fbpx
devstyle.pl - Blog dla każdego programisty
devstyle.pl - Blog dla każdego programisty
5 minut

Raport Finansowy: wrzesień 2017.


04.10.2017

Na swoim profilu na Patronite obiecałem publikować co miesiąc “raport finansowy”. Kolejny raz pokazuję… wszystko. Bez tajemnic. Enjoy!

A TUTAJ znajdziesz wszystkie moje raporty, poczynając od maja 2017!

Przez kilka miesięcy żyłem na minusie, czekając na jesień. Bez stresu skupiałem się na działaniach, które “powinny” zaprocentować. I.. tak się stało. Całe szczęście, bo gdyby nie, to byłby płacz za jakiś czas ;).

Ten miesiąc stoi pod znakiem mojej książki. I wygląda na to, że – co jest zwrotem akcji dość nieoczekiwanym, serio! – że tak zostanie na dłużej. Dodatkowo kilka innych źródełek pokaże efekty w przyszłym miesiącu.

Miesiącami pisałem: “będzie dobrze”. Teraz z czystym sumieniem i uśmiechem od ucha do ucha piszę: “JEST dobrze”!

Raport: przychody

Założenia:

 • pieniądze, które w danym miesiącu wpłynęły na konto; usługa mogła być zrealizowana w innym terminie
 • kwoty to faktury netto (chyba, że zaznaczono inaczej)

Pozycje:

W sumie: 61 204,09 zł.

Raport: wydatki

Założenia:

 • kwota brutto, znikająca z konta, bez uwzględnienia odliczeń od podatków

Pozycje (linki afiliacyjne):

 • Księgowa: 190,00 zł
 • ZUS:  1 220,56 zł
 • ConvertKit: 436 zł
 • zoom.us: 0 zł (rezygnacja z usługi)
 • LeadPages: 140,31 zł
 • LibSyn: 57,19 zł
 • WebinarJam: 0 zł (refund; rezygnacja z usługi)
 • reklama Facebook: 0 zł
 • MacBook rata: 426,90 zł
 • Shoplo: 60,27 zł
 • współpracownicy: 295 zł
 • Pajacyk (z afiliacji Finansowego Ninja): 63 zł
 • domeny: 1 635,90 zł
 • usługi graficzne: 750 zł
 • parking: 27,50 zł
 • benzyna (Białystok->Wrocław->Sieradz->Warszawa->Białystok): 500 zł
 • wFirma na rok: 49,20 zł
 • integracja Shoplo/ConvertKit: 1 845 zł

W sumie: 7 696,83 zł.

Raport: devstyle charity

Od lat wspieram różne organizacje charytatywne “robiące dobro” i zachęcam do tego inne osoby. Na Patronite też obiecałem przekazywanie części uzyskanych środków na takie cele. Ale… to było do tej pory mega niezorganizowane, chaotyczne.

Zaczyna kiełkować w głowie pomysł jak to ustrukturyzować i czym się zająć na poważne. Ale… za wcześnie, by o tym głośno trąbić. Póki co odkładam kasę w dedykowane miejsce, nie do ruszenia. I zobaczymy co z tego wyjdzie dalej.

Stan konta: 2 000 zł.

Raport: podsumowanie

Zainteresowanie moją książką przerosło najśmielsze oczekiwania i bardzo za to dziękuję. Po prostu mega-miazga! Jeśli jeszcze się wahasz to…:

–> Skorzystaj TUTAJ z oferty przedsprzedażowej książki “Zawód: Programista”

Nie ma na co czekać, lepszej okazji nie będzie :).

Próbowałem różnych rzeczy, ale stało się jasne: nic nie przebije własnego produktu. Bardzo dobrze, że to wreszcie zrozumiałem. Zresztą… zobacz jak wygląda Patronite po 6 miesiącach w zestawieniu z przedsprzedażą książki po 13 godzinach:

Uhh… Nieźle, nie?

W tym zestawieniu nie pojawiło się nic na temat mojej inicjatywy “devstyle speakers”. Zobacz o co chodzi:

Wypas, nie? Pewnie że wypas! I niemały wór kasy się tam przewalił z rąk do rąk, by wszystko wyszło tak fajnie. Jednak wszelkie rozliczenia odbędą się dopiero w przyszłym miesiącu, więc na razie cisza w tym temacie.

W tym miesiącu zrezygnowałem z dwóch usług, które kosztowały mnie parę stówek miesięcznie. Subskrypcję Zoom anulowałem, bo jego rolę miał przejąć WebinarJam. A z niego z kolei się wypisałem (i dostałem nawet zwrot kasy!) bo… bo to mega-gówno, tak w skrócie. Wkrótce jednak wpadnie w to miejsce coś nowego.

Nie wydałem zupełnie kasy na reklamę na fejsie. Ani na książki – tymi się obkupiłem ostatnio i ich przetrawienie zajmie mi sporo czasu.

Za to kolejne kilkanaście setek poszło na ostatnią już domenę związaną z książką (zawod-programista.pl , z myślnikiem) oraz kilka nowych, kupionych na zapas.

