fbpx
devstyle.pl - Blog dla każdego programisty
devstyle.pl - Blog dla każdego programisty
3 minut

DevTalk#50 – O Junior Developerach z Mateuszem Kupilasem (JavaDevMatt)


20.02.2017

Mateusz KupilasSam nie wierzę, dokąd zawędrowaliśmy! Panie i Panowie, Typy i Typiary… Przed nami 50. odcinek DevTalk! Programistyczny Głos grzmi w Waszych Domach już od 2,5 roku! Wiele ciekawych rozmów się przed ten czas odbyło.

A dziś… czas na kolejną!

Do udziału w tym prawie okrągłym odcinku (bo na prawdziwie okrągły musimy jeszcze 14 odcinków poczekać) zaprosiłem Mateusza Kupilasa, a.k.a. JavaDevMatt. Mateusz prowadzi bloga, rządzi polskim IT-jutubem, króluje na Wykopie, wydaje podcast w ramach Kontestacji. Napisał też książkę: “Junior Developer“, którą od niedawna można zamówić w wersji papierowej! Ja już swoją kopię zamówiłem. Na Twitterze: @JavaDevMatt.

Nasza rozmowa krąży po różnych aspektach związanych z programowaniem, ale w centrum tych kręgów jest: budowanie kariery w IT i start w naszym zawodzie. Czyli: junior development ;). Dywagujemy o tym, dlaczego warto (i dlaczego NIE warto!) być programistą, jak się uczyć, od jakiego języka zacząć… A także co nieco o pasji, tworzeniu produktów, itede itepe.

Podobne kwestie Mateusz porusza na swoich filmach na YT. I ja też niedawno zacząłem prowadzić VLOGa o tym.

ENJOY!


A ten odcinek dumnie wspiera firma Comarch. Dzięki wielkie!

Comarch

Jeśli jesteś studentem kierunku informatycznego lub pokrewnego, to Comarch zaprasza Cię do udziału w jednym z największych programów stażowych w branży IT. Co ważne: staż jest płatny!
Możesz się zgłosić przez formularz pod adresem www.staz.comarch.pl.
Staże będą odbywać się w 13 miastach Polski, m.in. w Krakowie, Łodzi, Katowicach, Gliwicach, Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu. Do wyboru masz 4 profile stażowe: programistyczny, inżynier systemowy, embedded oraz staż o profilu telekomunikacja. Na pewno znajdziesz coś dla siebie.
Zgłoszenia przyjmowane będą do 27 kwietnia!


Przypominam też o moim konkursie Daj Się Poznać! Połowa czasu na rejestrację już za nami. K’mon!

Daj Się Poznać

A teraz… PLAY!


Montaż odcinka: Krzysztof Śmigiel.
Ważne adresy:

Linki:


Muzyka wykorzystana w intro:
“Misuse” Kevin MacLeod (incompetech.com)
Licensed under Creative Commons: By Attribution 3.0
http://creativecommons.org/licenses/by/3.0/

0 0 votes
Article Rating
7 Comments
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] wyszedł w tym tygodniu DevTalk na temat Junior Dev. Najpierw chciałem go przesłuchać a potem stwierdziłem, że nie. Bałem się, że po […]

Wojtek(szogun1987)
7 years ago

Studiów nie skończyłem i papierka nie żałuję. Po latach uczestnictwa w różnych szkoleniach mogę jednak powiedzieć że studia są tanie. Za mniej niż 3000 (czasami mniej niż 2k) za semestr dostaje się około 200 godzin zajęć zarówno warsztatów jak i prelekcji, jakoś sensownie poukładanych prowadzonych przez specjalistów przechodzących jakąś tam weryfikację. Dla porównania ciężko dostać jedno-dniową konferencję wysokiej jakości za mniej niż 500zł/os, warsztaty kosztują zazwyczaj więcej. Zaletą studiów jest fakt iż uczy się z osobami na podobnym poziomie do naszego (przynajmniej od 3-4 semestru).
Przed porzuceniem studiów należy sobie wszystko przeliczyć.

trackback

[…] to osoba, która została kiedyś zaproszona przez Macieja Aniserowicza na jeden z odcinków podcasta DevTalk, w którym Maciej i Mateusz rozmawiali o Junior Developerach. Mateusz ma swój […]

Robert
7 years ago

Naprawdę świetny podcast!

Piotr
7 years ago

Mam właśnie dylemat odnośnie wyboru specjalizacji na studiach i kolejna osoba utwierdza mnie w przekonaniu, że programowanie to chyba jednak nie dla mnie ;) Wydaje mi się, że jest to zbyt “statyczna” praca.

Krzysiek
7 years ago

Super podcast, kawał dobrej roboty. Faktycznie najważniejsze jest działanie i własne, chociaż najmniejsze projekty. Dopóki nie pobrudzimy rąk, sama praktyka nic nie da.

Krzysiek
7 years ago
Reply to  Krzysiek

Oczywiście chodziło o to, że sama teoria, nie praktyka, nic nie da ;)

Kurs Gita

Zaawansowany frontend

Szkolenie z Testów

Szkolenie z baz danych

Książka

Zobacz również