“Zwijanie” plików w Visual Studio

3

Zdarza się, że mamy w projekcie grupę plików powiązanych ze sobą logicznie. Na przykład – jeden wygenerowany automatycznie i drugi uzupełniający go własnoręcznie napisanym kodem. Przykładem “z życia” są tu klasy form z .NET, gdzie to Visual Studio standardowo pokazuje swoją ciekawą funkcjonalność “zwijania” grupy powiązanych plików. Niestety, takie zachowanie nie jest dostępne w żaden znany mi sposób z poziomu interfejsu użytkownika. Jak więc wykorzystać ten trik we własnych programach?
Zamykamy Visual Studio i otwieramy plik projektu (.csproj) w niezasłużenie nieśmiertelnym Notatniku (niezasłużenie, więc ja otwieram w Notepad2). Odnajdujemy interesujące nas wpisy, przykładowo:Efektem takich instrukcji jest standardowe wyświetlenie w Solution View plików jeden pod drugim:Lekko zmodyfikujmy ów XML, wstawiając w odpowiednie miejsce element będący bohaterem niniejszego wpisu, czyli <DependentUpon>:I co otrzymamy? Zalotny krzyżyk szepczący “kliknij mnie, użyj mnie, rozwiń mnie”…Gdyby wszystko było tak proste i kończyło się takim zalotnym szeptem…


Update 22/03/2008: dostałem na maila informację o pluginie, który umożliwia osiągnięcie tego efektu bez konieczności edycji pliku projektu, do pobrania tutaj. THX madzi.

Nie przegap kolejnych postów!

Dołącz do ponad 9000 programistów w devstyle newsletter!

Tym samym wyrażasz zgodę na otrzymanie informacji marketingowych z devstyle.pl (doh...). Powered by ConvertKit
Share.

About Author

Programista, trener, prelegent, pasjonat, blogger. Autor podcasta programistycznego: DevTalk.pl. Jeden z liderów Białostockiej Grupy .NET i współorganizator konferencji Programistok. Od 2008 Microsoft MVP w kategorii .NET. Więcej informacji znajdziesz na stronie O autorze. Napisz do mnie ze strony Kontakt. Dodatkowo: Twitter, Facebook, YouTube.

3 Comments

  1. Jeśli jest na blogu zawarta odpowiedź na moje pytania to z góry przepraszam.
    1. Jak zwinąć całe drzewo w Solution Explorerze?
    2. Jak je posortować? Jedyny sposób jaki udało mi się odkryć to zwinięcie drzewa (ręczne) i restart VS.
    Pozdrawiam