fbpx
devstyle.pl - Blog dla każdego programisty
devstyle.pl - Blog dla każdego programisty
< 1 minut

DevTalk Trio S01E01 – Programowanie Forever


24.05.2017

Dzień dobry, bardzo! Zaczynamy wspaniałą przygodę!

Przed Tobą pierwszy z 11 odcinków wyjątkowego cyklu podcasta: DevTalk Trio. Do realizacji tego przedsięwzięcia zaprosiłem dwóch świetnych Gości: Andrzeja Krzywdę i Sławka Sobótkę.

Bez przedłużania:

Pełną listę wszystkich odcinków znajdziesz na stronie http://devtalk.pl/trio.

A teraz… PLAY! Miłego słuchania!

Będę wdzięczny za kilka gwiazdek na iTunes ;).


Montaż odcinka: Krzysztof Śmigiel.
Ważne adresy:


Muzyka wykorzystana w intro:
“Misuse” Kevin MacLeod (incompetech.com)
Licensed under Creative Commons: By Attribution 3.0
http://creativecommons.org/licenses/by/3.0/

Nie przegap kolejnych postów!

Dołącz do ponad 9000 programistów w devstyle newsletter!

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu wysyłania na wskazany przez Ciebie adres e-mail informacji handlowych o nowościach, promocjach, produktach i usługach związanych z serwisem devstyle.pl. Będzie to marketing bezpośredni, do realizacji którego wykorzystam Twoje telekomunikacyjne urządzenia końcowe. Administratorem Twoich danych osobowych będzie Maciej Aniserowicz prowadzący działalność gospodarczą w Białymstoku (15-215) przy ul. Konopnickiej 14/8, NIP 5422824401. Przysługuje Tobie prawo do cofnięcia zgody, żądania wglądu do Twoich danych, wniesienia sprzeciwu co do ich przetwarzania, sprostowania, usunięcia i ograniczenia przetwarzania. Więcej informacji o tym jak przetwarzam Twoje dane znajdziesz na devstyle.pl/RODO. Powered by ConvertKit
Notify of
Mateusz

To walenie w tle strasznie rozprasza, ale kontent ok ;)

Slawek
Slawek

Przy okazji skręcaliście meble z Ikei ? :)

Karol
Karol

Miałem nadzieję, że odcinki będą trochę dłuższe, np. jak DevTalk (40-60 minut) bo jednak po niecałych 20 minutach przy takim składzie zostaje niedosyt :) Czekam z niecierpliwością na kontynuacje. Świetna robota Macieju :)

Mariusz

A ja właśnie mam 20 lat pracy w wojsku i postanowiłem w najbliższej odejść o spróbować sił jak programista we front-endzie + ruby/RoR. Nie jest to taka decyzja wzięta z d….. Studia mgr inż i 2 podyplomówki mam związane z IT (3 x sieci + 1 x programowanie JEE) ale nie udało mi się tego w armii wykorzystać. Tak naprawdę to najtrudniej mi przekonać żonę do zmiany. 41 lat na karku, dziecko – całkiem niezła emerytura by była, więc pewnie podstawowe zarobki by wystarczyły abym już miał więcej robił ciekawsze rzeczy niż teraz….

RobertP

No nie wiem ;). Mam 58 lat i wracam do programowania po 19 latach przerwy. Wracam… ale czuję się tak jakbym zaczynał od nowa. Niestety na razie nie spotkałem, żadnego równolatka, który by programował i do końca tego nie rozumiem. Jednak wydaje mi się, że gdybym kiedyś nie był programistą to bym nie wrócił. Chyba nie dałbym rady opanować wszystkich potrzebnych ‘skili’. Ale również gdybym nie biegał ultra to to może bym nie pokonał przeszkód, bo powrót był trudny formalnie i emocjonalnie. Teraz pozycjonuję się jako regular/middle developer, siedzę w openspace w niewielkiej korpo. Jest fajnie. W każdym razie nie… Read more »

PaSkol

Mieszczę się w podanym przedziale wiekowym tzw. eksperta, ale się za takowego nie uważam. Właściwie coraz bardziej czuję się oderwany od obecnego świata programistycznego, wręcz ortogonalny. Kiedy przyglądam się problemom, które powstały w wyniku próby rozwiązania problemów wcześniejszych pokoleń programistów, stwierdzam, że wolałbym jednak tamte problemy, bo borykanie się z nimi wymagało mniej zachodu niż borykanie się z problemami, które je zastąpiły. Takim przykładem może być np. coś do czego sam doszedłeś czyli ORM vs bezpośrednie pisanie SQL-a i używanie np. Dappera wyłącznie do wygodnego przemapowywania na model obiektowy (to było chyba na jakiejś Twojej prezentacji). Pomijam już w całej… Read more »

pan kleks
pan kleks

Wincyj tego panie chcemy!

Andrzej
Andrzej

Też dobijam do wieku “eksperta” :) Przez ponad 10 lat to byłem trochę jak lekarz co go zrobili szefem szpitala, ale ogarnąłem się i wróciłem :). Ale bardzo mi się podoba w “tych” czasach, niż poprzednio. Jest łatwiejszy dostęp do wiedzy. Np. w latach ’90-tych przypominam sobie że stosowaliśmy takie rzeczy jak np. Dependency Injection ale bardziej przypadkowo, bez rozgłosu, i bez jakiejś większej syntezy. Podoba mi się że teraz dzięki Internetowi powstała społeczność która te zagadnienia rozwija, opisuje, dzieli się i pcha do przodu. Do implementacji to nie przywiązuje wagi, bo to faktycznie bywa kwestia mody. Mam też wrażenie… Read more »

Kurs Gita

Zaawansowany frontend

Szkolenie z Testów

Szkolenie z baz danych

Facebook

Książka

Zobacz również