fbpx
devstyle.pl - Blog dla każdego programisty
devstyle.pl - Blog dla każdego programisty
4 minut

DevTalk#08 – O community z Pawłem Łukasikiem i Pawłem Sawiczem


02.02.2015

pawel_lukasik_pawel_sawiczW ósmym odcinku pora na test: czy da się rozmawiać z dwoma osobami jednocześnie? Wychodzi na to że chyba tak :).

Dzisiaj goszczę dwóch Pawłów. Paweł Łukasik bloguje, występuje na konferencjach, jest założycielem dotnetomaniaka, jednym z organizatorów Wroc.NET oraz opiekuje się devPytaniami a tweetuje jako @pawel_lukasik. Paweł Sawicz również bloguje i jest prelegentem, a dodatkowo jednym z trzech organizatorów świetnej inicjatywy dotnetconfPL… a to wszystko robi w połączeniu ze studiami, tweetując jako @sawiczpawel.

Zawsze przedstawiam swoich Gości dość szczegółowo prezentując ich działalność i osiągnięcia, ale dzisiaj ma to szczególne znaczenie. Tematem naszej rozmowy jest bowiem community – szeroko rozumiana społeczność programistów. Chcesz wiedzieć dlaczego ludzie udzielają się w społeczności? Albo “jak zacząć”, niezależnie od tego czy jesteś studentem czy starszym już dziadem? To zapraszam do słuchania. W trakcie odcinka wymieniamy też kilka ciekawych “inicjatyw społecznościowych” wartych poznania.

Ogłoszenie: wspominałem o tym na Twitterze, Facebooku oraz aktualnym odcinku, ale podlinkuję i tutaj… DevTalk jest gotów na komercyjną współpracę! Pomysłów mam masę, plany ambitne, a do rozwoju potrzeba… wiadomo czego. Zerknijcie zatem na stronę “Współpraca“, podeślijcie linka w swoich firmach komu trzeba, niechaj się kręci! Dziękuję wszystkim za dotychczasowe życzenia powodzenia oraz szerzenie tego słowa. Aż miło się robi. Ciekawostka: pierwszego partnera już mamy, logo do obejrzenia w pasku bocznym :).

Konkurs: Miło mi również poinformować, że DevTalk zostaje “partnerem medialnym” bardzo ciekawych konferencji programistycznych. W chwili obecnej szczególnie polecam Waszej uwadze konferencję WROC#. Zapowiada się po prostu znakomicie. 12 marca 2015 nad Wrocławiem zapłonie wielki znak #, a wszystkie programistyczne dusze połączą się w dzikim tańcu. Rejestracja na tę imprezę startuje dzisiaj, ale znając życie: dostanie wejściówek nie będzie łatwe. Good news everyone: DevTalk ma do rozdania dwa bilety! Jeden z nich powędruje do osoby, która zrobi na Twitterze retweet informacji o tym poście (uwaga: @devtalkpl musi być wspomniany w tweecie, żebym zobaczył informację o tym; najlepiej zrobić RT tweeta puszczonego z konta @devtalkpl). Drugi z kolei bilet, jak łatwo się domyślić, dostanie jedna z osób które zrobią “share” tego posta (uwaga: share musi mieć ustawienie prywatności “public”, żebym został o tym poinformowany; najlepiej kliknąć “share” na poście puszczonym na fanpage devtalkpl). Na aktywności te czekam do środy, wtedy podam wyniki na odpowiednich kanałach.


Montaż odcinka: Krzysztof Śmigiel.
Ważne adresy:

Linki:


Muzyka wykorzystana w intro:
“Misuse” Kevin MacLeod (incompetech.com)
Licensed under Creative Commons: By Attribution 3.0
http://creativecommons.org/licenses/by/3.0/

Nie przegap kolejnych postów!

Dołącz do ponad 9000 programistów w devstyle newsletter!

