Wednewsday #24 – programistyczne nowinki

1

#24 Wednewsday będzie trochę skromniejsze. Aktualnie przebywam na konferencji z której to przeprowadzam relacje jednak zawczasu przygotowałem małe co nie co.

  1. Highlights from Git 2.19 – Opis nowych funkcjonalności z najnowszej wersji Gita.
  2. Next Generation Package Management – Developerzy najpopularniejszego menadżera pakietów ‘npm’ myślą nad nowym rozwiązaniem o nazwie ‘tink’ i pytają was co o tym sądzicie.
  3. ‘Master/Slave’ Terminology Was Removed from Python Programming Language – ‘Diversity’ zawitało to terminologii. Rozgorzała dyskusja nad obraźliwym słowem ‘slave’, które kojarzy się z niewolnictwem.
  4. The What-If Tool: Code-Free Probing of Machine Learning Models – Google zaprezentował narzędzie do analizy ‘What-If’
  5. ‘Impostor syndrome’ affects almost 58% of tech professionals – Syndrom oszusta dotyczy prawie 58% z nas.
  6. Nand Game – Build computer from scratch – gra online, w której projektujemy prosty komputer od podstaw. Bramki logiczne, działania matematyczne etc.
  7. Open-source = wejściówka + nocleg na GET.NET – portal dotnetomaniak.pl ostatnio ‘otworzył się’ i za wsparcie w rozwoju możliwe jest zgarnięcie wejściówki na konferencje Get.Net w Gdańsku z noclegiem!

 Zapraszam również do śledzenia audycji podcastowej, w której prezentuję najnowsze wiadomości, ciekawostki, wpadki oraz wydarzenia ze świata IT:
http://devsession.pl/podkast/

Nie przegap kolejnych postów!

Dołącz do ponad 9000 programistów w devstyle newsletter!

Tym samym wyrażasz zgodę na otrzymanie informacji marketingowych z devstyle.pl (doh...). Powered by ConvertKit
Share.

About Author

Pasjonat programowania sprawnie poruszający się w ekosystemie .NET. Backend to zdecydowanie mój atut! Na Froncie też działam ale wiesz jak mówią – ‚Frontend to nie programowanie’ – a z plastyki miałem ‚3’ więc cudów nie będzie. Od jakiegoś czasu wychodzę do społeczności i daję sie poznać jako bloger, pregelent, redaktor w podcaście devsession oraz osoba, która jak trzeba skrzyknie ludzi i zorganizuje coś fajnego jak np. Devrekolekcje

1 Comment

  1. When developer has no tasks he renames master/slave classes and variables.