fbpx
devstyle.pl - Blog dla każdego programisty
devstyle.pl - Blog dla każdego programisty
2 minut

Autoładowanie własnych kontrolek w toolbox – OFF


10.06.2008

Wraz z Visual Studio 2005 otrzymaliśmy bardzo miły feature – automatyczne wypełnianie toolboxa własnymi kontrolkami zawartymi w aktualnie otwartej solucji. Życie stało się prostsze, ponieważ nie trzeba już wykorzystywać własnej twórczości z pominięciem designera bądź babrać się w ohydnym oknie “Choose items…”:

Mimo swojej cudności owo udogodnienie może być czasami prawdziwym “pain in the ass” (żeby nie napisać “hateful spear in the side”). Powód jest bardzo prosty – w rozbudowanych systemach takich kontrolek możemy mieć zatrzęsienie… i niestety odpalenie designera może wówczas trwać nawet kilka minut. Jest jednak na to lekarstwo będące celem do którego zmierza cały przydługi wstęp owego posta. Mianowicie, co sam dopiero niedawno odkryłem, można to zachowanie wyłączyć i ponownie cieszyć się w razie potrzeby szybkim designerem, nawet przy masie własnych kontrolek w solucji:

0 0 votes
Article Rating
3 Comments
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
nuwanda
16 years ago

To teraz już łatwo odpowiedzieć sobie na pytanie dlaczego ficzer ten nie uwzględniał kontrolek w projektach zagnieżdżonych w solution folers – wydajność!

ucel
ucel
16 years ago

Fajna sprawa, ale jeszcze fajniej by bylo sterowac sobie ktore kontrolki sie pojawiaja a ktore nie (np. atrybutem).

Procent
16 years ago

Taa, i cóż się okazało? Da się i atrybutem:). Ozdabiamy kontrolkę [ToolboxItem(false)] i znika ona z toolboxa. Dzięki za pomysł, mogłem na to wpaść wcześniej.

Kurs Gita

Zaawansowany frontend

Szkolenie z Testów

Szkolenie z baz danych

Książka

Zobacz również