fbpx
devstyle.pl - Blog dla każdego programisty
devstyle.pl - Blog dla każdego programisty
Home /

Konkurs “Daj Się Poznać 2016”

Uwaga! To jest strona dotycząca konkursu Daj Się Poznać 2016. Informacje o bieżącej edycji konkursu znajdziesz pod adresem http://dajsiepoznac.pl!

——————————

Niezmiernie cieszę się witając Cię na stronie jedynego w swoim rodzaju konkursu programistycznego: Daj Się Poznać! Zostań tu na chwilkę i zobacz o co chodzi. Zgłoś się w charakterze Uczestnika lub obserwuj innych śmiałków. Spodoba Ci się, obiecuję ;).

Daj Się Poznać

Konkurs zakończył się w czerwcu 2016, ale…

Poczytaj poniżej na jego temat i obserwuj internety, wypatrując kolejnej edycji!

Dodatkowo pochodź po poniższych stronach, aby dowiedzieć się więcej:


0. Podstawowe informacje

Cały luty Do 13 marca: przyjmowanie zgłoszeń.
Marzec – maj: czas trwania konkursu.
Pierwsza połowa czerwca: wyłanianie zwycięzców.
18 czerwca 2016: Gala Finałowa – uroczyste zakończenie konkursu.

Wszelkie wątpliwości/komentarze/pytania przyjmuję wszystkimi kanałami. Publiczne dyskusje najchętniej widziane pod postem ogłaszającym konkurs: “Konkurs: programuj, bloguj, zdobywaj nagrody i popularność!“. Przed zadaniem pytania zerknij jednak na http://2016.dajsiepoznac.pl/faq.

Formularz zgłoszniowy: http://2016.dajsiepoznac.pl/zglos.

Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są pod adresem http://2016.dajsiepoznac.pl/zglos.

1. Programuj!

Własny projekt to coś… pięknego. Poszerza horyzonty, motywuje do rozwoju, otwiera drzwi do spektakularnej kariery. Jeżeli coś tworzysz: to już prawie spełniasz wymogi konkursu. Jeśli nie: to gorąco zachęcam Cię do rozpoczęcia takiej działalności.

Programuj

Rozwijaj własny projekt open source. Może to być cokolwiek: gra na telefon, kompilator, portal społecznościowy, framework do budowania systemów webowych, biblioteka javascript, wtyczka do IDE, player audio/video, sterownik, przetwarzanie danych w chmurze, aplikacja na facebooka, klient e-mail, gra w statki na Commodore, twitter bot, coś z Internet of Things…

Jakikolwiek projekt. Jakakolwiek technologia. Jakikolwiek poziom zaawansowania! Możesz być wyjadaczem, możesz być początkującym. Jeden warunek: publiczny kod.

Twórz cokolwiek. Nieważne co. Nieważne jaka technologia. Ważne, aby się czegoś nauczyć. I podzielić się kodem z innymi.

TODO:

  1. kontynuuj lub rozpocznij projekt
  2. umieść kod na GitHubie (koniecznie tam i basta!)
  3. zobacz też posty “O pet projects” i “Programowanie przez eksplorację

2. Bloguj!

Kodowanie to jedno, ale pełnia wsiąknięcia w programistyczną społeczność to nie tylko pisanie kodu. To trochę za mało. Piszesz bloga? To witam Cię w konkursie! Nie piszesz? To zacznij! A będzie o czym pisać: przecież masz swój pełen wyzwań hobbystyczny projekt open source, prawda?

Bloguj

Dwa razy w tygodniu publikuj tekst o postępach w pracach. O zmaganiach z technologią. O trudnych początkach z nowymi rozwiązaniami i narzędziami albo jeszcze trudniejszych dylematach projektowania oprogramowania. O tym jak i skąd się uczysz. O… o wszystkim co ma jakikolwiek związek ze zgłoszonym projektem. Możesz też pisać o innych rzeczach, ale dwa razy w tygodniu musi pojawić się post “projektowy”.

Pisz o czym chcesz, zachęcam do nawet częstszych postów. Ale 2x w tygodniu musi być o projekcie.

Bardzo, bardzo mocno rozważ założenie Twittera i fanpage bloga na Facebooku. Nie jest to wymóg konkursowy, ale zdecydowanie do tego zachęcam. Serio serio! Więcej szczegółów znajdziesz w poście podlinkowanym niżej.

Dziel się wiedzą

Ucieszę się, jeśli na Twoim blogu pojawi się gdzieś logo konkursu z linkiem do http://dajsiepoznac.pl. Jednak nie jest wymagane. Logo do pobrania tutaj: http://2016.dajsiepoznac.pl/logo.

TODO:

  1. kontynuuj blogowanie lub załóż bloga programistycznego
  2. zobacz też posty “Jak prowadzić bloga programistycznego” i “Nie izoluj się

Bonus

Na dobry początek każdy Uczestnik konkursu otrzyma książkęBlogging for busy programmers” autorstwa Andrzeja Krzywdy z firmy Arkency.

