fbpx
devstyle.pl - Blog dla każdego programisty
devstyle.pl - Blog dla każdego programisty
2 minut

Jedna z największych wad Virtual PC wyeliminowana


26.05.2009

Niedawno moje życie stało się lepsze. Nie jestem może w raju, ale przybliżyłem się o jeden kroczek. A wszystko za sprawą małego hotfixa. Ale od początku:
Kilka miesięcy temu pisałem o megairytującej cesze Virtual PC, która uniemożliwiała pracę w rozdzielczościach wyższych niż 1600×1200. Co prawda w poście podałem pewien łorkaraund, lecz w moim przypadku nie do końca się on sprawdzał. VS w mojej konfiguracji współpracował z połączeniem przez Remote Desktop mniej niż idealnie (pojawiały się pewne problemy z kolorystyką w edytorze), zatem pozostało mi rozciąganie wirtualki w okienku do 1600×1200 – a na monitorze zostawało miejsce akurat na Winampa:). Pewnego ranka coś mnie tknęło i dałem nura w internet w poszukiwaniu informacji o następcy VPC 2007 – czy także będzie miał ta wadę? Dzięki chęci zaspokojenia swojej niepohamowanej ciekawości znalazłem coś, co spowodowało prawdziwego banana na mojej twarzy. Mianowicie w lutym roku bieżącego wypuszczono hotfixa do VPC, który pozwala na pracę w wyższych rozdzielczościach! Nareszcie full screen na 24" pojawił się w zasięgu mej chciwej ręki, jea, i to bez uciekania się do płatnego VMWare. Instalka do ściągnięcia oczywiście ze stron Microsoftu: http://support.microsoft.com/?id=958162.

Kilka uwag:
1) działa jak złoto:)
2) maszyny wirtualne z zachowanym stanem wymagają restartu – czyli zachowany stan zostaje utracony; radzę dlatego zastanowić się przed instalacją czy któraś z wirtualek nie znajduje się w stanie bardzo nam bliskim
3) pomimo komunikatu:

"Restart Requirement
You do not have to restart the computer after you apply this hotfix.
"

pierwszym okienkiem, które pojawiło się po zaaplikowaniu hotfixa, był monit o restart komputera:). Świnie.

Użytkownikom VPC gorąco polecam. Jeszcze niechaj tylko w kolejnej wersji pojawi się możliwość korzystania przez wirtualkę z wielu rdzeni (pomarzyć można…) i produkt będzie w stanie zmierzyć się z płatną konkurencją.

0 0 votes
Article Rating
1 Comment
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
arkadiusz.wasniewski
arkadiusz.wasniewski
15 years ago

To ja dorzucę jeszcze jedno marzenie: możliwość zarządzania za pomocą skryptów np. poprzez PowerShell. Virtual Server to ma, VMWare Server to ma. Jak by miał VPC ech…

Kurs Gita

Zaawansowany frontend

Szkolenie z Testów

Szkolenie z baz danych

Książka

Zobacz również