fbpx
devstyle.pl - Blog dla każdego programisty
devstyle.pl - Blog dla każdego programisty
2 minut

Wednewsday: Coding News – programistyczne Fakty


27.02.2013

Kilka tygodni temu uderzył mnie z wielką mocą pewien fakt: nie ma w polskim internecie miejsca (albo ja go nie znam, ale w takim razie zakładam że nie ma) gdzie można by poczytać o ważnych rzeczach dziejących się w świecie .NET.

Mnie to tknęło, gdy przegapiłem szkolenie niedawno prowadzone przez Grega Younga w Krakowie (a opisane przez Szymona Pobiegę). Oraz gdy sam poruszyłem temat Gita w VS/TFS tydzień po ogłoszeniu tej informacji przez Microsoft i nigdzie wcześniej się na informację o tym (po polsku) nie natknąłem.

Wówczas postanowiłem, że będę we środy wrzucał na bloga po jednym “newsie” – stąd “wedNEWSday”. Ot, interesująca ciekawostka, która wpadła mi do maila/rssa/twittera/fejsa, a o której nie jest tak strasznie głośno, że każdy dawno ją przetrawił. Na razie jest to początek i jeszcze nie wiem czy się sprawdza. Ten post jest raptem którymś-tam z kolei. Zobaczymy co z tego wyjdzie dalej….

Ale nie tylko ja zauważyłem tą dziurę w polskim internecie. Niedawno z radością natknąłem się na informację o nowej akcji ekipy od codingtv (o której to inicjatywie wspominałem już dwa lata temu). Chodzi o Coding News – cotygodniowy przegląd najważniejszych informacji, zaprezentowany w postaci videobloga. Pomysł świetny i mam nadzieję regularnie oglądać kolejne interesujące odcinki. Liczę na to, że moja inicjatywa Wednewsday okaże się po prostu zbędna:).

Powodzenia i tak trzymać!

0 0 votes
Article Rating
11 Comments
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Łukasz
11 years ago

toś mnie Panie połechtał z rana :)

@rek
11 years ago

mi większość “poranego” mięsa dostarcza Morning Brew http://blog.cwa.me.uk/

“Porannego” bo publikuja codziennie w okolicy południa.

MW
MW
11 years ago

również śledzę Morning Brew, ale rzeczywiście, polska wersja by się przydała, szczególnie, że na Morning Brew raczej nie dowiemy się o “szkoleniu prowadzonym przez Grega Younga w Krakowie” :-)

Sebastian
Sebastian
11 years ago

Trochę z innej beczki aczkolwiek powiązanej z tematem – do przeglądania co w blogsferze dotnetowej słychać odwiedzam stronę http://www.dotnetblogs.pl
Może ktoś jeszcze nie wie o stronie a się przyda :)

kamil
kamil
11 years ago
Sebastian
Sebastian
11 years ago

Też tak sądzę, ale byłem ostatnio na rozmowie o pracę gdzie pan kierownik programista zapytał min. właśnie z jakich źródeł czerpię wiedzę. Gdy wspomniałem o dotnetblogs to aż sobie wszedł na stronę i powiedział, że nie znał strony i się przyda. Dlatego podałem link w komentarzu :)

Wojtek(szogun1987)
11 years ago

Teoretycznie takim miejscem dla wydarzeń w Polsce powinno być kalendarium na CodeGuru. Jednak Z tego co wiem to są tam tylko spotkania lokalnych grup .Net a i to nie wszystkich. No i nie wiem czy da się to sensownie synchronizować z Google Calendar czy urządzeniami mobilnymi. (A o spotkaniu z Gregiem można było się dowiedzieć z belki po lewej stronie jego bloga (tego goodenoughsoftware a nie codebetter :) )

Andrzej
Andrzej
11 years ago

Zacna inicjatywa ;)

Kurs Gita

Zaawansowany frontend

Szkolenie z Testów

Szkolenie z baz danych

Książka

Zobacz również