fbpx
devstyle.pl - Blog dla każdego programisty
devstyle.pl - Blog dla każdego programisty
2 minut

Jak wpisać PLANOWANĄ datę obrony w CV?


25.04.2017

Od czasu mojego startu na YT otrzymałem dosłownie setki wiadomości z różnymi pytania. Odpowiadałem na nie, pisząc tysiące zdań… przeznaczone dla jednej tylko pary oczu. No i moich dwóch. Bez sensu!

Przecież Hanselman już dawno temu bardzo mądrze ewangelizował: “You have a finite number of keystrokes left in your hands before you die.” Kiedyś robiłem kilka podejść do tematu odpowiadania na maile na blogu, ale nigdy nie miałem AŻ TAKIEJ lawiny korespondencji. Więc próbę ponawiam.

GO!

Pytanie:

Witam, kiedyś na jednym z filmików widziałem pańskie porady odnośnie pisania CV, mam odnośnie tego jedno pytanie. Planuje szukać pracy jako programista embedded, studia skończyłem we wrześniu ubiegłego roku, jednak obronę będę miał około czerwca. W jaki sposób taką sytuacje zaznaczyć w CV? Napisać datę ukończenia studiów z dopiskiem, że to absolutorium i planowany termin obrony?

Odpowiedź:

W większości przypadków firma nie potrzebuje Twojego dyplomu. Dyplom daje Ci (chyba?) kilka dodatkowych dni urlopu, i to tyle ;). Więc na sam proces rekrutacji (w większości przypadków) to nie powinno mieć wpływu.

ALE! Nie możesz dumnie napisać “magister inżynier Archanioł Gabriel”, bo tytułu nie posiadasz. Właśnie odgrzebałem swoje CV z wakacji 2007 (ołjea, geriatria!). W polu “Edukacja” miałem wtedy coś takiego:

clip_image001

od 10.2002
Politechnika Białostocka, Wydział Informatyki,
kierunek: Informatyka, specjalność: InŜynieria Oprogramowania
Temat pracy magisterskiej: “Porównanie technologii internetowych na przykładzie wieloprotokołowego komunikatora“, przewidywany termin zakończenia studiów: 09.2007

HTH!

Comments are closed.

Kurs Gita

Zaawansowany frontend

Szkolenie z Testów

Szkolenie z baz danych

Książka

Zobacz również