fbpx
devstyle.pl - Blog dla każdego programisty
devstyle.pl - Blog dla każdego programisty
< 1 minut

Słowo na niedzielę, o pracy i szczęściu


21.08.2011

Patrzymy czasem na kogoś, kto wydaje się mieć “lepsze” – pod jakimkolwiek względem – życie i mówimy: “ten to ma szczęście”. Sam z reguły nie mam zbyt wielu powodów do narzekań i zwykle realizuję cele, na których mi najbardziej zależy, więc niejednokrotnie słyszałem, że jestem “szczęściarzem”. Ale czy na pewno chodzi tu tylko o szczęście? Czyli z definicji coś, na co nie mamy żadnego wpływu. Tępy zestaw zbiegów okoliczności prowadzący do pozytywnego efektu.

Zastanówmy się – skąd się takie “szczęście” bierze? Być może z rzadka przychodzi samo. Zdarza się momentami niespodziewany magiczny czuły dotyk łaskawej wszechistoty. Ale najczęściej… na wszystko trzeba po prostu zapracować.

I poniższe zdanie wydaje mi się pięknym uzupełnieniem “motta” mojego bloga brzmiącego “DO ROBOTY!”:

I find that the harder I work, the more luck I seem to have

Źródło: Thomas Jefferson

Nie przegap kolejnych postów!

Dołącz do ponad 9000 programistów w devstyle newsletter!

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu wysyłania na wskazany przez Ciebie adres e-mail informacji handlowych o nowościach, promocjach, produktach i usługach związanych z serwisem devstyle.pl. Będzie to marketing bezpośredni, do realizacji którego wykorzystamy Twoje telekomunikacyjne urządzenia końcowe. Administratorem Twoich danych osobowych będzie DEVSTYLE spółka z ograniczona odpowiedzialnością z siedzibą w Białymstoku (15-215) przy ul. Konopnickiej 14/8, NIP: 5423453088 (dawniej Maciej Aniserowicz prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą, NIP 5422824401). Przysługuje Tobie prawo do cofnięcia zgody, żądania wglądu do Twoich danych, wniesienia sprzeciwu co do ich przetwarzania, sprostowania, usunięcia i ograniczenia przetwarzania. Więcej informacji o tym jak przetwarzamy Twoje dane znajdziesz na devstyle.pl/RODO. Powered by ConvertKit
Notify of
(Wojtek)szogun1987

Parafrazując słowa Marcina Horeckiego jednego z najlepszych polskich pokerzystów
"Życie to gra umiejętności, w której decyduje strategia i sposób rozegrania kart, a nie szczęście. Gracze, nawet jeśli mają w pojedynczych rozdaniach dobre karty, jeżeli podejmują złe decyzje, to na przestrzeni wielu rozdań przegrywają."

Takie luźne skojarzenie :-)

Tomek
Tomek

Zaiste epickie słowo na niedzielę Panie % :)

Pozdrawiam.

Marek Powichrowski
Marek Powichrowski

To ja coś z japońskich mądrości :)

Chcesz być szczęśliwy dzień, napij się sake.
Chcesz być szczęśliwy miesiąc, ożeń się.
Chcesz być szczęśliwy całe życie, uprawiaj ogródek.

twk
twk

"Szczęście, jak sugeruje samo słowo, zależy ostatecznie od wydarzeń – rzeczy które się dzieją – które wiele razy są całkowicie poza naszą kontrolą. Nie może być ono uzyskane i posiadane w wyniku nieugiętego dążenia. […] Dużo lepszą alternatywą jest RADOŚĆ. Radość nie zmienia się wraz z życiowymi wzlotami i upadkami. Radość wznosi się ponad moje okoliczności. Radość jest stanem wewnętrznego zadowolenia i radości z życia, jak również bogatego wyrażania tego na zewnątrz. Radości nie da się wyprodukować; radości nie można wezwać; radości nie można zażądać." Niestety, ja nie umiem tak ładnie pisać jak powyżej, to jest cytat. Ale jestem świadkiem,… Read more »

Union
Union

Nie wiem czy tylko ja nie czaje tych chińskich mądrości ?? A co do słowa na niedziele, zaiste prawdziwe :)

leet

Hmm "Chcesz być szczęśliwy miesiąc, ożeń się", czyżby ten, kto wymyślił to powiedzenie uważa, że małżeństwo jest dobre tylko przez pierwszy miesiąc ;)

vidax

Słowo na niedzielę jak najbardziej prawdziwie i życiowe ;) To dobry materiał na życiowe motto

Kurs Gita

Zaawansowany frontend

Szkolenie z Testów

Szkolenie z baz danych

Facebook

Książka

Zobacz również