fbpx
devstyle.pl - Blog dla każdego programisty
devstyle.pl - Blog dla każdego programisty
< 1 minut

Wednewsday: ReSharper spoza Visual Studio!


10.04.2013

Chwytliwy tytuł, nie ma co, no nie?:)

Dobra wiadomość jest taka, że jest on po części prawdziwy! Co prawda nie ma jeszcze sposobu na wpięcie R# w Sublime Text czy dodanie nawigacji R# do notatnika (heh, to by było coś!), ale część funkcjonalności tego doskonałego narzędzia wreszcie będzie można użyć poza Visualem (co mnie raduje niezmiernie).

W nowej wersji R# poza VS można wyciągnąć statyczną analizę kodu, wpinając ją np. proces builda na serwerze CI.

Więcej informacji na blogu Jetbrains: ReSharper Code Analysis Goes Beyond Visual Studio.

How cool is that?

Nie przegap kolejnych postów!

Dołącz do ponad 9000 programistów w devstyle newsletter!

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu wysyłania na wskazany przez Ciebie adres e-mail informacji handlowych o nowościach, promocjach, produktach i usługach związanych z serwisem devstyle.pl. Będzie to marketing bezpośredni, do realizacji którego wykorzystamy Twoje telekomunikacyjne urządzenia końcowe. Administratorem Twoich danych osobowych będzie DEVSTYLE spółka z ograniczona odpowiedzialnością z siedzibą w Białymstoku (15-215) przy ul. Konopnickiej 14/8, NIP: 5423453088 (dawniej Maciej Aniserowicz prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą, NIP 5422824401). Przysługuje Tobie prawo do cofnięcia zgody, żądania wglądu do Twoich danych, wniesienia sprzeciwu co do ich przetwarzania, sprostowania, usunięcia i ograniczenia przetwarzania. Więcej informacji o tym jak przetwarzamy Twoje dane znajdziesz na devstyle.pl/RODO. Powered by ConvertKit
Notify of
mak
mak

Analizujac Usage Scenarios wydaje sie to ciekawym toolem do analizy kodu calego teamu. Nie zawsze jest czas by zrobic dokladny code review, a poza tym wszyscy jestesmy ludzmi i na male bledy mozna nie zwracac uwagi. W tym momencie zatrudniajac nowego np. praktykanta jestesmy w stanie szybko wychwycic jego niektore braki.

Jacek Spólnik

Warto dodac, ze juz od jakiegos dluzszego czasu TeamCity ma wbudowana analize kodu, podobna do tego co oferuje nam ReSharper. Jednakze jest ona rozszerzona, a dodatkowo mozna nia sterowac za pomoca plikow ktorymi konfigurujemy ReSharper’a z poziomu Visual Studio ;)

Link (TeamCity inspections): http://blogs.jetbrains.com/teamcity/tag/inspections/

Co warto jeszcze dodac, TeamCity podstawowa wersja jest calkowicie darmowa nawet do uzytku komercyjnego, szczerze polecam :)

trackback

Wednewsday: ReSharper spoza Visual Studio! | Maciej Aniserowicz o programowaniu…

Dziękujemy za dodanie artykułu – Trackback z dotnetomaniak.pl…

@rek

R# w notatniku to było by coś. Ja jeszcze proszę aby w Win8 wyszukiwanie plików i programów działało jak CTRL+T

przy okazji użytkownicy Word-a moga ustawić alt+enter aby działał :P

http://blogs.jetbrains.com/dotnet/2011/04/use-altenter-in-microsoft-word-for-spell-checking-quick-fixes/

Kurs Gita

Zaawansowany frontend

Szkolenie z Testów

Szkolenie z baz danych

Facebook

Książka

Zobacz również