fbpx
devstyle.pl - Blog dla każdego programisty
devstyle.pl - Blog dla każdego programisty
Home /

Freelancing

Jako niezależny programista poszukuję ciekawych wyzwań przy tworzeniu wszelkiej maści systemów. Podoba Ci się zawartość mojego bloga? Wykorzystaj moje umiejętności w swoich projektach!

Co potrafię…

1) Aplikacje od początku do końca

Podejmę się stworzenia następujących aplikacji:

  • typ: posiadam bogate doświadczenie w tworzeniu zarówno aplikacji okienkowych, jak i nowoczesnych stron internetowych; nie znajduję z kolei żadnej przyjemności w budowaniu oprogramowania na urządzenia mobilne, więc mój udział w takim projekcie jest raczej mało prawdopodobny
  • złożoność: właściwie dowolna, tworzyłem zarówno niewielkie aplikacje pisane w ciągu kilku tygodni jak i duże, wielomiesięczne systemy ze skomplikowaną logiką biznesową
  • technologie: .NET i wszystko co z nim związane; po rozrzucie tematycznym bloga można zauważyć, że moje zainteresowania oraz doświadczenie nie ograniczają się do jednej konkretnej technologii

2) Let me do the hard part

Specjalną propozycję kieruję do firm programistycznych. Masz w perspektywie interesujący projekt, lecz brak Ci rąk do pracy? W dobie kryzysu nie uśmiecha Ci się zatrudnianie na stałe doświadczonego programisty, który ów projekt pociągnie? Mogę rozwiązać ten problem implementując szkielet aplikacji w wybranej technologii, tworząc bazową architekturę oraz kilka podstawowych scenariuszy biznesowych. Zajmę się konfiguracją i opisem zewnętrznych mechanizmów, napiszę instrukcje rozwoju poszczególnych części systemu. Na takiej bazie aplikacja będzie gotowa do rozwijania nawet przez mniej doświadczonych programistów. Dobre podstawy to klucz do sukcesu. W razie potrzeby służę dalszymi konsultacjami, przeglądami kodu i poradami.


…a czego nie potrafię

Czego NIE potrafię?
Niestety, gdy Bozia rozdawała talenty artystyczne, ja stałem w kolejce po pasję do tworzenia oprogramowania. Dlatego też sam osobiście nie jestem w stanie skomponować urzekającej oprawy graficznej. Decydując się na współpracę ze mną trzeba zatem mieć na względzie ewentualność włączenia dodatkowej osoby (grafika) do projektu. W razie konieczności posiadam znajomych magików komputerowej sztuki, z usług których mogę skorzystać w takim wypadku. Oczywiście nie zawsze piękne UI jest konieczne do powodzenia projektu, ale jeśli tak – zwykle pozostawienie interfejsu w rękach programisty (nawet częściowo uzdolnionego) nie jest najlepszym pomysłem.
Nie jestem też w żadnej mierze specjalistą IT Pro / administratorem. Od zadań typu “zainstaluj system, skonfiguruj domenę, ustal odpowiednie uprawnienia dla użytkowników Windows” są inne, o wiele bardziej zaawansowane w tej materii osoby.


Dlaczego ja?

Treści zawarte na tym blogu traktuję jako wizytówkę i próbkę moich umiejętności, poglądów oraz technologicznych upodobań. W dziale Samples zamieściłem kilka miniprojektów prezentujących mój styl pisania kodu wraz z opisami. Z oczywistych względów nie mam niestety możliwości udostępnienia kodu komercyjnie stworzonych aplikacji. Z kolei garść skondensowanych suchych faktów (posiadane dyplomy, aktualne CV itd) znajduje się na stronie O mnie – zapraszam.

