fbpx
devstyle.pl - Blog dla każdego programisty
devstyle.pl - Blog dla każdego programisty
2 minut

Wednewsday #24 – programistyczne nowinki


19.09.2018

#24 Wednewsday będzie trochę skromniejsze. Aktualnie przebywam na konferencji z której to przeprowadzam relacje jednak zawczasu przygotowałem małe co nie co.

  1. Highlights from Git 2.19 – Opis nowych funkcjonalności z najnowszej wersji Gita.
  2. Next Generation Package Management – Developerzy najpopularniejszego menadżera pakietów ‘npm’ myślą nad nowym rozwiązaniem o nazwie ‘tink’ i pytają was co o tym sądzicie.
  3. ‘Master/Slave’ Terminology Was Removed from Python Programming Language – ‘Diversity’ zawitało to terminologii. Rozgorzała dyskusja nad obraźliwym słowem ‘slave’, które kojarzy się z niewolnictwem.
  4. The What-If Tool: Code-Free Probing of Machine Learning Models – Google zaprezentował narzędzie do analizy ‘What-If’
  5. ‘Impostor syndrome’ affects almost 58% of tech professionals – Syndrom oszusta dotyczy prawie 58% z nas.
  6. Nand Game – Build computer from scratch – gra online, w której projektujemy prosty komputer od podstaw. Bramki logiczne, działania matematyczne etc.
  7. Open-source = wejściówka + nocleg na GET.NET – portal dotnetomaniak.pl ostatnio ‘otworzył się’ i za wsparcie w rozwoju możliwe jest zgarnięcie wejściówki na konferencje Get.Net w Gdańsku z noclegiem!

 Zapraszam również do śledzenia audycji podcastowej, w której prezentuję najnowsze wiadomości, ciekawostki, wpadki oraz wydarzenia ze świata IT:
http://devsession.pl/podkast/

Nie przegap kolejnych postów!

Dołącz do ponad 9000 programistów w devstyle newsletter!

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu wysyłania na wskazany przez Ciebie adres e-mail informacji handlowych o nowościach, promocjach, produktach i usługach związanych z serwisem devstyle.pl. Będzie to marketing bezpośredni, do realizacji którego wykorzystamy Twoje telekomunikacyjne urządzenia końcowe. Administratorem Twoich danych osobowych będzie DEVSTYLE spółka z ograniczona odpowiedzialnością z siedzibą w Białymstoku (15-215) przy ul. Konopnickiej 14/8, NIP: 5423453088 (dawniej Maciej Aniserowicz prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą, NIP 5422824401). Przysługuje Tobie prawo do cofnięcia zgody, żądania wglądu do Twoich danych, wniesienia sprzeciwu co do ich przetwarzania, sprostowania, usunięcia i ograniczenia przetwarzania. Więcej informacji o tym jak przetwarzamy Twoje dane znajdziesz na devstyle.pl/RODO. Powered by ConvertKit
Notify of
Vitaliy
Vitaliy

When developer has no tasks he renames master/slave classes and variables.

Kurs Gita

Zaawansowany frontend

Szkolenie z Testów

Szkolenie z baz danych

Facebook

Książka

Zobacz również