fbpx
devstyle.pl - Blog dla każdego programisty
devstyle.pl - Blog dla każdego programisty
2 minut

Nowa prezentacja na 10. urodzinach WG.NET


16.03.2016

Już w przyszłym tygodniu, w czwartek 24 marca, odbędzie się wyjątkowe spotkanie Warszawskiej Grupy .NET. Grupa obchodzić będzie dziesiąte urodziny. Szmat czasu, prawda?

Michał, jeden z liderów grupy, poprosił mnie o przygotowanie na tę okazję czegoś… specjalnego. To właśnie na tej grupie miałem przyjemność postresować się najbardziej i poprowadzić swoją pierwszą prezentację w 2008 roku (oj jak bardzo, bardzo dawno temu!). Od tego czasu zawitałem tam jeszcze kilkukrotnie i zawsze było miło, więc… nie mogłem odmówić :).

Zdecydowałem się na temat dobrze pasujący do takiego święta. Będzie o Was wszystkich. I o mnie. I o tym co z tego wynika. Poniżej opis:


Community-driven self-development

Programista to nie tylko kodowanie. Programista to… o wiele więcej. Mamy wyjątkowe możliwości dbania o rozwój swojej kariery. I nie tylko kariery.

Od ponad 10 lat moim hobby jest “życie w społeczności”. Zaczynałem jako wiecznie zawstydzony introwertyk. I bardzo nie lubiłem takiego stanu rzeczy. Ciągłego stresu, oglądania się na opinie innych, nieustannego zastanawiania się “czy każdemu się spodobam?” i zakładania, że nie. Że będzie źle.

Profesja programisty pozwoliła mi na – paradoksalnie! – zmianę samego siebie. Nieustanne stawianie sobie “niemożliwych” wyzwań i pokonywanie kolejnych wewnętrznych barier okazało się fascynującą, trwającą do dziś, podróżą przez życie. Ze społecznością programistyczną jako wspaniałym środkiem lokomocji.

Zapraszam Cię w tę podróż. Doskonale wiesz, CO można robić. Pisać bloga, tworzyć artykuły, prowadzić prezentacje… nic odkrywczego, prawda? Ja postaram się pokazać Ci, co może z tego wyniknąć. I dlaczego – z reguły – warto.


Jak widać, techniczna jest połowa tytułu, i to tyle ;). Jednak technikaliów na spotkaniu nie zabraknie, bo wystąpi również… A zresztą, pójdźcie na stronę, fanpageTwittera czy meetup grupy, aby dowiedzieć się więcej. W każdym razie: będzie ciekawie!

Do zobaczenia zatem 24 marca o 18 na Koszykowej w Warszawie!

0 0 votes
Article Rating
10 Comments
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
coffeina
coffeina
8 years ago

Przyjde :)

Przemek
Przemek
8 years ago

Może warto by było nagrać to wystąpienie? Nie każdy może dotrzeć do Warszawy a z pewnością wielu chętnie by to obejrzało… Pozdrawiam

Przemek
Przemek
8 years ago

Było by na prawdę super

Przemek
Przemek
8 years ago
Reply to  Przemek

Byłoby miało być :)

Rafał
Rafał
8 years ago

Po to masz kanał na youtube ? ;p
Tak serio to bądź pierwszym dev z buttonem za 100k subów :)

Bogusz Pękalski
8 years ago

O nice ;)

trackback

[…] Nowa prezentacja na 10. urodzinach WG.NET […]

Kurs Gita

Zaawansowany frontend

Szkolenie z Testów

Szkolenie z baz danych

Książka

Zobacz również