Przy każdym projekcie gwarantuję:

  • wnikliwą analizę problemu, pełne zaangażowanie i największą staranność wykonania
  • dopasowanie technologii do każdego projektu z osobna; nie korzystam ze stałego, niezmiennego arsenału (np ASP.NET MVC + Linq2Sql), a nieustannie poszerzam horyzonty, dzięki czemu dla danego scenariusza potrafię wskazać najbardziej odpowiednią kombinację rozwiązań
  • proces tworzenia oprogramowania najbardziej odpowiedni dla klienta: częste demonstracje, możliwość nieustannego monitorowania postępów, projektowanie z myślą o możliwości dostosowania systemu do zmieniających się wymagań…
  • terminowość


Poniżej, jako uzupełnienie, zamieszczam opinie kilku wybranych osób, dla których miałem przyjemność świadczyć technologiczne usługi:

grudzień 2009

“Jestem bardzo zadowolony ze współpracy z Maciejem Aniserowiczem. Był podwykonawcą w jednym z projektów i wykazał się pełnym profesjonalizmem. To czysta przyjemność współpracować z kimś, kto dbając o wysoką jakość
tworzonego kodu jednocześnie wykonuje pracę w ustalonym terminie.”

Maciej Soiński, właściciel Karma Logic [zleceniodawca]

marzec 2009

“Maciek to jedna z najbardziej inteligentnych osób jakie miałem przyjemność poznać. Jego zdolności analityczne pozwalają mu perfekcyjnie rozpoznać problem czy też technologię, z którą się styka. Jest też pierwszą osobą, do której się udaję w przypadku problemów z zaprojektowaniem odpowiedniej architektury. Miałem okazję współpracować z Maćkiem przy projekcie tworzonym na konkurs Imagine Cup oraz później wiele razy się z nim konsultować.”
Jakub Jałbrzykowski, Kierownik Działu Oprogramowania Finder S.A. [były współpracownik]

grudzień 2008

“Maciej is an exceptional professional with a great interpersonal skills allowing him to work well in a team. His software engineering abilities permit him to handle all software development cycle in time and budget.”
Rafał Piotrowski, właściciel Merlin Projects [były pracodawca; następnie wielokrotny zleceniodawca]

maj 2008

“Maciej is fabulous manager. All those who report to him feel really free to express their concerns. He tracks all the important details in the projects, and makes projects progress smoothly. Maciej built a good team with a keen eye for talented people. I hugely look forward to the chance of being able to work with him in the future.”
Kazimierz Kuta [były współpracownik]

maj 2008

“Maciej is a brilliant .NET architect and truly outstanding professional with great project management skills. I find him as a very organized person who is able to solve any problem, meet the deadlines when the clock is ticking and in the same time have a very good relationships with his team members.”
Jakub Gutkowski [były współpracownik]

wrzesień 2007

“Informuję, że Pan Maciej Aniserowicz brał udział w projekcie tworzenia portalu ITCore.pl prowadzonym przez firmę Microsoft od stycznia do września 2007.
Pan Maciej pełnił w projekcie rolę: Architekt.
(…)
Chciałbym podkreślić, że Pan Maciej Aniserowicz wykonał wszystkie powierzone mu zadania w sposób rzetelny oraz terminowy. Podczas prac nad projektem wykazał się dużą wiedzą techniczną i zaangażowaniem. Maciej jest osobą bardzo ambitną, sumienną, potrafiącą szybko się uczyć oraz pracować w zespole.”

Ronald Binkofski, Dyrektor Developer & Platform Group, Microsoft Polska [zleceniodawca]

czerwiec 2006

“I highly recommend Maciej Aniserowicz as a candidate for employment. Maciej was a member of an international programming group of students who wrote a project for ComCo company. Maciej is very organized and reliable. He is flexible and willing to work on any project that is assigned to him. Maciej would be a tremendous asset for your company and has my highest recommendation.”
Ole Krabbe Olesen, właściciel ComCo, Dania [zleceniodawca]


Interested?

Jeżeli powyższe akapity wydają Ci się interesujące – zapraszam do kontaktu!