Wednewsday: ReSharper spoza Visual Studio!

4

Chwytliwy tytuł, nie ma co, no nie?:)

Dobra wiadomość jest taka, że jest on po części prawdziwy! Co prawda nie ma jeszcze sposobu na wpięcie R# w Sublime Text czy dodanie nawigacji R# do notatnika (heh, to by było coś!), ale część funkcjonalności tego doskonałego narzędzia wreszcie będzie można użyć poza Visualem (co mnie raduje niezmiernie).

W nowej wersji R# poza VS można wyciągnąć statyczną analizę kodu, wpinając ją np. proces builda na serwerze CI.

Więcej informacji na blogu Jetbrains: ReSharper Code Analysis Goes Beyond Visual Studio.

How cool is that?

Nie przegap kolejnych postów!

Dołącz do ponad 9000 programistów w devstyle newsletter!

Tym samym wyrażasz zgodę na otrzymanie informacji marketingowych z devstyle.pl (doh...). Powered by ConvertKit
Share.

About Author

Programista, trener, prelegent, pasjonat, blogger. Autor podcasta programistycznego: DevTalk.pl. Jeden z liderów Białostockiej Grupy .NET i współorganizator konferencji Programistok. Od 2008 Microsoft MVP w kategorii .NET. Więcej informacji znajdziesz na stronie O autorze. Napisz do mnie ze strony Kontakt. Dodatkowo: Twitter, Facebook, YouTube.

4 Comments

  1. Analizujac Usage Scenarios wydaje sie to ciekawym toolem do analizy kodu calego teamu. Nie zawsze jest czas by zrobic dokladny code review, a poza tym wszyscy jestesmy ludzmi i na male bledy mozna nie zwracac uwagi. W tym momencie zatrudniajac nowego np. praktykanta jestesmy w stanie szybko wychwycic jego niektore braki.

  2. Warto dodac, ze juz od jakiegos dluzszego czasu TeamCity ma wbudowana analize kodu, podobna do tego co oferuje nam ReSharper. Jednakze jest ona rozszerzona, a dodatkowo mozna nia sterowac za pomoca plikow ktorymi konfigurujemy ReSharper’a z poziomu Visual Studio ;)

    Link (TeamCity inspections): http://blogs.jetbrains.com/teamcity/tag/inspections/

    Co warto jeszcze dodac, TeamCity podstawowa wersja jest calkowicie darmowa nawet do uzytku komercyjnego, szczerze polecam :)

  3. Pingback: dotnetomaniak.pl