Spotkania nadszedł czas

13

Cisza tu ostatnio i tylko takie śmieszne krzaki, smagane wiatrem, po blogowych stronach się taczają jak w westernie. A to dlatego, że całą moją energię pochłania DevTalk. Startując ten projekt nie spodziewałem się jak bardzo wlezie on w moje życie… chociaż nauczony poprzednimi doświadczeniami mogłem przypuszczać, że tak się właśnie stanie. Ale nie narzekam, “się nie smucę”, kręci się zajebiście i radość wielką wywołuje. Jest nieźle, a będzie jeszcze lepiej. Jak zawsze, jak ze wszystkim.

Ale ja nie do końca o tym. A o tym, że… będzie się działo ;). Jak zerkam w kalendarz to okazji do spotkania widzę przeolbrzymią mnogość. Kto się pisze?

Łojej! A w międzyczasie jeszcze 3-dniowe szkolenie się szykuje.

Zaraz potem z kolei do szpitala na krojenie giry się udaję, żeby mi ją wreszcie naprawili, co mnie wyłączy na dłuższy czas z aktywności wszelakich. W końcu może sobie w Heroes3 pogram :).

Wszędzie tam będę, wszystko zapowiada się świetnie, i wszędzie zapraszam!

Odsyłam też na stronę “/speaker” – tam zawsze znajdziecie aktualną listę moich wystąpień.

I zachęcam do przesłuchania dzisiejszego DevTalka. Pierwszy odcinek z cyklu DevTalk Special – nieplanowany, spontaniczny i w ogóle :). Rozmawiam tam z organizatorami pięciu dev-eventów. Chodźcie: http://devtalk.pl/2015/02/special01o-dev-eventach-z-ich-organizatorami/.

Peace & code!

Nie przegap kolejnych postów!

Dołącz do ponad 9000 programistów w devstyle newsletter!

Tym samym wyrażasz zgodę na otrzymanie informacji marketingowych z devstyle.pl (doh...). Powered by ConvertKit
Share.

About Author

Programista, trener, prelegent, pasjonat, blogger. Autor podcasta programistycznego: DevTalk.pl. Jeden z liderów Białostockiej Grupy .NET i współorganizator konferencji Programistok. Od 2008 Microsoft MVP w kategorii .NET. Więcej informacji znajdziesz na stronie O autorze. Napisz do mnie ze strony Kontakt. Dodatkowo: Twitter, Facebook, YouTube.

13 Comments

 1. Pingback: Special#01 - O dev-eventach z ich organizatorami | DevTalk

 2. Jestem devem .NET i ciekaw jestem, jak zapatrujesz się na przyszłość .NETa jako platformy.
  Szczerze mówiąc ja to widzę w niezbyt różowych barwach. Mamy erę PostPC (ludzie pracują na tabletach i smartfonach) -czyli Windows odchodzi w zapomnienie, a Microsoft mimo usilnych prób traci w Mobile, , w 2014 Windows Phone ma chyba 2,7% udziału rynku (spadek z 3,4%)
  Niedługo appka mobilna to będzie must-have każdej aplikacji biznesowej…
  Coraz więcej pojawia się takich głosów:
  http://www.roundcrisis.com/2013/05/15/the-dying-platform-net/

  Widać to po zarobkach .NETowców, które coraz bardziej odstają od Javowców, niżej raport na 2015:
  http://hays.pl/cs/groups/hays_common/documents/digitalasset/hays_1307509.pdf
  Mały ekstrakt dla porównania (tam są min,max i optimum, wybrałem optimum)
  Java optimum: 12k
  Frontend(javascript) optimum: 11k
  .NET optimium: 10k
  PHP/WebMaster optimum: 9k

  Jak widać Javascript już przebił .NETa, niżej już tylko PHP i Webmasterzy ;)
  Czyli znajomość .NET, Sharepoint, WCF, WPF, Silverlight, ADO.NET, SQL Server, Entity i dziesiątek innych technologi traci łeb na szyję przy zwykłym Javascripcie i Angularze.
  Nie wygląda to różowo….

 3. O, fajnie, że napisałeś o tych imprezach przed a nie po. :) Może ewentualnie gdzieś się zjawię, chociaż niełatwo będzie, bo ja z zachodu.

 4. darek, Marcin,
  Za mało się orientuję w innych platformach, żeby takie rzeczy prognozować. Ale moim zdaniem najważniejszym zadaniem platformy jeśli chodzi o jej być albo nie być jest tzw “enterprise” – czyli web & services. Tutaj .net jest mocny i bardzo prężnie się rozwija (vide asp.net vnext). Po tym co dzieje się w MS od roku można się moim spodziewać, że raczej będzie dobrze niż źle. Podlinkowany wpis jest z roku 2013 – to jeszcze była “era Ballmera”. Teraz to jakby inna firma, odrodzona.
  Co większego znaczenia mieć i tak nie powinno, bo przecież jako programiści będziemy najwyżej dłubać w czymś innym :). Kwestia mądrego wybrania co to będzie. Mi się udało uniknąć inwestowania czasu w kilka mocno promowanych technologii (np silverlight, wpf) z czego jestem bardzo zadowolony i zamierzam taktykę unikania kontynuować :). Warto z kolei spojrzeć na node.js.
  A co do aplikacji klienckich (czy to mobilnych czy desktop) to ten obszar mnie kompletnie nie interesuje, niezależnie od technologii. Dawno nic takiego już nie tworzyłem i mam nadzieję że nie będę musiał tego robić jeszcze przez jakiś czas.
  Tak czy siak – nie wydaje mi się żeby .net był “dying”, wręcz przeciwnie: od roku sprawia wrażenie raczej fenixa dzięki zmianom w MS.

 5. Pingback: Relacja z #wrocsharp | Maciej Aniserowicz o programowaniu