fbpx
devstyle.pl - Blog dla każdego programisty
devstyle.pl - Blog dla każdego programisty
2 minut

Resharper 4.1 i MbUnit


19.02.2009

Dziś miałem do czynienia z projektem, w którym do testów jednostkowych wykorzystano framework MbUnit. Oczywiście testy te zapragnąłem uruchomić za pomocą Resharpera (o którym napisałem już dużo). “Domyślnie” jednak zmuszeni jesteśmy buzię otworzyć i zrobić ‘o-oo’, gdyż R# potrafi obchodzić się jedynie z nUnit:

Na szczęście ktoś mądry zauważył to niedociągnięcie i postanowił temu zaradzić. Tak powstała wtyczka do Resharpera: mbunit-resharper. Całość to mały plik .zip z kilkoma dllkami i batchami. Uruchamiam install.bat, restartuję VS, i… i nadal to samo!

Rozwiązanie problemu okazało się banalnie proste. Wtyczka instaluje się dla następujących konfiguracji:

  • R# 3.1 & VS 8.0
  • R# 3.1 & VS 9.0
  • R# 4.0 & VS 8.0
  • R# 4.0 & VS 9.0

A gdzie 4.1? Jedyne co musimy zrobić to wejść w katalog wtyczek wersji 4.1 (lub go utworzyć, jeśli nie mamy jeszcze żadnej wtyczki) i ręcznie zainstalować w nim ściągnięte przeznaczone dla wersji 4.0:

Po tak skompikowanej operacji możemy się cieszyć i testować do woli:

0 0 votes
Article Rating
2 Comments
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
rod
rod
15 years ago

Hmm a dlaczego nie chcesz używać Gallio ? Tam już jest dobry plugin do R# 4.1 a nawet jak ściągniesz trunka Gallio to będziesz miał do 4.5 beta

Procent
15 years ago

“Nie chcę” to złe określenie – pierwszy raz widzę tą nazwę:). Ale dzięki – już sobie zapamiętałem i wkrótce nadrobię zaległości.

Kurs Gita

Zaawansowany frontend

Szkolenie z Testów

Szkolenie z baz danych

Książka

Zobacz również