fbpx
devstyle.pl - Blog dla każdego programisty
devstyle.pl - Blog dla każdego programisty
3 minut

Video promujące Programistok – spadną Ci laczki


06.09.2016

Wczoraj rano oblicze polskiego dev-internetu zmieniło się na zawsze. Tego jeszcze nie było. Opublikowany został TELEDYSK promujący konferencję programistyczną: Programistok!

Pewnie większość z Was już to widziała, ale co mi tam – chcę to mieć na blogu!

Miałem ogromną przyjemność wziąć udział w tym przedsięwzięciu. Jako “diler z bagażnika” :).

Zwykłym pionkiem jestem, “robiąc co każo”. Kazali odpalić racę – to odpaliłem. Powiedzieli “właź Procent do bagażnika i snapuj” – to wlazłem i snapowałem. “Tak jest, panie reżyserze!”. A że do tego doszła niezmierna przyjemność fruwania w kabinie, gdy BMW M3 driftowało po białostockim placu z magazynami, to tym lepiej!

Wiedziałem, że wyjdzie fajnie. Ale efekt finalny i u mnie spowodował opad szczęki. Dziesiątki (albo i setki?) godzin pracy, dwie “własne” piosenki, kilkadziesiąt zaangażowanych osób, wspaniałe pomysły i “dev-smaczki”… Czacha dymi!!

clip_image001

Niezliczone lajki, szery, wiadomości, komentarze, główna na wykopie (!) – to wszystko daje satysfakcję. Ale, jak zwykle, najważniejsi są LUDZIE!

Z nimi aż CHCE SIĘ działać, zarywać wieczory i wstawać skoro świt. Dziękuję wszystkim umoczonym w tej akcji, bo to niesamowite przeżycie. Podobno jesteśmy tu, na Podlasiu, zakręceni, bo w dzieciństwie zamiast mleka dawali nam bimber :). Nikt na studiach nie mówił, że zawód programisty może wiązać się z takimi atrakcjami.

Co tu się rozpisywać: poniższe foto pokazuje jak wielu zdecydowało się poświęcić wieczór, aby spotkać się kilkadziesiąt km za Białymstokiem na opuszczonym boisku i nakręcić legendarną scenę finałową. Przy oglądaniu momentu odpalenia racy przechodzą mnie ciary.

clip_image002

Bo ta konfa JARA MNIE!!! Jesteśmy ALL IN!

#pushujemyPozytywnie !!!

I nie odpoczywamy. Pomysłów jest więcej. Drżyjcie, bójcie się i przestępujcie z nóżki na nóżkę. Tworzymy historię. Naszą techniczną, białostocką historię. Szczęśliwcy doświadczą tego na żywo. Pechowcy – muszą za rok klikać w bilety trochę sprawniej. Bo nie ma już ANI JEDNEGO.

Ja… nie mogę się doczekać.

Tym bardziej, że prawdopodobnie 1 października będę miał do odegrania dość znaczną rolę. Trudniejszą niż dilowanie RAMem i snapowanie z bagażnika :).

Do zobaczenia!!! DLA NAS SIĘ TO PODOBA!

Białystok wielu kultur. Programistok wielu technologii.

0 0 votes
Article Rating
7 Comments
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Łukasz Soroczyński
7 years ago

RAP i programowanie, czegoś takiego jeszcze nie widziałem :D Super!

Szkoda, że do Białegostoku mam daleko i do tego szkoła się zaczęła… Niemniej jednak, mam nadzieję że kiedyś tam zawitam :P

Łukasz Soroczyński
7 years ago

Co prawda to drugi koniec polski, ale mam nadzieję, że uda mi się skorzystać z zaproszenia :)

mała
mała
7 years ago

Jest MOC! Wprawdzie się nie zjawię i to celowo, ale i tak – kapcie mi opadły.

Adrian
Adrian
7 years ago

szkoda ze bilety juz wyprzedane

trackback

[…] Video promujące Programistok – spadną Ci laczki […]

Kurs Gita

Zaawansowany frontend

Szkolenie z Testów

Szkolenie z baz danych

Książka

Zobacz również