fbpx
devstyle.pl - Blog dla każdego programisty
devstyle.pl - Blog dla każdego programisty
2 minut

Wednewsday #19 – programistyczne nowinki


15.08.2018

Dziś dzień wolny. Pewnie część z Was pomyśli, że to dobry dzień do nauki czegoś nowego. Poniżej krótka ilustracja jak to może wyglądać. I jak zawsze zapraszam na przegląd ciekawostek dla programistów.

View post on imgur.com

 

 1. Table of Disruptive Technologies & Innovation – przełomowych technologie i innowacje ukazane w formie tablicy Mendelejewa.
 2. Learn ML Algorithms by coding: Decision Trees – seria postów (dopiero startuje) dotycząca nauki ML poprzez kodowanie. Na początek drzewa decyzyjne.
 3. Snapchat’s leaked source code is clean, literally – na jakie kwiatki można się natknąć w kodzie. I nie mówię tutaj o błędach ;)
 4. react-typescript-cheatsheet – wypróbuj TypeScript razem z Reactem.
 5. Julia 1.0 – Julia język do wysokowydajnej analizy numerycznej oficjalnie wydany! Tutaj możecie podejrzeć moment na konferencji w której chłopaki oficjalnie wypychają wersję i nieźle się przy tym bawią :)
 6. The Trap of Sales Driven Development – “Dlaczego cenisz potencjalnych klientów bardziej niż dotychczasowych klientów?”
 7. 25 Tips for New Developers – no taka pigułka różnych bla bla …
 8. Hollywood Casts Open Source Software in Starring Role – OSS zagości a bardziej będzie rozwijane w Hollywood.
 9. EVEN ANONYMOUS CODERS LEAVE FINGERPRINTS – A po kodzie ich poznacie. Co za czasy nadchodzą.
 10. Human readable time diffs – Ile razy wyliczałeś w pamięci miniony czas pomiędzy wpisami w logu? Ten projekt jest zbawieniem!
 11. Fairytale about performance in web application – bajka o programiście, który nie sprawdził jak działa aplikacja na cieniutkim, słabiutkim telefoniku. Zawsze lepiej uczyć się na czyichś błędach :)
 12. The 10:1 rule of writing and programming – czyli ile idzie pary w przygotowanie książki, projektu a ile z tego zostaje na końcu.
 13. NDC Conferences – w ostatnich dniach pojawiło się sporo nagrań z lipcowej edycji NDC Oslo. Mega content – koniecznie zajrzyjcie!

Zapraszam również do śledzenia audycji podcastowej, w której prezentuję najnowsze wiadomości, ciekawostki, wpadki oraz wydarzenia ze świata IT:
http://devsession.pl/podkast/

Nie przegap kolejnych postów!

Dołącz do ponad 9000 programistów w devstyle newsletter!

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu wysyłania na wskazany przez Ciebie adres e-mail informacji handlowych o nowościach, promocjach, produktach i usługach związanych z serwisem devstyle.pl. Będzie to marketing bezpośredni, do realizacji którego wykorzystam Twoje telekomunikacyjne urządzenia końcowe. Administratorem Twoich danych osobowych będzie Maciej Aniserowicz prowadzący działalność gospodarczą w Białymstoku (15-215) przy ul. Konopnickiej 14/8, NIP 5422824401. Przysługuje Tobie prawo do cofnięcia zgody, żądania wglądu do Twoich danych, wniesienia sprzeciwu co do ich przetwarzania, sprostowania, usunięcia i ograniczenia przetwarzania. Więcej informacji o tym jak przetwarzam Twoje dane znajdziesz na devstyle.pl/RODO. Powered by ConvertKit

Comments are closed.

Kurs Gita

Zaawansowany frontend

Szkolenie z Testów

Szkolenie z baz danych

Facebook

Książka

Zobacz również