fbpx
devstyle.pl - Blog dla każdego programisty
devstyle.pl - Blog dla każdego programisty
2 minut

Wednewsday #20 – programistyczne nowinki


22.08.2018

Cześć i czołem. Zapraszam na kolejną porcję ciekawostek. W tym tygodniu wybrałem dla was 12. Enjoy!

 1. The complete elimination and eradication of JavaScript’s this – pozbądź się ‘this’ z JS’a … ileż to programistów przez to cierpiało bóle, męki …
 2. StoragePedia: An Encyclopedia of 5 Blockchain Storage Platforms – w artykule znajdziecie powiązanie do dwóch innych ‘Pedi’ – ConsensusPedia oraz ContractPedia
 3. 15 Engineers Building the Tech of the Future – trochę spoza obszaru IT. Poznajcie 15 przełomowych wynalazków i inżynierów pracujących nad nimi.
 4. Escaping tutorial purgatory as a new developer – tak dla przypomnienia zanim wpadniecie w szał powakacyjnego nadrabiania wiedzy.
 5. Software Security is a Programming Languages Issue – because all programmers need to know something about security! Zdecydowanie polecam. Jest trochę mięsnie ale dacie rade!
 6. The Problems and Promise of WebAssembly – czyli dlaczego wprowadzenie kodu binarnego do przeglądarki może stanowić problem.
 7. FASTER: An Embedded Concurrent Key-Value Store for State Management – Microsoft udostępnił nowy storage typu klucz-wartość
 8. Google’s ARCore, an SDK for augmented reality developers: Cheat sheet – może nie taki typowy ‘cheat sheet’ ale i tak spora garść informacji na temat Augmented Reality na Androida.
 9. eBay Announces New APIs and AI Capabilities for the Developer Community
 10. Introducing Sonatype DepShield: Free for GitHub Developers – darmowa aplikacja dostępna dla projektów na GitHub informująca o lukach wykrytych w OSS.
 11. How To Write Unmaintainable Code – poradnik jak zapewnić sobie pracę na całe życie ;)
 12. Want to attend a full MIT course on Computer Science and Programming? – jest akademicko :)

Zapraszam również do śledzenia audycji podcastowej, w której prezentuję najnowsze wiadomości, ciekawostki, wpadki oraz wydarzenia ze świata IT:
http://devsession.pl/podkast/

Nie przegap kolejnych postów!

Dołącz do ponad 9000 programistów w devstyle newsletter!

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu wysyłania na wskazany przez Ciebie adres e-mail informacji handlowych o nowościach, promocjach, produktach i usługach związanych z serwisem devstyle.pl. Będzie to marketing bezpośredni, do realizacji którego wykorzystamy Twoje telekomunikacyjne urządzenia końcowe. Administratorem Twoich danych osobowych będzie DEVSTYLE spółka z ograniczona odpowiedzialnością z siedzibą w Białymstoku (15-215) przy ul. Konopnickiej 14/8, NIP: 5423453088 (dawniej Maciej Aniserowicz prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą, NIP 5422824401). Przysługuje Tobie prawo do cofnięcia zgody, żądania wglądu do Twoich danych, wniesienia sprzeciwu co do ich przetwarzania, sprostowania, usunięcia i ograniczenia przetwarzania. Więcej informacji o tym jak przetwarzamy Twoje dane znajdziesz na devstyle.pl/RODO. Powered by ConvertKit

Comments are closed.

Kurs Gita

Zaawansowany frontend

Szkolenie z Testów

Szkolenie z baz danych

Facebook

Książka

Zobacz również