fbpx
devstyle.pl - Blog dla każdego programisty
devstyle.pl - Blog dla każdego programisty
2 minut

Magiczny fix na “find all” w Visual Studio


24.03.2011

Dość regularnie zdarza mi się, że próbując wyszukać coś w projekcie dostaję wielką śmierdzącą figę zamiast wyników. Co prawda lepsze to niż wielkie śmierdzące figi, ale i tak oczekuję czegoś innego.

Jest na przykład tak:

vs-find-error

Wyraźnie widać, że szukany tekst "pnlall‘ znajduje się chociażby dokładnie tu, w otwartym już pliku! WTF??

No ale dobra, bug bugiem, sam święty nie jestem. Najgorsze, że takie coś występuje niedeterministycznie. Po prostu nagle przestaje działać.

Najlepszy jest jednak fix… Nie pamiętam już gdzie go znalazłem (ten screen walał się na komputerze od dobrych kilku miesięcy zanim w końcu wrzuciłem go do posta), ale tak czy siak, ku Waszej i swojej uciesze, oznajmiam że przywrócenie funkcjonalności "find all" w naszym kochanym Visual Studio wymaga jednoczesnego wciśnięcia klawiszy "control" i "pause/break".

Wierzyć mi się nie chciało, taki ze mnie Tomasz niewierny. Dopiero gdy sam po łokieć łapę w bok VS wsadziłem i te klawisze wcisnąłem, i wszystko działać zaczęło, dałem wiarę.

No comments.

Notify of
matma
matma

Heh, jakbym sam tego nie doświadczył to też ciężko by mi było uwierzyć :) Ja rozwiązanie znalazłem swego czasu tutaj: http://stackoverflow.com/questions/489309/visual-studio-find-doesnt-find-all-possibilities/3274620#3274620

procent

@matma:
Dziwne, tam koleś pisze o scroll lock a jestem przekonany że u mnie działa break. Będę musiał zwrócić uwagę następnym razem, co nie zmienia faktu, że oba rozwiązania są kompletnie pozbawione sensu:). Chyba że to tajny skrót klawiszowy w windows prowadzący do komendy "resolve all software problems".

matma
matma

@Procent:
Wydaje mi się że oba działają :) I pamiętam że 3 razy naciskałem tak jak pisze :D

Paweł

Ja się pierwszy raz spotykam z takim problemem a wyszukuję dość często i dużo. Ja, co prawda, zawsze szukam w pełnej solucji a nie domyślnym projekcie, ale nie sądzę, że to jest powodem problemów.

Paweł

Wojtek
Wojtek

Potwirdzam, problem rozwiązałem scroll-lockiem ;)

Gutek

Procent to jest w SP1 naprawione…

procent

@Gutek:
No to spoko, ale jak przeglądam "ficzery" SP1 to ani jeden mnie nie interesuje. Jedyne co by mnie skłoniło do zainstalowania to wzrost wydajności, ale o żadnych optymalizacjach nigdzie nic nie wyczytałem. Obawiam się że będzie wręcz przeciwnie – po doinstalowaniu takiej ilości zbędnego dla mnie szajsu VS może zwolnić jeszcze bardziej czy częściej się wywalać.
Pewnie kiedyś sprawdzę, ale jeszcze nie teraz.

Gutek

nie zaywazylem zwolnienia VS – dziala tak samo wolno jak poprzednio ale przynajmniej nie zawiesza mi sie tak czesto jak poprzednio.

Gutek

sorki, cofam to co napisalem w czesniej dot. SP1 i poprawienia bledu, chodzilo tam o Replace i raport co zostalo naprawione.

Szymon
Szymon

a ja proponuje wiecej takich topicow oznaczonych tagiem WTF.O co chodzi ? Wszystkie takie smieszne,banalne,dziwne sytuacje postowac i zapodawac wlasne solucje.Im dziwniejsze problemy badz sytuacje i jeszcze bardziej epickie rozwiazania, tym lepiej :P

Artur
Artur

@Procent
Nie zauważyłem żadnej różnicy w działaniu VS po zainstalowaniu SP1. Ani na +, ani na -.
Wywalanie (nawet kilka razy w ciągu dnia) VS2010 doświadczyłem na Vista 32bit, na W7 64bit nie przypominam sobie.

procent

@Artur:
Programuję na 2008 R2 i VS wywala mi się bardzo regularnie. Ale trudno, taka dola. Przynajmniej do czasu aż Jetbrains wypuści swoje IDE dla C#:).

bhk
bhk

Czekam na kolejny tego typu wyczyn VS20008.
Jestem bardzo ciekawy czy ten myk i tam zadziała.

Wojtek
Wojtek

Ja miałem ten problem właśnie na VS 2008.

bhk
bhk

Długo nie trzeba było czekać ;)
W 2008 fix również działa bezbłędnie

Bartłomiej Skwira
Bartłomiej Skwira

@procent: "Chyba że to tajny skrót klawiszowy w windows prowadzący do komendy "resolve all software problems".

Taki skrót już jest -> CTRL+ALT+DEL :P

Kurs Gita

Zaawansowany frontend

Szkolenie z Testów

Szkolenie z baz danych

Facebook

Książka

Zobacz również