fbpx
devstyle.pl - Blog dla każdego programisty
devstyle.pl - Blog dla każdego programisty
3 minut

Programujesz? Chodź na Slacka dla polskich devów!


27.07.2016

Jesteś programistą i chcesz zagadać do fellow-devs? Utknąłeś z zadaniem, chcesz zrobić sobie chwilę przerwy, masz akurat kilka minut bo “testy się kręcą”? Puściłeś posta na dev-blogu i chcesz poznać opinię innych? A może potrzebujesz po prostu wymienić parę zdań z kimś takim jak Ty? I… nie bardzo jest gdzie? No to już jest!

Tak, mamy Facebooka, mamy fora, ale tak po prostu przez chwilę “z kimś poklikać“… już nie bardzo wiadomo gdzie się w tym celu udać. Pojawiały się różne inicjatywy, jednak żadna się nie przyjęła. Kiedyś taką rolę pełniły czaty – nawet jeśli jakieś są, to nie znam żadnego dla programistów. Jeszcze wcześniej był IRC – R.I.P. Więc… co?

Slack

Wiem, jest Gitter. Jest JabbR. Ale i tu i tu mamy polskie dev-pokoje, które świecą pustkami. Z jakiegoś powodu: nie działa. ALE, od niedawna mamy też Slacka! Slacka specjalnego, na którym już teraz znajdziesz ok 250 programistów.

Czekamy na Ciebie na slackin.devstyle.pl!

Narodził się on na potrzeby konkursu Daj Się Poznać. Kilkoro Uczestników zgłosiło taką potrzebę, więc kanał (z minimalnym moim udziałem) – powstał. Przez kilka miesięcy zgromadziła się tam prawie setka osób. Codziennie – przez cały czas trwania DSP – toczyły się najróżniejsze dyskusje. Było fajnie i ciekawie.

Niedawno, już po zakończeniu konkursu, wspólnie postanowiliśmy wpuścić do naszego grona świeżą krew. Jeszcze bardziej rozruszać to miejsce. Zobaczyć co z tego wyjdzie.

Jak?

Zasady są proste: nie chcemy tam rekrutacji, HRów, ogłoszeń o pracę. To miejsce założone przez programistów dla programistów.

Przy takiej liczbie ludzi warto też wiedzieć, jak to działa. Działa jak czat czy IRC właśnie. Wchodzisz, gdy chcesz pogadać. Logujesz się i piszesz. Nie próbuj nadrabiać wiadomości z przeszłości, bo jest tego po prostu za dużo.

Tylko live. Real time. Tu i teraz.

Gdzie?

Z braku lepszego pomysłu stanęło na adres: slackin.devstyle.pl. To co prawda moja domena, ale nie moje miejsce. Tylko wspólne. Być może adres ulegnie zmianie, ale póki co jest właśnie tak.

Chodź! Czekamy na Ciebie!

Poklikash? ;)


 

UPDATE

Głupio wyszło, aplikacja umożliwiająca wejście na Slacka padła akurat w dzień publikacji posta :). Życie… Po 5 godzinach walki i zmianie URLa na slackin.devstyle.pl udało się przywrócić te możliwość. Chodźcie zatem!

Notify of
Sebastian
Sebastian

503 Service Unavailable

Pidipius
Pidipius

U mnie też 503, mspanc :)

Piotr Smyda
Piotr Smyda

Mistrzostwo świata Maciek. Pomysł prosty = genialny.

Marcin B.
Marcin B.

Szkoda, że nie ma gdzieś centralnego indeksu slacków z podziałem na kategorie, bo jest juz kilka fajnych developerskich w Polsce o konkretnej tematyce, np. spotkania Mobile Warsaw mają od dawna swojego Slacka. A w aplikacjach Slack bardzo wygodnie przełacza się między różnymi domenami.

Yach_
Yach_

Super sprawa. Kibicuje i mam nadzieję że nie ucichnie jak wyżej wspomniany Gitter/JabbR

Dev
Dev

zróbcie jakiś porządek w kanałach – jest code_review i review_code, music i coding_music, symfony i symfonys, internet_of_things i iot a nawet polityka [to już wolę HRowy spam niż polityczne wojenki]

dariol

To prawda. Porządek w kanał by się przydał :)

Heniu

Tak serio, zawsze bawiło mnie jak 15 lat temu mieliśmy IRC (wśród hardcore-sysopów dalej popularne), to to młodsze pokolenie obecnych “seniorów” (bo 4 lata programuję to jestem seniorem) odkrywa kalkę z czegoś co przez lata wyśmiewali i traktuje to jak cud prosto z nieba ;)

trackback

[…] w takim stanie jeszcze długo, ale pojawiła się nadzieja. Gdzieś przed oczami mignął mi wpis Programujesz? Chodź na Slacka dla polskich devów! na blogu devstyle Macieja Aniserowicza(serdecznie polecam całego […]

trackback

[…] Programujesz? Chodź na Slacka dla polskich devów! […]

trackback

[…] Franc napisał o tym na fejsie i trochę osób dołączyło. A we środę 27 lipca dodatkowo opublikowałem o tym posta, zapraszając wszystkich Czytelników. I rozpętało się […]

Kurs Gita

Zaawansowany frontend

Szkolenie z Testów

Szkolenie z baz danych

Facebook

Książka

Zobacz również