fbpx
devstyle.pl - Blog dla każdego programisty
devstyle.pl - Blog dla każdego programisty
2 minut

Przechwytywanie wartości parametrów z metod mock objects


28.09.2009

Dzisiaj spojrzymy na sytuację, w której będziemy potrzebowali nie weryfikować, ale zapamiętać wartości przekazywane do mock objects w celu późniejszego ich wykorzystania. Scenariusz ten jest dość nietypowy, w moim przypadku SUT (System Under Test) rejestrował pewną operację w komponencie odpowiedzialnym za jej uruchomienie w odpowiednim momencie.  wykonanie. Rejestracja odbywała się z wykorzystaniem wyrażeń lambda, więc przetesowanie rejestrowanej akcji w sposób “zwykły” nie było możliwe. Oto jak to wyglądało:

I jak przetestować faktyczne działanie zarejestrowanej akcji? O tak, z wykorzystaniem funkcjonalności “WhenCalled()“:

Nie jest to zbyt czytelne i nagroda za design roku zdecydowanie mi się nie należy, więc przed zastosowaniem podobnej konstrukcji należy się porządnie zastanowić (następnym razem to zrobię, jak nic). Niemniej jednak – działa jak powinno.

Nie przegap kolejnych postów!

Dołącz do ponad 9000 programistów w devstyle newsletter!

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu wysyłania na wskazany przez Ciebie adres e-mail informacji handlowych o nowościach, promocjach, produktach i usługach związanych z serwisem devstyle.pl. Będzie to marketing bezpośredni, do realizacji którego wykorzystamy Twoje telekomunikacyjne urządzenia końcowe. Administratorem Twoich danych osobowych będzie DEVSTYLE spółka z ograniczona odpowiedzialnością z siedzibą w Białymstoku (15-215) przy ul. Konopnickiej 14/8, NIP: 5423453088 (dawniej Maciej Aniserowicz prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą, NIP 5422824401). Przysługuje Tobie prawo do cofnięcia zgody, żądania wglądu do Twoich danych, wniesienia sprzeciwu co do ich przetwarzania, sprostowania, usunięcia i ograniczenia przetwarzania. Więcej informacji o tym jak przetwarzamy Twoje dane znajdziesz na devstyle.pl/RODO. Powered by ConvertKit

Comments are closed.

Kurs Gita

Zaawansowany frontend

Szkolenie z Testów

Szkolenie z baz danych

Facebook

Książka

Zobacz również