fbpx
devstyle.pl - Blog dla każdego programisty
devstyle.pl - Blog dla każdego programisty
4 minut

DevTalk #01. Teraz coś z zupełnie innej beczki…


23.10.2014

Od kiedy zacząłem świadomie organizować swój czas, zajęcia i – przede wszystkim – myśli (o czym można poczytać pod tagiem GTD), żaden mój pomysł się nie “marnuje”. Nic magicznie nie “znika”. Wszystko co wymyślę – ląduje w OneNote. Moja głowa okazuje się dość sprawnie działającym, póki co, narzędziem, bo listę “todo kiedyś” mam wypchaną pomysłami. A zaleta trzymania wszystkiego w ON jest taka, że co jakiś czas do pomysłów wracam i nieustannie dopisuję kolejne ich wizje.

Jednym z takich pomysłów, który narodził się prawie dwa lata temu i od tamtej pory ciągle dojrzewał, jest… mój własny, prywatny, programistyczny, (potencjalnie) fajny i popularny PODCAST. I nie dalej jak przedwczoraj słowo słowem się stało: namacalną formę przybrał DevTalk, czyli Programistyczny Głos w Twoim Domu ( :) ). Zadzwoniłem do Gutka, pogadaliśmy o JavaScript, całość nagraliśmy, potem spędziłem pół nocy na synchronizowaniu obu głosów i wycinaniu naszych “yyyyhmmm”, a dzisiaj efekt Wam prezentuję. O samym odcinku za chwilę.

Póki co jeszcze kilka słów organizacyjnych.

Podejrzewam, że gdyby w Polsce istniał podcast o programowaniu w okolicach .NET to bym o tym wiedział. Nie wiem, więc zakładam, że będę jedyny w tych obszarach. Bardzo zależy mi zatem na Waszej opinii – podzielcie się w komentarzach co o tym myślicie. Nie tylko o podlinkowanym nagraniu, ale ogólnie: o pomyśle. To konkretne nagranie prawdopodobnie nie jest reprezentatywne i z każdym kolejnym powinno być lepiej. To były takie… pierwsze koty za płoty.

Wiecie jakie to jest cholernie trudne?:) W życiu się nie spodziewałem, że tak się będę stresował gadając przez Skype z Gutkiem, z którym od dobrych 7 lat (ołmajgad) mam kontakt prawie codziennie. Właściwie to nie wiem skąd to zdenerwowanie, ale chyba “tak musi być”. Udało mi się przełamać stres związany z prowadzeniem prezentacji na grupach i konferencjach, więc tym bardziej nagrywanie podcasta powinienem prędzej czy później “ogarnąć” pod względem, że się tak górnolotnie wyrażę, emocjonalnym.

Jeśli Wam (i mi też zresztą) się DevTalk spodoba, to sporo pracy przede mną. Trzeba będzie kupić mikrofon lepszy niż mój aktualny badziew, podszkolić się z edycji audio, zrobić stronkę, fanpejdża, logo jakieś-siakieś, zintegrować z “czytnikami podcastów”… Ale póki co, zgodnie z zasadami z posta “Kilka porad dla blogger-wannabe“: nie zajmuję się pierdołami, a tym co istotne. Jeśli podcast przyjmie się w obecnej postaci (czyli jako normalne posty na normalnym blogu) to całą resztę można zrobić później i traktować go jako osobne “entity”, odrywając od bloga. Mam nadzieję, że tak się stanie, ponieważ na razie moja lista “pomysły na odcinki” ma już 29 pozycji w postaci “temat + nazwisko gościa”. I część z tych gości nawet już z góry się zgodziła na wzięcie udziału – trzymam Was za słowo bajdełej! A Gutkowi wielce dziękuję za pójście na pierwszy ogień.

Ale do rzeczy, przed Wami…

DevTalk #01: Jakub Gutkowski o JavaScript

Uwaga uwaga! Podcast został przeniesiony na własną stronę devtalk.pl. Odcinek jest dostępny do odsłuchania w pierwszym poście: http://devtalk.pl/2014/10/01-o-javascript-z-jakubem-gutkowskim/.

