fbpx
devstyle.pl - Blog dla każdego programisty
devstyle.pl - Blog dla każdego programisty
2 minut

Visual Studio 2010: Zoom


24.05.2009

Bardzo przydatną konsekwencją przeprojektowania wyglądu Visuala 2010 z wykorzystaniem WPF jest ZOOOOM. Nie trzeba będzie już zwiększać czcionki na potrzeby prezentacji czy przyzwyczajać do niewygodnej konfiguracji ekranu.
Przed:

Po (ctrl + wheel):

Jedyne co mi trochę przeszkadza to brak listy z możliwością wyboru powiększenia (np od 10 do 1000%) z domyślnie wybranym 100%. Aktualnie jedynym znalezionym przeze mnie sposobem na powrócenie do standardowego powiększenia (oprócz ręcznego manipulowania kółkiem myszki) jest zamknięcie i otwarcie zakładki.
I jak już przy zakładkach jesteśmy: powiększenie działa per zakładka, a nie globalnie. I tak powinno być.

I tyle, o tej akurat nowości ciężej cokolwiek więcej napisać:).

Nie przegap kolejnych postów!

Dołącz do ponad 9000 programistów w devstyle newsletter!

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu wysyłania na wskazany przez Ciebie adres e-mail informacji handlowych o nowościach, promocjach, produktach i usługach związanych z serwisem devstyle.pl. Będzie to marketing bezpośredni, do realizacji którego wykorzystam Twoje telekomunikacyjne urządzenia końcowe. Administratorem Twoich danych osobowych będzie Maciej Aniserowicz prowadzący działalność gospodarczą w Białymstoku (15-215) przy ul. Konopnickiej 14/8, NIP 5422824401. Przysługuje Tobie prawo do cofnięcia zgody, żądania wglądu do Twoich danych, wniesienia sprzeciwu co do ich przetwarzania, sprostowania, usunięcia i ograniczenia przetwarzania. Więcej informacji o tym jak przetwarzam Twoje dane znajdziesz na devstyle.pl/RODO. Powered by ConvertKit
Notify of
pascon
pascon

Jak widzę powiększa się całe okno razem z paskami przewijania. Wygląda to co najmniej dziwnie.

Procent

Hmm.. faktycznie. Coś mi nie grało w tym całym zoomie i to było to! :)

Tomek

Moze zaimplementowali ZooIt-a do tej funkcji i dlatego calosc sie powieksza ;)

Kurs Gita

Zaawansowany frontend

Szkolenie z Testów

Szkolenie z baz danych

Facebook

Książka

Zobacz również