fbpx
devstyle.pl - Blog dla każdego programisty
devstyle.pl - Blog dla każdego programisty
2 minut

DevTalk #84 – O Javie z Jakubem Kubryńskim


10.12.2018

kuba_kubrynskiHello! Przed Wami 84. już odcinek podcasta DevTalk! Zaczynamy piąty sezon :). Gotowi??

Dzisiaj temat, którego ewidentnie brakuje w DevTalkowym Spisie Treści. Java! Popularna, kochana, nienawidzona, potężna, skomplikowana, jedyna w swoim rodzaju. Na 1. miejscu w rankingu Tiobe. Zrodzona przez Suna, adoptowana (czy “wrogo przejęta”? ;) ) przez Oracle’a, otoczona mitami i legendami…

A dlaczego jej nie jeszcze tu nie było? Bo czekała na Tego Wyjątkowego Gościa!.

Moim i Waszym Gościem jest dzisiaj Jakub Kubryński! Jakub podczas swojej kilkunastoletniej kariery pracował jako programista, architekt, lider zespołu oraz manager. Zdobywał doświadczenie po obu stronach procesu wytwórczego, będąc zarówno klientem, jak i dostawcą. Teraz realizuje się jako współzałożyciel platformy oceny kompetencji programistów – Devskiller.com, a także prelegent, konsultant i trener. Aktywny uczestnik wielu projektów open-source. Członek komitetu programowego konferencji Devoxx Poland. Na Twitterze: @jkubrynski.

Niczym u Hitchcocka, zaczynamy piąty sezon trzęsieniem ziemi, tylko po to, żeby napięcie mogło powoli wzrastać. Dla mnie rozmowa z Jakubem była mega inspirująca i ciekawa. Java to język z długą i burzliwą historią, kochany przez wielu, tak samo nienawidzony.

Zapraszamy!

Czekam na Twoje gwiazdki i opinie na iTunes! To bardzo motywuje :). Dzięki!

I… PLAY!!


Montaż odcinka: Krzysztof Śmigiel.
Ważne adresy:

Linki:


Muzyka wykorzystana w intro:
“Misuse” Kevin MacLeod (incompetech.com)
Licensed under Creative Commons: By Attribution 3.0
http://creativecommons.org/licenses/by/3.0/
Notify of
Krzysiek
Krzysiek

Na wstępie Maćku chciałbym Ci podziękować za ten odcinek podcasta! Nie spodziewałem się otwarcia nowego sezonu od Javy, ale to akurat fajnie się złożyło, bo planuję wsiąknąć bardziej w środowisko z nią związane i ogólnie po studiach coś w tym kierunku iść. Żałuję jedynie, że tak późno zacząłem się tym interesować, bo tu inżynierka za pasem praktycznie, a ja dalej jak to typowy student, co zmarnował 3 lata studiów – nic konkretnego nie umiem… Przynajmniej w tym odcinku dowiedziałem się jak to teraz wygląda i poniekąd też co można sobie darować już na starcie, za co jestem bardzo wdzięczny. Jak… Read more »

Piotr N
Piotr N

ja się wziąłem za Jave na 3 roku studiów, 2 semestr. Właściwie dopiero wtedy zrozumiałem, że w IT dla mnie będzie albo programowanie albo nie będę w IT (pracowałem jako administrator systemów i poszedłem na studia trochę z konieczności, bo nie chciałem do wojska. na studiach czułem się już w tym wypalony ) pracę jako programista znalazłem już na magisterce, najpierw mi ją zaproponował kolega z którym studiowałem i się zaprzyjaźniłem (typowy geek co przyszedł tylko po papierek). podpowiadał mi na co zwracać uwagę a na co nie. znajdź kogoś kto Ci coś podpowie, taki mentoring na początku daje bardzo… Read more »

Leon Czerwiński (kid)
Leon Czerwiński (kid)

Świetny odcinek, devtalk zdecydowanie fav podcast!

Paweł Dobrzański

Dwa podcasty z Kubą pod rząd i oba równie interesujące. Gratulacje!

paweł
paweł

mega serwis, blogi, podcasty, teksty i informacje branżowe – uwielbiam tu wracać . dobra dobra, serio

Iza

w sumie ja również, jeden z naprawdę nielicznych blogów wartych obecnie obserwowania.

Szogun1987(Voytec)

Właśnie przebranżowuję się na full-stack java + react developer. Jedna z funkcji którą moim zdaniem C# powinien zaadoptować są typy wyliczeniowe (Enum) w stylu javy.
Dla niewtajemniczonych w Java enum jest obiektem i może posiadać metody, co akurat da się emulować Extension-Method, ale w java każda wartość może mieć jeszcze dodatkowe metody, co jest przydatne przy implementacji prostych maszyn stanu.

Zbigniew Kuczyński

Dzięki za kolejny wartościowy odcinek.

Kurs Gita

Zaawansowany frontend

Szkolenie z Testów

Szkolenie z baz danych

Facebook

Książka

Zobacz również