3. Zdobywaj nagrody i… Daj Się Poznać!

Prowadzenie projektu open source i blogowanie przez minimum 10 tygodni to jedyne wymogi konkursowe. To nie jest proste wyzwanie, dlatego bardzo postarałem się o porządną porcję dodatkowej motywacji dla Ciebie. Zerknij na stronę z nagrodami, aby się przekonać. Wszystkie te fajne rzeczy czekają na nowych właścicieli. A kolejne pozycje będą jeszcze dochodzić! To co widzisz na stronie na początku lutego zostanie jeszcze uzupełnione o dodatkowe niespodzianki. Jest o co walczyć!

Czyż krzesło Aeron albo klawiatura Das Keyboard czy konsola Xbox One nie są kuszące? Są!
Ale pamiętaj: nagrody – choć świetne – to tylko miły dodatek do zabawy.

Zwróć także uwagę na to, że niektóre nagrody są “ogólne”, a niektóre kierowane do wybranych uczestników. Na przykład projekt oparty o Azure to szansa na dodatkowe gratyfikacje. Darowanemu koniu nie zagląda się w zęby :).

Wyjdź z cienia

ALE! Nie zapominaj, że nie chodzi tylko o “stuff”. Każdy uczestnik jest zwycięzcą (sorry…) niezależnie od finalnego rezultatu. Ten konkurs to szansa na pokazanie się, na start w nowe życie. Pokażesz się kolegom, pokażesz się nieznajomym. Pokażesz się firmom, urośniesz na rynku. Stuningujesz swoje CV. Nie przesadzam!

Bądź na bieżąco

Wszelkie możliwe informacje – formularz zgłoszeniowy, regulamin, FAQ, listę uczestników i nagród – znajdziesz na tym blogu, wystarczy rozwinąć menu “Daj Się Poznać” w nawigacji strony.

Okazjonalnie będę wrzucał konkursowe aktualizacje na bloga, wszystkie je znajdziesz na stronie http://2016.dajsiepoznac.pl/news.

Na Twitterze będzie głośno, zachęcam do obserwowania hashtaga #dajsiepoznac.

Zapraszam do zapisania się na wydarzenie na facebooku: https://www.facebook.com/events/790188197754626/. Jest ono przeznaczone dla wszystkich zainteresowanych konkursem, nie tylko Uczestników. Nawet jeśli nie masz konta na fejsie to zaglądaj od czasu do czasu, sporo informacji się tam pojawi.

Dzięki uprzejmości Gutka wszystkie posty wszystkich Uczestników przeczytasz na dotnetblogs: http://dotnetblogs.pl/dajsiepoznac/.

Skoro już tu jesteś…

…poznajmy się nawzajem ;). Możesz nie wiedzieć kim jestem i co to w ogóle ten “devstyle”. W takim razie zapraszam Cię do przejrzenia moich najpopularniejszych postów. Znajdziesz je na stronie http://devstyle.pl/top/.

Będzie mi również niezmiernie miło jeśli zostaniesz ze mną na dłużej. Jeden “lajk” i gotowe ;):


[efb_likebox fanpage_url=”devstylepl” box_width=”” box_height=”” locale=”pl_PL” responsive=”1″ show_faces=”0″ show_stream=”0″ hide_cover=”0″ small_header=”0″ hide_cta=”0″ ]
Dodatkowo zachęcam do subskrypcji newslettera. Chodź, będzie fajnie:

Oprócz bloga prowadzę też podcast DevTalk: Programistyczny Głos w Twoim Domu. Sprawdź koniecznie: http://devtalk.pl!

No i wiesz… Jeżeli podoba Ci się ta inicjatywa to szerz ją!;) Uśmiech od ucha do ucha na mojej twarzy wywołasz. Daj znać swoim znajomym programistom. Podziel się w pracy. Wspomnij o konkursie na meetupie. Napisz na Twitterze. Podlinkuj na forum. Zareklamuj na blogu. Poinformuj studentów na uczelni. Zresztą, doskonale wiesz co i jak.

Let’s get viral! ;)

Sponsorzy i partnerzy

Chcesz dołączyć do sponsorów konkursu? Myślisz, że Twoja firma mogłaby być zainteresowana? Daj znać komu trzeba i zapraszam do kontaktu. To wyjątkowa okazja.

Nie zorganizowałbym akcji z takim rozmachem, gdyby nie wsparcie poniższych świetnych firm. Polecam je Waszej uwadze.

Partner Strategiczny

Microsoft

Sponsorzy Diamentowi

mBank

SoftwareHut

Sponsorzy Złoci

Objectivity

enova365

PwC

Sponsorzy Srebrni

Medius

Sponsorzy Brązowi

7N

SII

Sponsorzy Nagród

Arkency

NCrunch

Redgate

JetBrains

Patroni

infowire

DevTalk

SynertimeMagazyn Programista

Spotkania IT

dotnetomaniak


uplogic


Careercon

 

Posredniak IT