fbpx
devstyle.pl - Blog dla każdego programisty
devstyle.pl - Blog dla każdego programisty
2 minut

#devrekolekcje – ciekawa inicjatywa przed Świętami!


15.12.2017

Uncle Bob Martin to jest gość! Sto lat w IT, wiele mądrości, szeroka perspektywa i niezmienne nawoływanie do brania odpowiedzialności za programistyczną pracę, ciągłego rozwoju i podnoszenia umiejętności.

Ja “Wujka Boba” wielbię za dogmatyczne podejście do NAUKI pisania testów. I używanych przez niego argumentów, całkowicie tłumaczących świadome nakazy: testuj wszystko, zawsze!

Ale dziś nie do końca o tym..

Niedawno Wujek Bob dał prezentację, z tych “miękkich”. Opowiedział tam o Przysiędze Programisty. Całość do obejrzenia tutaj:

I co?

Grzesiek Kotfis z kanału DevSession (pozdro!) wpadł na ciekawy pomysł.

A gdyby tak zebrać X programistów i poprosić ich o komentarz do kolejnych punktów Wujkowej Przysięgi? A potem te komentarze – w formie video – publikować codziennie przez 2 tygodnie? Całość nazywając: #devrekolekcje.

Słowo ciałem się stało. Dzisiaj moja kolej! Przypadł mi w udziale komentarz do 5. punktu przysięgi:

I will fearlessly and relentlessly improve at any opportunity,
will not make the code worse

Co z tego wyszło? Zobaczcie sami:

Pełną listę wszystkich odcinków znajdziecie na devrekolekcje.pltej playliście.

Dobra robota, Grzesiek! Dobra robota, wszyscy!

AMEN!

Nie przegap kolejnych postów!

Dołącz do ponad 9000 programistów w devstyle newsletter!

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu wysyłania na wskazany przez Ciebie adres e-mail informacji handlowych o nowościach, promocjach, produktach i usługach związanych z serwisem devstyle.pl. Będzie to marketing bezpośredni, do realizacji którego wykorzystam Twoje telekomunikacyjne urządzenia końcowe. Administratorem Twoich danych osobowych będzie Maciej Aniserowicz prowadzący działalność gospodarczą w Białymstoku (15-215) przy ul. Konopnickiej 14/8, NIP 5422824401. Przysługuje Tobie prawo do cofnięcia zgody, żądania wglądu do Twoich danych, wniesienia sprzeciwu co do ich przetwarzania, sprostowania, usunięcia i ograniczenia przetwarzania. Więcej informacji o tym jak przetwarzam Twoje dane znajdziesz na devstyle.pl/RODO. Powered by ConvertKit

Comments are closed.

Kurs Gita

Zaawansowany frontend

Szkolenie z Testów

Szkolenie z baz danych

Facebook

Książka

Zobacz również