zabrania tworzenia instancji klasy, drugie – zabrania dziedziczenia z klasy.
Czy spotkał się ktoś kiedyś z klasą zadeklarowaną w ten sposób?

 1:   abstract sealed class AbstractSealed
2: {
3: }

Kompilator naturalnie zgłosi sprzeciw. Jak więc możliwe jest uzyskanie poniższego efektu?

Pierwsza poprawna deklaracja klasy AbstractSealed umieszczona w komentarzach do tego posta zostanie nagrodzona ślicznym uśmiechem prezesa. Z radosnych statystyk wynika, że ktoś oprócz mnie i mojej Joanny na ten blog jednak zagląda, więc może w ten sposób uda się zwiększyć ruch w komentarzach? ;)


Dla zwycięzcy – njorda – za poprawną odpowiedź (static class AbstractSealed) z życzeniami pomyślności! Obyś nigdy nie narzekał na jakość odbioru RadiaM :)

Nie przegap kolejnych postów!

Dołącz do ponad 9000 programistów w devstyle newsletter!

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu wysyłania na wskazany przez Ciebie adres e-mail informacji handlowych o nowościach, promocjach, produktach i usługach związanych z serwisem devstyle.pl. Będzie to marketing bezpośredni, do realizacji którego wykorzystamy Twoje telekomunikacyjne urządzenia końcowe. Administratorem Twoich danych osobowych będzie DEVSTYLE spółka z ograniczona odpowiedzialnością z siedzibą w Białymstoku (15-215) przy ul. Konopnickiej 14/8, NIP: 5423453088 (dawniej Maciej Aniserowicz prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą, NIP 5422824401). Przysługuje Tobie prawo do cofnięcia zgody, żądania wglądu do Twoich danych, wniesienia sprzeciwu co do ich przetwarzania, sprostowania, usunięcia i ograniczenia przetwarzania. Więcej informacji o tym jak przetwarzamy Twoje dane znajdziesz na devstyle.pl/RODO. Powered by ConvertKit
Notify of
njord

public static class AbstractSealed
{
}

:)

tom
tom

Haker! ;)

Nazgul

Za późno tu trafiłem ;)

Procent

Ołjea, prezes i jego uśmiech już w drodze!… ;)

Kurs Gita

Zaawansowany frontend

Szkolenie z Testów

Szkolenie z baz danych

Facebook

Książka

Zobacz również