fbpx
devstyle.pl - Blog dla każdego programisty
devstyle.pl - Blog dla każdego programisty
2 minut

Autoładowanie własnych kontrolek w toolbox – OFF


10.06.2008

Wraz z Visual Studio 2005 otrzymaliśmy bardzo miły feature – automatyczne wypełnianie toolboxa własnymi kontrolkami zawartymi w aktualnie otwartej solucji. Życie stało się prostsze, ponieważ nie trzeba już wykorzystywać własnej twórczości z pominięciem designera bądź babrać się w ohydnym oknie “Choose items…”:

Mimo swojej cudności owo udogodnienie może być czasami prawdziwym “pain in the ass” (żeby nie napisać “hateful spear in the side”). Powód jest bardzo prosty – w rozbudowanych systemach takich kontrolek możemy mieć zatrzęsienie… i niestety odpalenie designera może wówczas trwać nawet kilka minut. Jest jednak na to lekarstwo będące celem do którego zmierza cały przydługi wstęp owego posta. Mianowicie, co sam dopiero niedawno odkryłem, można to zachowanie wyłączyć i ponownie cieszyć się w razie potrzeby szybkim designerem, nawet przy masie własnych kontrolek w solucji:

Nie przegap kolejnych postów!

Dołącz do ponad 9000 programistów w devstyle newsletter!

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu wysyłania na wskazany przez Ciebie adres e-mail informacji handlowych o nowościach, promocjach, produktach i usługach związanych z serwisem devstyle.pl. Będzie to marketing bezpośredni, do realizacji którego wykorzystam Twoje telekomunikacyjne urządzenia końcowe. Administratorem Twoich danych osobowych będzie Maciej Aniserowicz prowadzący działalność gospodarczą w Białymstoku (15-215) przy ul. Konopnickiej 14/8, NIP 5422824401. Przysługuje Tobie prawo do cofnięcia zgody, żądania wglądu do Twoich danych, wniesienia sprzeciwu co do ich przetwarzania, sprostowania, usunięcia i ograniczenia przetwarzania. Więcej informacji o tym jak przetwarzam Twoje dane znajdziesz na devstyle.pl/RODO. Powered by ConvertKit
Notify of
nuwanda

To teraz już łatwo odpowiedzieć sobie na pytanie dlaczego ficzer ten nie uwzględniał kontrolek w projektach zagnieżdżonych w solution folers – wydajność!

ucel
ucel

Fajna sprawa, ale jeszcze fajniej by bylo sterowac sobie ktore kontrolki sie pojawiaja a ktore nie (np. atrybutem).

Procent

Taa, i cóż się okazało? Da się i atrybutem:). Ozdabiamy kontrolkę [ToolboxItem(false)] i znika ona z toolboxa. Dzięki za pomysł, mogłem na to wpaść wcześniej.

Kurs Gita

Zaawansowany frontend

Szkolenie z Testów

Szkolenie z baz danych

Facebook

Książka

Zobacz również