fbpx
devstyle.pl - Blog dla każdego programisty
devstyle.pl - Blog dla każdego programisty
< 1 minut

Ile ZARABIA PROGRAMISTA? [devstyle vlog #135]


06.02.2018

Nie przegap kolejnych postów!

Dołącz do ponad 9000 programistów w devstyle newsletter!

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu wysyłania na wskazany przez Ciebie adres e-mail informacji handlowych o nowościach, promocjach, produktach i usługach związanych z serwisem devstyle.pl. Będzie to marketing bezpośredni, do realizacji którego wykorzystamy Twoje telekomunikacyjne urządzenia końcowe. Administratorem Twoich danych osobowych będzie DEVSTYLE spółka z ograniczona odpowiedzialnością z siedzibą w Białymstoku (15-215) przy ul. Konopnickiej 14/8, NIP: 5423453088 (dawniej Maciej Aniserowicz prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą, NIP 5422824401). Przysługuje Tobie prawo do cofnięcia zgody, żądania wglądu do Twoich danych, wniesienia sprzeciwu co do ich przetwarzania, sprostowania, usunięcia i ograniczenia przetwarzania. Więcej informacji o tym jak przetwarzamy Twoje dane znajdziesz na devstyle.pl/RODO. Powered by ConvertKit
Notify of
Michael
Michael

Zdjęcie CZAD!

Roman
Roman

Maćku, 10k netto na umowie B2B odpowiada stawce dziennej ok 475 PLN (uwzględniamy bezpłatne 26 dni urlopu i 14 kolejnych dni niepracujących, np. choroby). To jest niska stawka (przynajmniej jeżeli chodzi o Warszawę). Taka stawka odpowiada przy umowie o pracę kwocie 7 379 brutto lub 5200 netto co jest jakieś 15% mniej, niż przy B2B. Wg mnie przy tak niskiej stawce (a więc junior, może mid na początku działalności) warto dodać, że przez pierwsze 2 lata twój ZUZ będzie wynosił jakieś 150 PLN, więc realnie na rękę będzie dużo więcej. Wraz ze wzrostem doświadczenia stawka rośnie i udział procentowy stałej… Read more »

miguel
miguel

Bardzo ciekawy temat, dobrze że poruszyłeś te ciemniejsze strony B2B. Jak dla mnie B2B jest dobre w dwóch przypadkach- kiedy współpracujesz więcej niż z jedną firmą lub kiedy zarabiasz naprawdę dużo pieniędzy. W innych przypadkach tylko etat, szczególnie dla osób mających kredyt, rodzinę na utrzymaniu itp. Etat ma jeszcze jeden plus- zero papierologii, zostaje jedynie PIT. Wiadomo, że opcja z księgową przy B2B jest dobra, ale jednak w jakimś stopniu trzeba te tematy ogarniać. Sporo ludzi nie zdaje sobie sprawy z konsekwencji B2B- tak jak mówisz- przychodzą święta, tu jakiś 2- dniowy “urlop”, za chwilę jakaś grypa i piękna kwota… Read more »

Kasjan
Kasjan

Na nofluff są bardzo ciekawie rozpisane widełki płacowe, można zobaczyć ile zarabiają poszczególni pracownicy sektora IT.

Kurs Gita

Zaawansowany frontend

Szkolenie z Testów

Szkolenie z baz danych

Facebook

Książka

Zobacz również