Programujesz? Chodź na Slacka dla polskich devów!

18

Jesteś programistą i chcesz zagadać do fellow-devs? Utknąłeś z zadaniem, chcesz zrobić sobie chwilę przerwy, masz akurat kilka minut bo “testy się kręcą”? Puściłeś posta na dev-blogu i chcesz poznać opinię innych? A może potrzebujesz po prostu wymienić parę zdań z kimś takim jak Ty? I… nie bardzo jest gdzie? No to już jest!

Tak, mamy Facebooka, mamy fora, ale tak po prostu przez chwilę “z kimś poklikać“… już nie bardzo wiadomo gdzie się w tym celu udać. Pojawiały się różne inicjatywy, jednak żadna się nie przyjęła. Kiedyś taką rolę pełniły czaty – nawet jeśli jakieś są, to nie znam żadnego dla programistów. Jeszcze wcześniej był IRC – R.I.P. Więc… co?

Slack

Wiem, jest Gitter. Jest JabbR. Ale i tu i tu mamy polskie dev-pokoje, które świecą pustkami. Z jakiegoś powodu: nie działa. ALE, od niedawna mamy też Slacka! Slacka specjalnego, na którym już teraz znajdziesz ok 250 programistów.

Czekamy na Ciebie na slackin.devstyle.pl!

Narodził się on na potrzeby konkursu Daj Się Poznać. Kilkoro Uczestników zgłosiło taką potrzebę, więc kanał (z minimalnym moim udziałem) – powstał. Przez kilka miesięcy zgromadziła się tam prawie setka osób. Codziennie – przez cały czas trwania DSP – toczyły się najróżniejsze dyskusje. Było fajnie i ciekawie.

Niedawno, już po zakończeniu konkursu, wspólnie postanowiliśmy wpuścić do naszego grona świeżą krew. Jeszcze bardziej rozruszać to miejsce. Zobaczyć co z tego wyjdzie.

Jak?

Zasady są proste: nie chcemy tam rekrutacji, HRów, ogłoszeń o pracę. To miejsce założone przez programistów dla programistów.

Przy takiej liczbie ludzi warto też wiedzieć, jak to działa. Działa jak czat czy IRC właśnie. Wchodzisz, gdy chcesz pogadać. Logujesz się i piszesz. Nie próbuj nadrabiać wiadomości z przeszłości, bo jest tego po prostu za dużo.

Tylko live. Real time. Tu i teraz.

Gdzie?

Z braku lepszego pomysłu stanęło na adres: slackin.devstyle.pl. To co prawda moja domena, ale nie moje miejsce. Tylko wspólne. Być może adres ulegnie zmianie, ale póki co jest właśnie tak.

Chodź! Czekamy na Ciebie!

Poklikash? ;)


 

UPDATE

Głupio wyszło, aplikacja umożliwiająca wejście na Slacka padła akurat w dzień publikacji posta :). Życie… Po 5 godzinach walki i zmianie URLa na slackin.devstyle.pl udało się przywrócić te możliwość. Chodźcie zatem!

Nie przegap kolejnych postów!

Dołącz do ponad 9000 programistów w devstyle newsletter!

Tym samym wyrażasz zgodę na otrzymanie informacji marketingowych z devstyle.pl (doh...). Powered by ConvertKit
Share.

About Author

Programista, trener, prelegent, pasjonat, blogger. Autor podcasta programistycznego: DevTalk.pl. Jeden z liderów Białostockiej Grupy .NET i współorganizator konferencji Programistok. Od 2008 Microsoft MVP w kategorii .NET. Więcej informacji znajdziesz na stronie O autorze. Napisz do mnie ze strony Kontakt. Dodatkowo: Twitter, Facebook, YouTube.

18 Comments

   • Jak dla mnie to świetna inicjatywa. Myślę, że wielu programistów, którzy do tej pory nie uczestniczyli aktywnie w społeczności dev, będzie chciało do tego dołączyć. Jak tylko wstanie to wbijam :)

 1. Marcin B. on

  Szkoda, że nie ma gdzieś centralnego indeksu slacków z podziałem na kategorie, bo jest juz kilka fajnych developerskich w Polsce o konkretnej tematyce, np. spotkania Mobile Warsaw mają od dawna swojego Slacka. A w aplikacjach Slack bardzo wygodnie przełacza się między różnymi domenami.

 2. Super sprawa. Kibicuje i mam nadzieję że nie ucichnie jak wyżej wspomniany Gitter/JabbR

 3. zróbcie jakiś porządek w kanałach – jest code_review i review_code, music i coding_music, symfony i symfonys, internet_of_things i iot a nawet polityka [to już wolę HRowy spam niż polityczne wojenki]

 4. Tak serio, zawsze bawiło mnie jak 15 lat temu mieliśmy IRC (wśród hardcore-sysopów dalej popularne), to to młodsze pokolenie obecnych “seniorów” (bo 4 lata programuję to jestem seniorem) odkrywa kalkę z czegoś co przez lata wyśmiewali i traktuje to jak cud prosto z nieba ;)

 5. Pingback: Przygoda z OSS #1 Slack PlusOne Bot – BBDev

 6. Pingback: webMASTAH.weekly.020 - dług technologiczny – najczęstszy powód wykolejania się projektów - webMASTAH

 7. Pingback: Co się stało, że się... zepsuło? Czyli ja, Azure i NodeJS | devstyle.pl | Maciej Aniserowicz