fbpx
devstyle.pl - Blog dla każdego programisty
devstyle.pl - Blog dla każdego programisty
Home /

Testowanie automatyczne (1 dzień – “core”)

Jednodniowe warsztaty pozwalające na zapoznanie się z najbardziej kluczowymi typami testów automatycznych.

Plan szkolenia

 1. Co to są i po co są testy?
 2. Jak pisać testy
 3. Test Driven Development (TDD)
 4. Mocki
 5. Praktyczne scenariusze wykorzystania testów
 6. Testowanie baz danych
 7. Convention tests

Jest to skrócona wersja trzydniowego szkolenia, pełna agenda dostępna tutaj.

Opis szkolenia

Podczas warsztatów Uczestnicy poznają zarówno najlepsze praktyki dotyczące tworzenia testów automatycznych, jak również różne korzyści płynące z pokrycia kodu testami. Wbrew pozorom zredukowana liczba błędów w finalnym oprogramowaniu jest tylko jednym z wielu celów. Świadome – pragmatyczne, a nie dogmatyczne – zastosowanie testów pomaga pisać przyjaźniejszy kod oraz, co istotne – zwiększyć satysfakcję programisty z wykonywanej pracy. Poruszamy również temat Test Driven Development (TDD) – jednej z popularnych metod pisania testów jednostkowych. Następnie poznajemy pojęcie “mocków” i podczas wielu zadań badamy jak testy sprawdzają się w sytuacjach, które każdy programista spotyka na co dzień. Kolejnym elementem jest dogłębne i szczegółowe przećwiczenie jednego z bardziej problematycznych scenariuszy: testowania baz danych. Spotkanie zakończymy zapoznaniem się z dodatkowym, przydatnym zastosowaniem testów w roli tzw. testów konwencji.

Niniejsze szkolenie to w ok 70% ćwiczenia praktyczne, dzięki którym już następnego dnia uczestnicy są w stanie wykorzystać zdobytą wiedzę w codziennej pracy. Części teoretyczne są uzupełnieniem ćwiczeń oraz punktem wyjściowym do aktywnej dyskusji z uczestnikami.

Szkolenie kierowane jest do programistów .NET, gdyż ćwiczenia oraz prezentowane narzędzia powiązane są z tym właśnie środowiskiem.

W trakcie szkolenia uczestnicy będą wykorzystywać system kontroli wersji Git, co w przypadku nieznajomości tego narzędzia może być dodatkowym walorem edukacyjnym.

Maksymalna liczba uczestników: 20.

Wybrane opinie dotychczasowych uczestników szkolenia

 • “Bardzo dobre szkolenie, poziom zróżnicowany dzięki czemu nie nudziłem się.”
 • “Bardzo mi się podobało”
 • “Bardzo dobre szkolenie. Dało motywację i wiedzę do używania testów jednostkowych.”
 • “Szkolenie bardzo przydatne i dla początkujących i tych znających tematykę”
 • “Dobrze zorganizowane, przydatne przykłady, ciekawe szkolenie”
 • “Szkolenie bogate w materiały dydaktyczne, prowadzone przez doświadczonego trenera. Bardzo podobało mi się że przykłady i zadania oparte były na realnych przypadkach. Konstruktywne dyskusje nad przykładami.”
 • “Bardzo przydatne, dokładnie tak jak oczekiwałem.”

Nie przegap kolejnych postów!

Dołącz do ponad 9000 programistów w devstyle newsletter!

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu wysyłania na wskazany przez Ciebie adres e-mail informacji handlowych o nowościach, promocjach, produktach i usługach związanych z serwisem devstyle.pl. Będzie to marketing bezpośredni, do realizacji którego wykorzystamy Twoje telekomunikacyjne urządzenia końcowe. Administratorem Twoich danych osobowych będzie DEVSTYLE spółka z ograniczona odpowiedzialnością z siedzibą w Białymstoku (15-215) przy ul. Konopnickiej 14/8, NIP: 5423453088 (dawniej Maciej Aniserowicz prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą, NIP 5422824401). Przysługuje Tobie prawo do cofnięcia zgody, żądania wglądu do Twoich danych, wniesienia sprzeciwu co do ich przetwarzania, sprostowania, usunięcia i ograniczenia przetwarzania. Więcej informacji o tym jak przetwarzamy Twoje dane znajdziesz na devstyle.pl/RODO. Powered by ConvertKit