devstyle.pl - Blog dla każdego programisty
devstyle.pl - Blog dla każdego programisty
0 2 minut

DevTalk #84 – O Javie z Jakubem Kubryńskim


10.12.2018

kuba_kubrynskiHello! Przed Wami 84. już odcinek podcasta DevTalk! Zaczynamy piąty sezon :). Gotowi??

Dzisiaj temat, którego ewidentnie brakuje w DevTalkowym Spisie Treści. Java! Popularna, kochana, nienawidzona, potężna, skomplikowana, jedyna w swoim rodzaju. Na 1. miejscu w rankingu Tiobe. Zrodzona przez Suna, adoptowana (czy „wrogo przejęta”? ;) ) przez Oracle’a, otoczona mitami i legendami…

A dlaczego jej nie jeszcze tu nie było? Bo czekała na Tego Wyjątkowego Gościa!.

Moim i Waszym Gościem jest dzisiaj Jakub Kubryński! Jakub podczas swojej kilkunastoletniej kariery pracował jako programista, architekt, lider zespołu oraz manager. Zdobywał doświadczenie po obu stronach procesu wytwórczego, będąc zarówno klientem, jak i dostawcą. Teraz realizuje się jako współzałożyciel platformy oceny kompetencji programistów – Devskiller.com, a także prelegent, konsultant i trener. Aktywny uczestnik wielu projektów open-source. Członek komitetu programowego konferencji Devoxx Poland. Na Twitterze: @jkubrynski.

Niczym u Hitchcocka, zaczynamy piąty sezon trzęsieniem ziemi, tylko po to, żeby napięcie mogło powoli wzrastać. Dla mnie rozmowa z Jakubem była mega inspirująca i ciekawa. Java to język z długą i burzliwą historią, kochany przez wielu, tak samo nienawidzony.

Zapraszamy!

Czekam na Twoje gwiazdki i opinie na iTunes! To bardzo motywuje :). Dzięki!

I… PLAY!!


Montaż odcinka: Krzysztof Śmigiel.
Ważne adresy:

Linki:


Muzyka wykorzystana w intro:
“Misuse” Kevin MacLeod (incompetech.com)
Licensed under Creative Commons: By Attribution 3.0
http://creativecommons.org/licenses/by/3.0/

Nie przegap kolejnych postów!

Dołącz do ponad 9000 programistów w devstyle newsletter!

Tym samym wyrażasz zgodę na otrzymanie informacji marketingowych z devstyle.pl (doh...). Powered by ConvertKit
Powiadom o
Krzysiek
Krzysiek

Na wstępie Maćku chciałbym Ci podziękować za ten odcinek podcasta! Nie spodziewałem się otwarcia nowego sezonu od Javy, ale to akurat fajnie się złożyło, bo planuję wsiąknąć bardziej w środowisko z nią związane i ogólnie po studiach coś w tym kierunku iść. Żałuję jedynie, że tak późno zacząłem się tym interesować, bo tu inżynierka za pasem praktycznie, a ja dalej jak to typowy student, co zmarnował 3 lata studiów – nic konkretnego nie umiem… Przynajmniej w tym odcinku dowiedziałem się jak to teraz wygląda i poniekąd też co można sobie darować już na starcie, za co jestem bardzo wdzięczny. Jak… Czytaj więcej »

Piotr N
Piotr N

ja się wziąłem za Jave na 3 roku studiów, 2 semestr. Właściwie dopiero wtedy zrozumiałem, że w IT dla mnie będzie albo programowanie albo nie będę w IT (pracowałem jako administrator systemów i poszedłem na studia trochę z konieczności, bo nie chciałem do wojska. na studiach czułem się już w tym wypalony ) pracę jako programista znalazłem już na magisterce, najpierw mi ją zaproponował kolega z którym studiowałem i się zaprzyjaźniłem (typowy geek co przyszedł tylko po papierek). podpowiadał mi na co zwracać uwagę a na co nie. znajdź kogoś kto Ci coś podpowie, taki mentoring na początku daje bardzo… Czytaj więcej »

Leon Czerwiński (kid)
Leon Czerwiński (kid)

Świetny odcinek, devtalk zdecydowanie fav podcast!

Paweł Dobrzański

Dwa podcasty z Kubą pod rząd i oba równie interesujące. Gratulacje!

paweł
paweł

mega serwis, blogi, podcasty, teksty i informacje branżowe – uwielbiam tu wracać . dobra dobra, serio

Iza

w sumie ja również, jeden z naprawdę nielicznych blogów wartych obecnie obserwowania.

Szogun1987(Voytec)

Właśnie przebranżowuję się na full-stack java + react developer. Jedna z funkcji którą moim zdaniem C# powinien zaadoptować są typy wyliczeniowe (Enum) w stylu javy.
Dla niewtajemniczonych w Java enum jest obiektem i może posiadać metody, co akurat da się emulować Extension-Method, ale w java każda wartość może mieć jeszcze dodatkowe metody, co jest przydatne przy implementacji prostych maszyn stanu.

Zbigniew Kuczyński

Dzięki za kolejny wartościowy odcinek.

Moja książka „Zawód: Programista”

Facebook

Zobacz również