fbpx
devstyle.pl - Blog dla każdego programisty
devstyle.pl - Blog dla każdego programisty
2 minut

Czyszczenie “ostatnich” Visual Studio


23.06.2008

Visual Studio, jak właściwie każda większa aplikacja, posiada przydatną funkcjonalność zapamiętywania ostatnio używanych plików i projektów. Niestety, jak właściwie każda większa aplikacja, brakuje w nim również funkcji czyszczenia/porządkowania owej listy. Cóż mogę zrobić w sytuacji, gdy tak naprawdę pracuję hobbystycznie nad jednym projektem, a oprócz niego mam na liście śmieci pozostałe po “tymczasowych” projekcikach rozwiązujących na przykład pojedynczy problem z forum CG? Wygląda to o tak, brzydko:

A może wyglądać jeszcze brzydziej, jeśli utworzę podobne potworki w kilku miejscach i tak samo je ponazywam. Jedynym wyjściem dostępnym bezpośrednio z VS jest kliknięcie na taki link już PO USUNIĘCIU projektu z dysku i wybraniu OK:

Lekiem na całe to zło jest delikatne pogrzebanie w rejestrze. Edytując wartość kluczy wg schematu HKCU\Software\Microsoft\[VisualStudio]\[version]\ProjectMRUList otrzymamy pełną kontrolę nad wyglądem tej listy.

Na koniec ciekawostka: skrypt PowerShell czyszczący moją listę w VC# Express 2008:

Nie przegap kolejnych postów!

Dołącz do ponad 9000 programistów w devstyle newsletter!

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu wysyłania na wskazany przez Ciebie adres e-mail informacji handlowych o nowościach, promocjach, produktach i usługach związanych z serwisem devstyle.pl. Będzie to marketing bezpośredni, do realizacji którego wykorzystam Twoje telekomunikacyjne urządzenia końcowe. Administratorem Twoich danych osobowych będzie Maciej Aniserowicz prowadzący działalność gospodarczą w Białymstoku (15-215) przy ul. Konopnickiej 14/8, NIP 5422824401. Przysługuje Tobie prawo do cofnięcia zgody, żądania wglądu do Twoich danych, wniesienia sprzeciwu co do ich przetwarzania, sprostowania, usunięcia i ograniczenia przetwarzania. Więcej informacji o tym jak przetwarzam Twoje dane znajdziesz na devstyle.pl/RODO. Powered by ConvertKit
Notify of
Gutek

Hejka %,
To ja polecam:
http://www.csharper.net/blog/explore_in_windows_addin_updated___1_0_0_2.aspx#visual_studio_2008_add_in_compatibility.aspx
plugin do czyszczenia takiego czegos plus kilka innych sympatycznych pluginow :)
Gutek

Procent

Git. A jakie masz Gutek ładne zdjęcie;).

Gutek

Ech wymuszono to na mnie ;)

mgrzeg
mgrzeg

od razu ‘wymuszono’… :) czyz teraz nie jest lepiej? :D

lolbro

Ja uważam, że jest :) widze, że Michał ma dobre techniki motywacyjne :P

Gutek

No nie moge edytowac komentarza ;) wiec tutaj poprawny link: tamy cos sie chyba zwalil :)
http://www.csharper.net/blog/visual_studio_2008_add_in_compatibility.aspx
Gutek

jaro
jaro

To nawet dobre – ale aż skrypt pisać. Ja poradziłem sobie z tym trochę inaczej – nie szukałem w necie gdzie są zapisywane nazwy projektów tylko utworzyłem jeden projekt o unikatowej nazwie a potem w rejestrze wyszukałem, zerknąłem czy inne projekty tez tam są – a były więc delete i po ptokach.

Procent

@jaro:
Też dokładnie tak zrobiłem – z szukaniem w rejestrze.
A skrypt tak jak napisałem… ciekawostka. Zabrałem się za poznawanie Powershell i będę starał się za pomocą takich mini-przykładzików przekonywać czytelników, że warto.

Kurs Gita

Zaawansowany frontend

Szkolenie z Testów

Szkolenie z baz danych

Facebook

Książka

Zobacz również