Notify of
Kamil

Kiedy będzie można zasubskrybować na iTunes?

trackback

DevTalk #01. Teraz coś z zupełnie innej beczki… | Maciej Aniserowicz o programowaniu…

Dziękujemy za dodanie artykułu – Trackback z dotnetomaniak.pl…

Sowa
Sowa

Super :)
Zgrywam do auta, będzie w sam raz na porannego audiobooka dojazdowego do pracy :)

Kuba Waliński

Czego używasz do integracji Angular SignalR?

Łukasz

Super sprawa – czekam na kolejne odcinki :)

PS. zrób linki otwierane w nowej zakładce – please! :) człowiek słucha, klika i zonk :(

Kuba
Kuba

To niech człowiek kliknie środkowym przyciskiem :)

IMHO narzucanie ludziskom, że muszą linka otworzyć w nowym oknie nie jest topowym rozwiązaniem z punktu widzenia UX.

Michał

Jeżeli wasz klient podastów obsługje RSS to można mu wklepać URL: http://devtalk.podomatic.com/rss2.xml

pawelek
pawelek

Na coś takiego czekałem parę latek – super pomysł :)

Bartosz Adamczewski
Bartosz Adamczewski

% Procent Hanselman minutes? :)

Bardzo fajny pomysł.

siararadek
siararadek

Zajebisty podcast. Czekam na więcej :)

extstopcodepls
extstopcodepls

Zajebista sprawa, czekam na więcej. Btw dobre intro :D

Kuba
Kuba

Protip: Nie wiem czy skype na to pozwala, ale nagrywaj każdą osobę na oddzielną ścieżkę dźwiękową. Dzięki temu jak ktoś kaszlnie podczas gdy inna osoba mówi lub gdy zadzwoni jej telefon możesz to bez problemu wyciąć.
Mumble posiada możliwość nagrywania w trybie Multichannel.

BTW ten system komentarzy nie pozwala na użycie + w adresie mailowym.

Artur
Artur

Jak będziesz kupował mikrofon, to weź dwa. Jeden wypożyczaj rozmówcy. Np. Gutek jest mocno zaszumiony. Po za tym jest moc :)

Tomek

Fantastyczny diaboliczny usmieszek po ‘szerpoint’ ;).

trackback

[…] I was writing this post someone else was also thinking about audio cast idea and … today Maciej Aniserowicz has started his podcast ( Check it out it’s great ). Due to this we might pursue a different […]

CaMeL
CaMeL

Czy przewidujecie również poruszenie tematyki SharePoint 2013? Dużo w tym ostatnio działam ale i dla innych z pewnością przydałoby się troche wiedzy z tego tematu. Dzięki za rozważenie.

CaMeL
CaMeL

Podobno da się okiełznać tą technologię jak się jej odpowiednio używa i nawet są tego dobre efekty :) Wszystko zależy od zastosowanego podejścia i technik które się stosuje – wiadomo początki są trudne bo to zupełnie inna bajka. Na szczęście są zdefiniowane dobre praktyki (wzroce projektowe etc.) do developmentu a to już wyprowadza codera na miarę sensowaną ściężkę…

CaMeL
CaMeL

W związku z tym dzięki za rozważenie tematu :)

gorczas
gorczas

Świetny pomysł. Czekam na kolejne odcinki. W planach masz tylko wywiady po polsku, czy niekoniecznie? Tytuł podcastu sugeowałby to drugie :)

PG
PG

Hmmm… przy próbie ściągnięcia MP3 – “Page Not Found” :(.

Michał

Naprawdę super to wyszło. Pomysł bardzo fajny. Maćku co ile zamierzasz umieszczać podcasty?

trackback

[…] to wszystko? 03/11/2014 Leave a comment community, devtalk, podcast, refleksje procent pro DevTalk #01 za nami. Kurtyna opadła, emocje zwiędły, każdy żuczek toczy swoją kulkę życia dalej… […]

Kurs Gita

Zaawansowany frontend

Szkolenie z Testów

Szkolenie z baz danych

Facebook

Książka

Zobacz również