A jeszcze więcej zapłaciłem Shoplo do implementację integracji z ConvertKit – moim systemem do wysyłki maili. Nie była to do końca przemyślana inwestycja, bo teraz będzie wypadało zostać przy obu tych rozwiązaniach, ale… ale się przyda.

No i cóż, to tyle raportu na dziś! Dzięki za lekturę, mam nadzieję że było ciekawie :).

Pozdro i wszystkiego dobrego! Dla nas wszystkich.
Procent Radosny

P.S. Uwagi? Komentarze? Pytania? Śmiało!

A tutaj wersja VLOGowa :)

0 0 votes
Article Rating
26 Comments
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Arek z Bloga Askomputer

Pięknie. Kwota za książkę robi wrażenie. Aż lekko zazdroszczę :D Sam obecnie jestem na etapie pisania książki, ale nawet nie wspomniałem o tym na blogu czy w mediach społecznościowych. Być może to błąd, jednak wolę wystawić na sprzedaż produkt, który będzie skończony. Mam dużo na głowie, a nie chciałbym czuć presji kończenia książki wynikającej z uruchomionej przedsprzedaży.
Wolę jednak powolutku i po cichu. :)
Powodzenia i dalszych sukcesów życzę :)

Emi
Emi
6 years ago

Gratuluję! Strasznie żałuje że nie zdąży do mnie przyjść książeczka przed wyjazdem do Tajlandii. Poczytałabym pod palmami :D

Mam tylko pytanko – ten hajs za książki to jest to co przyszło od kupujących – czy z tego jeszcze będzie opłacony druk i wysyłka? Czy to już kwota “na czysto”?

diego
diego
6 years ago

Również Gratuluję,
czy możemy rozumieć że te usługi otrzymałeś w kredyt kupiecki z odroczonym terminem płatności? Jaki ten termin płatności był – 1-3 miesiące? Które z usług wymagały przedpłaty, a gdzie lekko negocjowałeś
Pozdrawiam

Emi
Emi
6 years ago

Świetnie, brawo :) Szczerze mówiąc, to od początku byłam pewna że to będzie sukces, więc nawet nie jestem jakoś zaskoczona ani nic :D

A chciałam czytać te książkę bo próbuje ustalić co chce naprawdę robić w życiu i mam wrażenie że może mnie natchnąć do czegoś. :D

diego
diego
6 years ago

Ok, jaki w takim razie założyłeś nakład? Czy będzie on powiązany z wynikami przedsprzedaży?

diego
diego
6 years ago

a jak wygląda korekta i redakcja? jaki to koszt? możesz polecić firmę z którą współpracujesz w tym zakresie? nie myślałeś o tłumaczeniu książki np. na angielski i wyjściu z nią na świat ;)?

diego
diego
6 years ago

czekam na raport zatem, pozdrawiam

diego
diego
6 years ago

A tak zapytam jeszcze.. czyli sugerujesz że może ten koszt redakcji i korekty był zbędny? w sensie że coś tam dał, ale znacznie mniej niż oczekiwałeś?

diego
diego
6 years ago

Czołem,
Lubię twój blog i sposób mówienia (nerd na 100%), ale już na początku zastanowiła mnie pewna kwestia. Bardzo pobieżnie omówiłeś temat negocjacji, do tego mogłeś wprowadzić w błąd w kilku kwestiach swoją subiektywną opinią, po czym zaoferowałeś darmowy rozdział z książki na ten temat. Dzięki temu wydarłeś mój adres email i automatyczną subskrypcję twoich treści. Okazało się, że ten rozdział jest gówno wart, bo nic w nim niema, więc mogę podejrzewać, że cała książka taka będzie.
Co do subskrypcji, to nie żałuję.
Pozdrawiam

diego
diego
6 years ago

Przepraszam za prymitywny ton mojej wypowiedzi. Chodziło mi konkretnie o kwestię – jest mnóstwo innych wyjść w przypadku takiego niepowodzenia ;). Oczywiście dopinguję do jak największej sprzedaży książki, szczególnie wśród ludzi z branży. Rzeczywiście poczekam na wydanie publikacji i pewnie kupię choćby dla weryfikacji biznesplanu.

diego
diego
6 years ago

kwestię “jeżeli szantażujesz i otrzymasz odpowiedź negatywną, to odejdź”

Adam
Adam
6 years ago

Hej, ile stron będzie mieć książka?

Rafał
6 years ago

NIezły wynik sprzedażowy książki (bo przecież nie autora ) cieszy, daje światełko, że jednak opłaca się robić coś bo chcesz, a nie bo musisz.
Jaka by ta książka finalnie nie była (oby, była dora) i tak dobrze, że zostanie wydana. Mam nadzieję, że tak jak DSP zmobilizuje ludzi do działania.

Planujesz akcję na wzór biblioteka 500+ Szafrańskiego?

trackback

[…] Raport Finansowy: wrzesień 2017. […]

trackback

[…] pomysł tej seri wpadłem gdy przeczytałem co miesięczne posty z dochodów i pracy Pana Aniserowicza. Całkiem to fajny pomysł tak wszystko trzymać przejżyście, więc jeśli On piszę o tym ile ma […]

Kurs Gita

Zaawansowany frontend

Szkolenie z Testów

Szkolenie z baz danych

Książka

Zobacz również