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu wysyłania na wskazany przez Ciebie adres e-mail informacji handlowych o nowościach, promocjach, produktach i usługach związanych z serwisem devstyle.pl. Będzie to marketing bezpośredni, do realizacji którego wykorzystamy Twoje telekomunikacyjne urządzenia końcowe. Administratorem Twoich danych osobowych będzie DEVSTYLE spółka z ograniczona odpowiedzialnością z siedzibą w Białymstoku (15-215) przy ul. Konopnickiej 14/8, NIP: 5423453088 (dawniej Maciej Aniserowicz prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą, NIP 5422824401). Przysługuje Tobie prawo do cofnięcia zgody, żądania wglądu do Twoich danych, wniesienia sprzeciwu co do ich przetwarzania, sprostowania, usunięcia i ograniczenia przetwarzania. Więcej informacji o tym jak przetwarzamy Twoje dane znajdziesz na devstyle.pl/RODO. Powered by ConvertKit
Notify of
Paweł Łukasik

Po liczbie komentarzy widać, że temat się przyjął i wszyscy zajęli się budowaniem community ;)

Paweł Łukasik

No przecież tak napisałem wyżej ;)

pawelek
pawelek

Fajny temat – ciekawym czy w Częstochowie lub okolicach jakaś grupa .net jest. Bo tak to do Łodzi czasem wpadam, ale zostać na piwko ciężko, bo trzeba wracać do domku :)

Marek
Marek

Niestety, o ile poprzednie devtalki były świetne, to tego nie dało się słuchać. Niestety, wyłączyłem po kwadransie słuchania. Wydaje mi się, że jeden z rozmówców nie przygotował się do rozmowy, albo był za bardzo stremowany.

Mirosław Pragłowski

pawelek: poszukaj :) a jeśli nie ma to znajdź miejsce, znajdź kogoś kto ma coś ciekawego do powiedzenia i załóż nową :)

Marek
Marek

Odcinek można podsumować jednym zdaniem. Załóż bloga i nawet pisz bzdury. Ale takich blogów jest już dużo :)

pawelek
pawelek

Mirek: Pewnie tak zrobię :) A Ty mógłbyś wystąpić i porównać Ruby i C# bo jak pamiętam chyba taką drogę przeszedłeś. Byłoby to niezwykle ciekawe :)

pawelek
pawelek

% – no widzisz jakie mam świetne pomysły?
Tylko jakby się dało skolejkować to wyżej jednak :)

rkk

“Ewangelista”, “ewangelizator” – mi też to nie leży : ) A może lepiej popularyzator? Jak już chcemy tłumaczyć i być elokwentni ; )

Marcin
Marcin

Rzeczywiście, trochę ciężko się słucha tego odcinka.
Może, w przyszłości, dało by radę wysłać pytania i zagadnienia do rozmówców na kilka dni przed nagraniem.
Mozliwe, że takie podejście by pomogło

m4jq
m4jq

Ja jestem zdania, że lepiej naturalnie rozmawiać niż przygotowywać wyreżyserowane scenki. Także ten odcinek był całkiem OK. Spodziewałem się, że będzie mega hurra optymistyczny, a powiało realizmem. Ja to odebrałem tak: Jeśli lubisz się udzielać to rób to dla samej przyjemności udzielania się. Nie oczekuj korzyści, bo te w większości przypadków są niewspółmierne z kosztami. Jeśli chodzi o jakość materiału to Twój(Maciek) mikrofon miażdży. Im masz lepszy tym gorzej wypadają rozmówcy. Porównanie jakości. Myślę że to było przyczyną komentarza – Marek(pierwszy).

Łysy
Łysy

m4jq
W 9 na 10 przypadkach “naturalna rozmowa” będzie, delikatnie mówiąc, nieproduktywna. Dla mnie najlepsze porównanie, z własnych doświadczeń, to …. bezposrednie spotkania z klientami. Najlepiej wychodzą, właśnie wtedy, gdy wcześniej wymienimy się zagadnieniami i głównymi pytaniami.

Kurs Gita

Zaawansowany frontend

Szkolenie z Testów

Szkolenie z baz danych

Facebook

Książka

Zobacz również