fbpx
devstyle.pl - Blog dla każdego programisty
devstyle.pl - Blog dla każdego programisty
2 minut

Backup OneNote na Dropbox


14.03.2016

Od lat ślinię się tutaj przed Wami, wychwalając OneNote pod niebiesiech. Nie jest to narzędzie idealne, ale i tak jest super. A słowa takie niezmiernie rzadko zdarza mi się wypowiadać w kontekście czy to hard- czy to software’u.

OneNote wspiera dwa sposoby synchronizacji notatek między urządzeniami. Sposobem drugim jest Sharepoint <krik krik krik krik – że świerszcze w sensie na wilgotnym cmentarzu w mroku księżyca>. Sposobem pierwszym jest Microsoftowy chmurzasty dysk, czyli OneDrive.

OneDrive nawet wrogowi nie polecę, od kiedy zablokowali mojej Joannie konto z komunikatem, że pornole tam trzyma. Skasowali wszystko, dali bana i koniec. A ona po prostu wrzuciła zdjęcia Córki. I nie, nie były to zdjęcia gołe. Ktoś tam, kto te pliki przegląda, ma zbyt bujną wyobraźnię, brandzlysta pieprzony.

Ale co zrobić, przecież Sharepointa nie zainstaluję <krik krik krik krik>. Więc notatki, rad niewola, mam na OneDrive. I mnie to dość mocno mierziło już od jakiegoś czasu. Bo jak mi je ktoś skasuje to moje życie pogrąży się w chaosie niewyobrażalnym.

Aż tu nagle niedawno, chodząc po opcjach OneNote’a, zobaczyłem labelkę “Backup Folder”. MAM CIĘ!

clip_image001

Teraz co 3 minuty cały mój OneNote śmiga na DropBoxa, gdzie bezpiecznie sobie siedzi.

Kamień z wyrostka spadł, życie stało się lepsze, time to move on.

0 0 votes
Article Rating
11 Comments
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jakub Piesik
Jakub Piesik
7 years ago

W żadnym wypadku nie dało sie odzyskać tego konta na onedrive? Pisanie z supportem i tak dalej?

KS
KS
7 years ago

Kurczę, zmartwiłeś mnie tym OneDrive. Mam wykupioną subskrypcję Office365, może użytkowników płacących nie traktują banem z miejsca?

Lubię Dropboksa, mam darmowe konto, i najważniejsze dane trzymam na obydwu chmurach, ale jednak 2GB to w dzisiejszych czasach dużo za mało, nawet po tym, jak udało mi się rozszerzyć to do 10GB. Za 1TB dla jednego użytkownika życzą sobie 10$ miesięcznie. W tej samej cenie, w ramach subskrypcji Office365 mam do 5 użytkowników, 1TB danych na użytkownika, no i każdy ma licencje na pakiet office. Dropbox więc się po prostu nie kalkuluje…

Marek Seweryn
Marek Seweryn
7 years ago

To mi dałeś do myślenia z tym OneDrive… Chyba czas własną chmurę w domciu tworzyć… :P

Grzegorz Morawski
7 years ago

Twoje wieloletnie starania nie idą na marne. Po przeczytaniu jednego z Twoich postów i zerknięciu na prezentacje GMD stopniowo wszystko zorganizowałem sobie w OneNote. Dla mnie jest bezkonkurencyjny, Działa na kazdej platformie, wszędzie mam dostęp do swoich planów, przemyśleń, notatek. Nie potrzebuje pięciu innych serwisów, wszystko moge mieć w OneNote. Co do backupu na dropboxie i fuck-up’u z onedrive to warto wiedzieć. Zdjęc na onedrive nie wszuacam ale kopie notatek warto odłożyć.

Grzegorz Morawski
7 years ago

Na androidzie używam tylko do wglądu, dodawania one line notes i odznaczania GTD tasków. Jest jakie jest ale praktycznie w każdym miejscu mam wgląd w to co sobie wynotowałem i zaplanowałem. Teraz z przymusu przerzuciłem się na windows phone i nie straciłem nic do czego się przyzwyczaiłem.

Tom
Tom
7 years ago

A ja w dalszym ciągu czekam, aż OneNote będzie miał możliwość udostępnienia pojedynczej notatki, a nie całego notesu…

Kurs Gita

Zaawansowany frontend

Szkolenie z Testów

Szkolenie z baz danych

Książka

Zobacz również