fbpx
devstyle.pl - Blog dla każdego programisty
devstyle.pl - Blog dla każdego programisty
< 1 minut

Programuj, bloguj i zdobądź MSDN Ultimate oraz inne znakomite nagrody!


21.07.2010

Zapraszam do udziału w organizowanym przeze mnie konkursie “Daj się poznać”. Wystarczy odrobina chęci i zaangażowania, aby wygrać znakomite nagrody, stać się rozpoznawalnym i zdobyć uznanie wśród polskich społeczności programistycznych.

Po szczegóły odsyłam na stronę konkursu.

Wszelkie uwagi przyjmuję zarówno w komentarzach do tego posta jak i przez stronę kontaktową.

0 0 votes
Article Rating
28 Comments
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
fones
13 years ago

Super pomysł! Dodatkowej motywacji nigdy nie za mało :)

szmergiell
13 years ago

Napisałem na forum Debiana:
http://debian.linux.pl/threads/19430-Konkurs-programistyczny-Daj-si%C4%99-pozna%C4%87?p=122384#post122384
Może znajdą się chętni. Ja prawdopodobnie wystartuję, nawet nie dla nagród, ale dla samej satysfakcji :)

Myszon
Myszon
13 years ago

Jakieś ograniczenia dot. wyboru języka programowania? Lista nagród wskazuje dość jednoznacznie, ale może dozwolone są inne?

pako
pako
13 years ago

pomysł w rzeczy samej świetny, pogratulować idei i organizacji. Waham się, czy się zgłosić. Biorąc pod uwagę ilość zapaleńców programistów, pewnie szanse na zwycięstwo małe. Szkoda też, żebym miał przypadkiem się wygłupić przed wielką publiką. Ale z drugiej strony – motywacja solidna :D Akurat miałem sobie bloga założyć, żeby mnie motywował, ale nie wyszło, to może teraz motywacyjny kop da radę? Dzięki wielkie :)

procent
13 years ago

@Myszon:
Technologia dowolna – liczy się auto-rozwój i dzielenie wiedzą. Chociaż, jak zauważyłeś, nagrody prawdopodobnie przydadzą się najbardziej .netowcom.

procent
13 years ago

@pako:
Nie masz się nad czym zastanawiać. Tutaj nie "konkurencji" z innymi startującymi, nie ma też mowy o "wygłupieniu" się. Ten konkurs zorganizowałem także z myślą o początkujących/nie mających doświadczenia z prawdziwymi projektami i blogowaniem.
Zapraszam:).

BTW: liczba uczestników na pewno nie będzie porażająca. Od tej pory liczbę zgłoszeń będę aktualizował na stronie z uczestnikami (do 1 sierpnia, kiedy to pojawią się konkretne nazwiska i linki).

rafalb
rafalb
13 years ago

Bardzo interesujący konkurs, pytanie tylko w jaki sposób jest on zabezpieczony przed rozstrzygnięciem poprzez skrzykiwanie znajomych? Czy nie sensowniej byłoby wybrać jakieś jury, choćby jednoosobowe?

procent
13 years ago

@rafalb:
Finalny kształt ankiety decydującej o podziale nagród nie jest jeszcze w całości ustalony. Mam kilka pomysłów (a właściwie to dwa:) ) na ograniczenie wspomnianej przez Ciebie sytuacji, jednak pewnie nie da się tego wyeliminować w 100%.
Po trochu liczę na zdrowy rozsądek uczestników. Zobaczymy jak to wyjdzie w praniu. Nie chciałem jedno- (czy wielo-) osobowego jury, chciałem "powszechne wybory" licząc się z zagrożeniami jakie niosą.

noisy
13 years ago

Mam pytanko… skąd generalnie taki pomysł i co bardziej mnie interesuje, fundusze na nagrody? :)

Musisz w tym widzieć jakiś interes, choćby promocję swojego bloga… Czy może masz jakichś innych sponsorów, czy być może jako freelancer stwierdziłeś, że chciałbyś ruszyć z jakimś biznesem, ale potrzebujesz kogoś do pomocy…(ale kogo? Najlepiej kogoś, kto jest zdolny i ma trochę wolnego czasu, czyli kogoś, kto np. wygra Twój konkurs… :) )

Jak widzisz teorii mam wielę, podejrzewam też że nie tylko mnie to ciekawi :)

pako
pako
13 years ago

@noisy, a może po prostu skrzyknął sponsorów mailowo, postanowił coś zdziałać dla społeczności? W końcu tytuł MVP zobowiązuje :)

procent
13 years ago

@noisy:
Chyba raczej nikt nie podejrzewa, że to ja płacę za nagrody:). Sponsorzy to sponsorzy – oferują swój soft w zamian za rozpoznawalność wśród społeczności. Spróbowałem szczęścia, odezwałem się do kilkunastu firm, części z nich spodobała się idea konkursu i zdecydowali się mnie wspomóc.
A "swój" interes… Bynajmniej nie ma żadnego szatańskiego planu:). Póki co nie planuję zmiany w kwestiach "zawodowych", a nawet jeśli bym planował to raczej nie przeprowadzałbym "rekrutacji" w tak pokręcony sposób. Wzrost popularności bloga wydaje mi się rzeczą naturalną i oczywiście z radością taki fakt bym zaobserwował, ale nie był to mój "cel". Po prostu… pojawiła się możliwość zorganizowania fajnej akcji to ją zorganizowałem:).

procent
13 years ago

@pako:
Tak właśnie było. Tylko sprostowanie: tytuł MVP do niczego nie zobowiązuje :). Ale zapewne ułatwił pozyskanie nagród.

