fbpx
devstyle.pl - Blog dla każdego programisty
devstyle.pl - Blog dla każdego programisty
2 minut

DevTalk#34 – O Actor Model z Bartoszem Sypytkowskim


09.05.2016

Bartosz SypytkowskiNa zewnątrz gorąco, a tu kolejna porcja ciekawych programistycznych treści pcha się wprost w dev-uszy! W 34. odcinku eksplorujemy temat aktorów. Oskary rozdane, więc się spóźniliśmy, ale oczywiście przecież i tak o innych aktorów chodzi, prawda? Chodzi o Actor Model.

Aktorów komentuje dla nas Bartosz Sypytkowski. Doskonale wie, o czym mówi, ponieważ jest jednym z corowych contrybutorów frameworka AKKA.NET (jak to ładnie po polsku brzmi ;) ). Prowadzi też bloga (http://bartoszsypytkowski.com) i czasami występuje z prezentacjami. A na Twitterze: @Horusiath.

Miłego słuchania!


Montaż odcinka: Krzysztof Śmigiel.
Ważne adresy:

Linki


Muzyka wykorzystana w intro:
“Misuse” Kevin MacLeod (incompetech.com)
Licensed under Creative Commons: By Attribution 3.0
http://creativecommons.org/licenses/by/3.0/

Nie przegap kolejnych postów!

Dołącz do ponad 9000 programistów w devstyle newsletter!

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu wysyłania na wskazany przez Ciebie adres e-mail informacji handlowych o nowościach, promocjach, produktach i usługach związanych z serwisem devstyle.pl. Będzie to marketing bezpośredni, do realizacji którego wykorzystamy Twoje telekomunikacyjne urządzenia końcowe. Administratorem Twoich danych osobowych będzie DEVSTYLE spółka z ograniczona odpowiedzialnością z siedzibą w Białymstoku (15-215) przy ul. Konopnickiej 14/8, NIP: 5423453088 (dawniej Maciej Aniserowicz prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą, NIP 5422824401). Przysługuje Tobie prawo do cofnięcia zgody, żądania wglądu do Twoich danych, wniesienia sprzeciwu co do ich przetwarzania, sprostowania, usunięcia i ograniczenia przetwarzania. Więcej informacji o tym jak przetwarzamy Twoje dane znajdziesz na devstyle.pl/RODO. Powered by ConvertKit
Notify of
trackback

O Actor Model z Bartoszem Sypytkowskim

Dziękujemy za dodanie artykułu – Trackback z dotnetomaniak.pl

Greg
Greg

Hej – dla mnie HOCON to super sprawa,
niedosc ze latwo sie czyta – to jestjeszcze opcja fallback, gdzie mozemy uzyc “zapasowych” opcji w dynamicznym srodowisku.
Ja osobiscie uzywam akki do przetwarzania sporego zestawu danych – gdzie liczy sie czas.
Czekam na odcinek gdzie bedzie mowa o perzystencji :-)
G.

Grzegorz Gajos

PlayFramework cały stoi na Akka. Jeśli chodzi o ciekawe źródło do nauki to jest darmowy kurs https://www.coursera.org/course/reactive. Przygotowany przez samego M. Oderskiego (twórca Scali). Jeden z tygodni był właśnie apropo modelu aktorów. Sama idea trochę trudna do przyswojenia w teorii, ale praktyka wygląda znacznie prościej. Ciekawie byłoby posłuchać trochę o projektowaniu aplikacji właśnie pod kątem modelu aktorów. Jak zarządzać połączeniami z bazą danych czy kontrolować pamięciożerność takich rozwiązań.

trackback

[…] DevTalk#34 – O Actor Model z Bartoszem Sypytkowskim PROGRAMOWANIE […]

Kurs Gita

Zaawansowany frontend

Szkolenie z Testów

Szkolenie z baz danych

Facebook

Książka

Zobacz również