DevTalk#47 – O szacowaniu z Karolem Wójciszko

4

Karol WójciszkoJuż po raz 47. usłyszycie “Programistyczny Głos w Twoim Domu”. Kto poprawnie oszacuje ile ten odcinek będzie trwał? Ha, pytanie z haczykiem!

Dzisiaj rozmawiam z Karolem Wójciszko. Karol jest programistą i team leaderem. A dodatkowo bardzo aktywnie udziela się w na blogu, YouTube i Snapchacie. Prowadzi też startup – estee.me – rozwiązujący problemy związane z tematyką dzisiejszego odcinka. Na Twitterze: @kwojciszko.

A o czym to dyskutujemy? O bardzo ciekawym, nielubianym i często uznawanym za wręcz szkodliwy elemencie naszej pracy. Czyli: szacowaniu. Dowiecie się po co szacować, jak szacować, a może nawet… kiedy nie szacować? A także: dlaczego estymacje są tak ważne i dlaczego programiści tak bardzo nie potrafią tego robić? I co ma do tego wszystkiego łańcuch? I to jeszcze krytyczny.

Interesujące, nieprawdaż? A jakże! PLAY!


Montaż odcinka: Krzysztof Śmigiel.
Ważne adresy:

Linki:


Muzyka wykorzystana w intro:
“Misuse” Kevin MacLeod (incompetech.com)
Licensed under Creative Commons: By Attribution 3.0
http://creativecommons.org/licenses/by/3.0/
Share.

About Author

Programista, trener, prelegent, pasjonat, blogger. Autor podcasta programistycznego: DevTalk.pl. Jeden z liderów Białostockiej Grupy .NET i współorganizator konferencji Programistok. Od 2008 Microsoft MVP w kategorii .NET.Więcej informacji znajdziesz na stronie O autorze.Napisz do mnie ze strony Kontakt. Dodatkowo: Twitter, Facebook, YouTube.

4 Comments

  1. Kapiszon on

    IMO to jeden z najsłabszych odcineków. Karol drętwy, a temat męczony. Mam wrażenie jakoby ten odcinek powstał w celu reklamowania startupu Karola. Powodzenia!

  2. sluchacz on

    Niestety mam podobnie zdanie co przedmówca – zaproszony gość zupełnie nie przekonał mnie do siebie. Nie czułem, ze to rozmowa z ekspertem. Mimo wszystko pozdrawiam czekając na kolejny devtalk :)

Leave A Reply