Kamil Hawdziejuk
Kamil Hawdziejuk
13 years ago

Wspaniała idea! Zastanawiałem się czy będzie mi się chciało czegoś jeszcze pouczyć tak dla samego siebie, a teraz wiem, że będzie:) Nie zgłaszam się jeszcze tylko dlatego, że zastanawiam się czy postawić na XNA czy ASP.NET. Jak dotąd tworzyłem w .NET tylko na Desktopy.

noisy
13 years ago

@Kamil Hawdziejuk:

W C# napisałem może 3 programiki, jak stwierdziłem, że napiszę sobie w nim projekcik na zaliczenie (Pacman :) )

Wykorzystałem do tego celu właśnie XNA. Generalnie łatwo miło i przyjemnie, nawet jeżeli o grafice nie wiesz za dużo…

projekcik: http://code.google.com/p/xnapacman/

klm_
klm_
13 years ago

Ja mam natomiast pytanie jak wyglada sprawa z podatkiem od nagrod. Kiedys chyba trzeba bylo odprowadzac od tego typu "wzbogacen" podatek chyba.
Ktos sie orientuje ?

szmergiell
13 years ago

@klm_
Nadal trzeba płacić, powyżej jakiejś kwoty (nie wiem, strzelam że to coś w okolicach 1.000 PLN). Dlatego cieszę się, że Procent ściągnął informację o cenach za te nagrody :P

klm_
klm_
13 years ago

@szmergiell
Informacje o cenach mozna na stronach producentow znaelezc. Ciekawe, gdyby wygrala osoba ktora nie placic podatku w PL, co w takim razie sie dzieje….

procent
13 years ago

@klm_:
Z podatkami sprawa wygląda analogicznie jak w przypadku konkursów organizowanych na dotnetomaniaku, zine czy grupach .net… czy ktoś tam płacił podatki? Dodatkowo każdy MVP dostaje jakiś soft, w tym MSDN, a raczej żaden podatku nie płaci. Tak jak zaznaczyłem pod listą z nagrodami, wszystkie dobra oferowane są na licencji NFR – Not For Resale. Ich wartość rynkowa wynosi 0, ponieważ
a) nie można ich nigdzie kupić
b) nie można ich sprzedać

Kiedyś na wewnętrznej grupie MVP toczyła się podobno (nie byłem jeszcze wtedy MVP) dyskusja nt. podatków od MSDN otrzymywanych przez nas od MS. MS zapewniał wówczas, że żadnych podatków płacić nie musimy.

Doli
Doli
13 years ago

Hmm, chętnie wezmę udział w tym konkursie, tylko mam jeden problem – co tu napisać? Czeka mnie ostry ból głowy, chyba że ktoś tutaj mi podrzuci jakiś pomysł…

procent
13 years ago

@Doli:
Podrzuciłem 9 pomysłów w opisie konkursu – wybierz cokolwiek z czym nie miałeś jeszcze styczności i do roboty:)

freakinweb
freakinweb
13 years ago

Świetna inicjatywa – wchodzę w to. Od dawna chodzi mi po głowie pewien pomysł. Co prawda są podobne w sieci i jest ich chyba nie tak mało, ale jak dotąd nie spotkałem się z rozwiązaniem, które było by skrojone pod moje potrzeby, dlatego postanowiłem napisać sobie takie coś sam. Poza tym z motywacją różnie bywało, a taki konkurs to jednak wyzwanie – podoba mi się to.
Najpóźniej do końca tygodnia podejmę ostateczną decyzję i ujawnię co i jak. Technologia: PHP, MySQL, JS.

freakinweb
freakinweb
13 years ago

I jeszcze pytanie: czy dozwolone będą projekty oparte na frameworkach, np. Kohana PHP?

procent
13 years ago

@freakinweb:
Nie wiem o czym do mnie mówisz, nie mam styczności z PHP:). Generalnie dozwolone jest wszystko. Możesz napisać aplikację opartą na frameworku (nie wiem czemu miałoby to być zabronione), możesz napisać framework a możesz napisać język programowania.

mariusz
mariusz
13 years ago

10 tygodni musi być w jednym ciągu, czy dopuszczalna jest przerwa w trakcie?

Kamil hawdziejuk
Kamil hawdziejuk
13 years ago

@noisy
Dzięki! Napaliłęm się:)

@Doli
W moim przypadku jest tak, że postawię na XNA i na "jakąś" grę. Nie wiem jeszcze jaką i mam nadzieję, że tak mniej więcej do końca trwania konkursu (o ile wytrwam) coś mi się wyklaruje…no a jeśli nie, to ostatecznie jakiś silnik pod grę powstanie…

Quavitor
13 years ago

Skoro jednym z celów jest doświadczenie (a jak wiadomo pisanie w obcym języku pozwala na szybszą jego naukę) to nikt mi nie zarzuci, że moje posty są pełne błędów językowych? Czy lepiej założyć nowego po polsku? Oczywiście błędów merytorycznych nie przewiduję ;)

procent
13 years ago

@mariusz:
Dopuszczalne są przerwy. Mamy w końcu wakacje:).

procent
13 years ago

@Quavitor:
Nie wiem jak czytelnicy, ale ja na błędy nie będę zwracał uwagi, chociaż normalnie jestem na nie dość wyczulony;).

Kurs Gita

Zaawansowany frontend

Szkolenie z Testów

Szkolenie z baz danych

Książka

Zobacz również