fbpx
devstyle.pl - Blog dla każdego programisty
devstyle.pl - Blog dla każdego programisty
2 minut

BlogEngine i NicEdit


28.02.2008

BlogEngine.NET instaluje się standardowo z edytorem TinyMCE. Z kilku różnych względów nie do końca mi to odpowiadało – postanowiłem więc wstawić w jego miejsce NicEdit. Projekt jest jeszcze w fazie BETA, ale moim skromnym zdaniem zmierza prostą ścieżką prowadzącą niechybnie do sięgnięcia po tytuł “The Best WYSIWYG Editor Ever” (o ile taki powstanie).


Krótka instrukcja wstawienia najbogatszej wersji NicEdit na strony administracyjne: 1. Ze strony projektu (http://nicedit.com/) ściągamy pliki nicEdit.js oraz nicEditorIcons.gif

 2. Umieszczamy je w katalogu ~/admin

 3. Z kontrolki htmlEditor.ascx usuwamy linijki:
  <%@ Register Src=”tinyMCE.ascx” TagName=”tinyMCE” TagPrefix=”uc1″ %>
  oraz
  <uc1:tinyMCE id=”TinyMCE1″ runat=”server”>

 4. Do tejże samej kontrolki wpisujemy:
  <SCRIPT type=”text/javascript”>
  bkLib.onDomLoaded(
  function(){
  new nicEditor({fullPanel:true,iconsPath:'<%=Utils.RelativeWebRoot%>admin/nicEditorIcons.gif’}).panelInstance(‘<%= TinyMCE1.ClientID %>’)
  })
  </SCRIPT>
  <asp:TextBox id=”TinyMCE1″ runat=”server” Rows=”25″ TextMode=”multiline” Width=”100%”>

 5. edit: wzbogacamy ten sam plik o linijkę <SCRIPT src=”<%=Utils.RelativeWebRoot%>admin/nicEdit.js” type=text/javascript></SCRIPT> – THX Przemo za czujność!

Włala!Update 1 (29 lutego 2008):
Dodatkowy tip: aby zwiększyć obszar edytora HTML (czystego HTML dostępnego po kliknięciu na ikonę z niebieskim krzyżykiem) należy edytować plik nicEdit.js, odnaleźć linijkę zawierającą <textarea id=”nicHTMLArea” …. > i zmienić właściwości wg własnych preferencji. Przykładowo u mnie wygląda to teraz tak: <textarea rows=”25″ id=”nicHTMLArea” style=”width: 100%; text-align: left; font-size: 13px; height: 500px; border: 0; border-bottom: 1px solid #ccc;”>.Update 2 (1 marca 2008):
Małe “issue”: po wyrzuceniu TinyMCE pozbywamy się funkcjonalności AutoSave przy dodawaniu posta. W celu wyeliminowania błędów JavaScript z tym związanych należy zakomentować końcówkę pliku admin/Add_entry.aspx w taki sposób:
<br />
<%–<% if (Request.QueryString[“id”] == null){ %>
<script type=”text/javascript”>
setTimeout(“AutoSave()”, 5000);
</script>
<%} %>
–%>
</asp:Content>
.

Nie przegap kolejnych postów!

Dołącz do ponad 9000 programistów w devstyle newsletter!

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu wysyłania na wskazany przez Ciebie adres e-mail informacji handlowych o nowościach, promocjach, produktach i usługach związanych z serwisem devstyle.pl. Będzie to marketing bezpośredni, do realizacji którego wykorzystamy Twoje telekomunikacyjne urządzenia końcowe. Administratorem Twoich danych osobowych będzie DEVSTYLE spółka z ograniczona odpowiedzialnością z siedzibą w Białymstoku (15-215) przy ul. Konopnickiej 14/8, NIP: 5423453088 (dawniej Maciej Aniserowicz prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą, NIP 5422824401). Przysługuje Tobie prawo do cofnięcia zgody, żądania wglądu do Twoich danych, wniesienia sprzeciwu co do ich przetwarzania, sprostowania, usunięcia i ograniczenia przetwarzania. Więcej informacji o tym jak przetwarzamy Twoje dane znajdziesz na devstyle.pl/RODO. Powered by ConvertKit
Notify of
Przemo
Przemo

Aby to zadziałało trzeba jeszcze dodać do kontrolki htmlEditor.ascx taką linijkę:
<script type="text/javascript" src="<%=Utils.RelativeWebRoot%>admin/nicEdit.js"></script>
Przynajmniej u mnie ;)

Procent

Przyznaję bez bicia – umknął mi ten krok w instrukcji:). Oczywiście trzeba takie coś dodać. Dzięki za czujność!

WojtekB
WojtekB

A jak wam się udało rozwiązać problem wpisywania polskich literek. Ja testowałem sam edytorek i "wała"

Procent

U mnie działa "out of the box" – przynajmniej w Operze i IE.

Kurs Gita

Zaawansowany frontend

Szkolenie z Testów

Szkolenie z baz danych

Facebook

Książka

Zobacz również