Wednewsday: Resharper 8 EAP

11

Wszyscy kochamy JetBrains i Resharpera. Jednak od przynajmniej dwóch wersji ja osobiście czuję lekki niedosyt… a to z tego względu, że pojawiały się nowe ficzery, z tym że mnie jakby nie dotyczyły. Chyba ostatnią naprawdę wymiatającą cechą było dodanie nawigacji po Javascript i CSS.

Teraz jest szansa na zmianę! Od tygodnia można pobawić się wczesną wersją R# 8. Jak zwykle przed każdym nowym wydaniem JetBrains udostępnia najnowsze binarki do pobrania w EAP – Early Access Program. Lista zmian wygląda bardzo ciekawie. Odświeżono m.in. nawigację za pomocą CTRL+T – teraz to okienko zaprowadzi nas WSZĘDZIE, nie tylko do typów.

Zresztą, co się będę rozwlekał. Linki, linki, linki!

@rek już o tym pisał u siebie, dlatego i do jego posta podlinkuję. Ja czekałem na środę;) i skupiłem się na R#, a on dodatkowo inne jeszcze tematy porusza, polecam wpis http://www.benedykt.net/2013/03/06/jetbrains-szaleje/.

Z moich obserwacji póki co wynika, że:

 • instaluje się to sprawniej niż poprzednie wersje (instalowałem na VS 2010)
 • można z tym normalnie pracować – nie wywala się, nie zżera biliarda RAMu (co prawda od razu po odpaleniu VS, jeszcze zanim załadowałem jakikolwiek projekt, poleciał mi wyjątek, ale nic nie zepsuł, więc nic się nie stało:) )
 • udogodnienia są naprawdę… dogadzające, gites!

Nie przegap kolejnych postów!

Dołącz do ponad 9000 programistów w devstyle newsletter!

Tym samym wyrażasz zgodę na otrzymanie informacji marketingowych z devstyle.pl (doh...). Powered by ConvertKit
Share.

About Author

Programista, trener, prelegent, pasjonat, blogger. Autor podcasta programistycznego: DevTalk.pl. Jeden z liderów Białostockiej Grupy .NET i współorganizator konferencji Programistok. Od 2008 Microsoft MVP w kategorii .NET. Więcej informacji znajdziesz na stronie O autorze. Napisz do mnie ze strony Kontakt. Dodatkowo: Twitter, Facebook, YouTube.

11 Comments

 1. W chwili obecnej korzystałem z wersji trial R#7.0, za dwa dni kończy mi się okres próbny i byłem w wielkim dołku, bo na kupno licencji w chwili obecnej nie mogę sobie pozwolić. Ocaliłeś mi życie tym wpisem :). Jak myślisz, kiedy pojawi się wersja Release i ile będzie kosztowała licencja?

 2. Wstyd się przyznać, ale w grudniu jeszcze nie wiedziałem co to Resharper ;). Jakby to faktycznie były okolice lata to super, bo wtedy z kupnem licencji bym już nie miał problemów. No nic, pozostaje się cieszyć i korzystać póki można :).

 3. Dzięki za link:)
  Jak to jest z tą wersją EAP, jest za darmo przez ile? Do momentu, aż pojawi się wersja Release?

 4. kamil,
  Wersja EAP jest zawsze za darmo, a kolejne odsłony pojawiają się aż do RTM, więc… tak. A potem można na trialu nowej wersji jeszcze trochę jechać. Ale za ten soft zdecydowanie warto zapłacić, o czym chyba nie muszę nikogo przekonywać:).

  • No nie musisz, bo już to zrobiłeś;)

   Mam w takim razie dodatkowe pytanie: R# 8.0 EAP jest jakoś ograniczone w funkcjonalności? Da się np. stwierdzić, że jest mniej funkcjonalne niż R# 7.0 official release?

 5. kamil,
  Używam od 2 dni i nie zauważyłem żeby czegoś mu brakowało. Jedyne czego bym się obawiał to brak zgodności z niektórymi pluginami (szczególnie test runnerem do xunit), ale tego nie sprawdzałem.

 6. dzięki za odpowiedzi.
  Czy to narzędzie można wykorzystywać w firmie w projektach komercyjnych? :]

 7. kamil,
  No raczej bez sensu byłoby wypuszczać narzędzie które można stosować tylko w projektach na studia albo open source:)

 8. A ja mam wrażenie, że wolniej działa.
  Ostatnio w plikach .cshtml “zgubił się” InteliSense do helperów, a w .cs jak dłużej porpacuję, to potrafi wyświetlać “Updating” po ctrl+spacja, a i lista exceptions pusta nie jest.
  Miejmy nadzieję, że długie ładowanie to przez włączone debugowanie resharpera :)

 9. pepek,
  Ja akurat na Sharepointowo-WCFowo-Silverlightowo-ASPXowej solucji go odpaliłem i śmiga dobrze. 73 projekty w sln, zużycie RAMu R# w normie (300-400MB).